Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İnsanlarla Iletişimde Sıkıntı Yaşıyorum

Rayther

Mars Yolcusu
Evet, az önce ki iş görüşmem'de tam anlamıyla farkına vardım. İnsanlarla konuşma konusunda sıkıntılar yaşıyorum. İlk konuşmada ki yaklaşımlarda ve derdimi anlatırken sanki beynime birşeyler oluyor ve dilime ağırlık çöküyor çok zorlanıyorum.
Sizce ne yapmalıyım? Tavsiyeniz nedir?

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Diksiyonun geliştirmek işe yarayabilir. Hiç aynada kendine konuşurken bakıyor musun? Hatalarla dolu bir konuşma stilimiz var. Ben gerçekten aynada konuşurken dikkat edip kendimden utanmıştım. Diksiyon sadece güzel ve doğru konuşmayı değil etkili ve özgüvenli konuşmayı da sağlar. Kesinlikle bunu denemelisin.

izleyici1

Yoda
hocam pmodan kurtulamadım ama şöyle bir tecrübem var
nofapta 30 günü aştığım zamanlar
insanlardan çekinmem gidiyor
yüzüm gözüm biraz daha açılır
ama 3 4 gün üstüste pmo yaparsamda
insanlardan kaçıyorum
ailemle bile konuşmaya çekinirim
benim şahsi tavsiyem
30 günü aşmadan iş görüşmesi veya bir kıza duygunu açmak gibi şeyler işe yaramıyor

Rayther

Mars Yolcusu
hocam pmodan kurtulamadım ama şöyle bir tecrübem var
nofapta 30 günü aştığım zamanlar
insanlardan çekinmem gidiyor
yüzüm gözüm biraz daha açılır
ama 3 4 gün üstüste pmo yaparsamda
insanlardan kaçıyorum
ailemle bile konuşmaya çekinirim
benim şahsi tavsiyem
30 günü aşmadan iş görüşmesi veya bir kıza duygunu açmak gibi şeyler işe yaramıyor
Bunu göz önünde bulundurucam Tavsiyen için sağol

Wise

Ancient Wise
Bilmiyorum ben gereksiz rahatım. Çok fazla insanla sosyalleşmem, sosyal biri olmam, ikna manipülasyon ve psikolojide üst düzey bilgi ve tecrübeye sahip olmam bunun nedeni olabilir.

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Evet, az önce ki iş görüşmem'de tam anlamıyla farkına vardım. İnsanlarla konuşma konusunda sıkıntılar yaşıyorum. İlk konuşmada ki yaklaşımlarda ve derdimi anlatırken sanki beynime birşeyler oluyor ve dilime ağırlık çöküyor çok zorlanıyorum.
Sosyal fobi belirtisi hocam bu,bende de var ondan biliyoum.

Rayther

Mars Yolcusu
Sosyal fobi belirtisi hocam bu,bende de var ondan biliyorum.
Bu gibi kalıplara girmeyi hiç sevmiyorum.
Sadece sorunu bulup çözüme odaklanmak daha sağlıklı
2 arkadaşla tanışmıştım internetten birine sordum gün boyunca ne yapıyorsun diye
TV izliyorum ne yapayım fobim var diyor
Konfor alanı o olmuş. Yani beterin beteri anlayacağın

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Bu gibi kalıplara girmeyi hiç sevmiyorum.
Sadece sorunu bulup çözüme odaklanmak daha sağlıklı
2 arkadaşla tanışmıştım internetten birine sordum gün boyunca ne yapıyorsun diye
TV izliyorum ne yapayım fobim var diyor
Konfor alanı o olmuş. Yani beterin beteri anlayacağın
Dostum bende sosyal fobi tanımına girmeyi hiç sevmiyorum ama maalesef öyleyiz diyebilirim. Konuşurken elin ayağın titremesi,heyecanlanma,bildiklerini unutma,ağzın laf yapmaması gibi şeyler sosyal fobinin en belirgin özellikleridir ve buna rağmen fobim yok diyen insan yalan söylüyordur.

Benim düşünceme gelirsek,aslında sosyal fobi denilen şey özünde büyük bir özgüven eksikliğidir çünkü kendine güveni az olan bireyler başkaları çok üstün ve büyük görmeye başlarlar ve özgüvensizliğin getirdiği aşşağılık kompleksi yüzünden de o insanlarla konuşurken heyecanlanma,el titremesi,kas gerilmesi,söyleyeceğin şeyleri unutup saçma şeyler söyleme gibi şeyler olur genellikle.... Sanki karşımızdaki kişi tanrı anasını satıyım F*CK İT !!!

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Diksiyonun geliştirmek işe yarayabilir. Hiç aynada kendine konuşurken bakıyor musun? Hatalarla dolu bir konuşma stilimiz var. Ben gerçekten aynada konuşurken dikkat edip kendimden utanmıştım. Diksiyon sadece güzel ve doğru konuşmayı değil etkili ve özgüvenli konuşmayı da sağlar. Kesinlikle bunu deneme
Eğer sosyal fobin varsa istersen tek başına ayna karşısında dünyanın en iyi konuşmacısı ol,dışarı çıkıp yeni birileriyle tanışırken hemen çuvallarsın.

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Sosyal fobiyi yenmek için lisede veya üniversitede kızlara sürekli laf atmaya çalışın,çözemediğiniz soruları falan çözmesi için yanına gidin,okul çıkışı gezmeye,kahve içmeye çağırın ondan sonra sosyal fobi mobi kalmaz.

Rayther

Mars Yolcusu
Dostum bende sosyal fobi tanımına girmeyi hiç sevmiyorum ama maalesef öyleyiz diyebilirim. Konuşurken elin ayağın titremesi,heyecanlanma,bildiklerini unutma,ağzın laf yapmaması gibi şeyler sosyal fobinin en belirgin özellikleridir ve buna rağmen fobim yok diyen insan yalan söylüyordur.

Benim düşünceme gelirsek,aslında sosyal fobi denilen şey özünde büyük bir özgüven eksikliğidir çünkü kendine güveni az olan bireyler başkaları çok üstün ve büyük görmeye başlarlar ve özgüvensizliğin getirdiği aşşağılık kompleksi yüzünden de o insanlarla konuşurken heyecanlanma,el titremesi,kas gerilmesi,söyleyeceğin şeyleri unutup saçma şeyler söyleme gibi şeyler olur genellikle.... Sanki karşımızdaki kişi tanrı anasını satıyım F*CK İT !!!
Oha, bunlar baya kötüymüş umarım böyle olanlar çaresini bulur.

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Oha, bunlar baya kötüymüş umarım böyle olanlar çaresini bulur.
''''İlk konuşmada ki yaklaşımlarda ve derdimi anlatırken sanki beynime birşeyler oluyor ve dilime ağırlık çöküyor çok zorlanıyorum.
Sizce ne yapmalıyım? Tavsiyeniz nedir?'''''

Senin durumun da sosyal fobi dostum.

Rayther

Mars Yolcusu
''''İlk konuşmada ki yaklaşımlarda ve derdimi anlatırken sanki beynime birşeyler oluyor ve dilime ağırlık çöküyor çok zorlanıyorum.
Sizce ne yapmalıyım? Tavsiyeniz nedir?'''''

Senin durumun da sosyal fobi dostum.
Hayır dostum o heyecandanmış ben çok dert etmişim bugün anladım
Artık görüşmelerde güzelce konuşabiliyorum
Senin o bahsettiklerin çok ileri düzey olaylar

Son düzenleme:

D4redevil

Yeni Fapstronot
Bilmiyorum ben gereksiz rahatım. Çok fazla insanla sosyalleşmem, sosyal biri olmam, ikna manipülasyon ve psikolojide üst düzey bilgi ve tecrübeye sahip olmam bunun nedeni olabilir.
Bu tür bilgilerde ben de kendimi geliştirmek istiyorum önerdiğin bir kanal ya da kitap var mı?

Wise

Ancient Wise
Bu tür bilgilerde ben de kendimi geliştirmek istiyorum önerdiğin bir kanal ya da kitap var mı?
Youtube için: Aydın Serdar Kuru, Haluk Tatar
Kitap olarak: İletişim, beden dili ve insanı tanımak üzerine okuyabilirsin. Nöroloji de tavsiyemdir.
Onun dışında iş tecrübeye bakıyor. Otomatikleşmeye başlaması lazım, asosyal birinin karşısındakini ikna etmesi çok zor. Tecrübe olmadan bilginin bir anlamı kalmıyor. Teorik bilgi ve direksiyon sınavı gibi düşün.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Tek başına sokağa çık ufak ufak alıştırma yap yolda gördüğün esnafa, manava,dönerciye vs hayırlı işler nasıl gidiyor abi işler vs muhabbet aç baya faydasını görürsün

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6