Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İrade Kampım/Invictus

Invictus

Ay Yolcusu
Artık bir sınav öğrencisi olduğum için hayatımı bu düzensizlikle yaşayamayacağıma karar verdim.Bu yüzden bugünden itibaren kendimi irade kampına sokuyorum.Burası da bu süreci kaydettiğim yer olucak.
İlk olarak irade kampının mantığından bahsedeyim.Sevgili dostlarım insan vücudu her şeye adapte olabilme becerisiyle yaratılmıştır.Alışkanlıklarda da durum böyledir.Bütün iyi alışkanlıklarda bir acı evresi vardır.Bu evreyi aştığınızda vücud bu duruma uyum sağlar ve o alışkanlık ilk yaptığınız sefere göre çok daha kolay ve zevkli hale gelir.İşte irade kampının amacı disiplini kullanarak bu acı evresini atlatıp yeni alışkanlıklar edinmek.

İLK 10 GÜN PLANIM
1-İlk olarak edinmek istediğim alışkanlık ders çalışma alışkanlığı.10 gün boyunca hergün 3 saat ders çalışıcam.(kiminize 3 saat az gelmiş olabilir fakat benim için 3 saat bile zorlu bir hedef)
2-Spor daha doğrusu hareket.Günlük 20 dakika sadece şınav,mekik,squad olmak üzere spor yapıcam.Amacım kas kütlesi kazanmak veya kilo vermek değil.Sırf biraz hareket olsun diye yapıyorum.
3-Tabiki nofap
4-Bir alışkanlık değil ama sürecin ilk gününde PBKY kitabını bitiricem.Ve ara ara tekrar okuycam.Etkisi olacağını düşünüyorum.
Okuyan destekleyen herkese teşekkür ederim

Invictus

Ay Yolcusu

21 Haziran/1.gün

Evet ilk günü kazasız belasız atlattık.Güne geç uyandım.Dershanemde olduğu için günümün büyük bir kısmı çöpe gitti.Dershanede çok verimsizdi zaten.Onun dışında beklenildiği gibi fap isteğim hiç yoktu.

Yaptıklarım/Yapamadıklarım

1-Saat gece 3e kadar ayakta kalsam da 3 saatlik ders süremi tamamladım.
2-Uyandıktan hemen sonra ilk iş olarak sporumu yaptım.
3-Maalesef PBKY kitabını bitiremedim.Yarın boş günüm dolayısıyla yarın bitirmeyi hedefliyorum.

Invictus

Ay Yolcusu

22 Haziran/2.gün

Bugün bütün gün evdeydim.Akşama doğru fap istekleri arada yokladı ama problem yok,bir günü daha atlattık.

Yaptıklarım/Yapamadıklarım​

1-3 saat ders çalıştım.Bugün mat çalıştığım için düne göre daha fazla zorlandım.Son 1 saatte verimim ve odaklanmam da oldukça düştü.
2-Uyandıktan sorna ilk iş sporumu yaptım.
3-PBKY kitabını yine okuyamadım.Bu kitabı bir günde bitiremiyeceğim.O yüzden bugünden itibaren 30 dk kitap okumayı hedef koyuyorum.Böylece 3 gün gibi bir sürede bitiririm diye düşünüyorum.
4-Nofape devam

Invictus

Ay Yolcusu

23 Haziran/Kamp 3/NF 0

Maalesef dün gece süreci bozdum.Sanki içimdeki bir taraf bu illeti bırakmak istiyoken,bir diğer tarafta bırakmak istemiyo o an hangi taraf güçlüyse o kazanıyo mücadeleyi.Nerde hata yaptım peki?
1-Pmodan yeterince nefret etmiyorum.Hatta bi yanim seviyo bile.Pmodan her bir zerreciğimle nefret etmem lazım.
2-Uyku düzenim.Uzun zamandır gece 3 4 civarı yatıyorum,o gün boşsam öğlene kadar uyuyorum.Bu uyku düzeniyle başarmam çok zordu zaten.
Uykumu düzene sokmak için yapıcağım şey şu:Birgün kendimi zorlayarak erken kalkıcam.Saat 10.30 olduğunda yatağa geçicem ve kitap okumaya başlıycam.11.00 da yatıcam.7.00 da kalkıcam.Eğer olurda 11de yatamayıp düzenim bozulursa süreci baştan tekrar yapıcam.

Yaptıklarım/Yapamadıklarım

1-3 saat ders çalıştım.Son saate inanılmaz dikkatim dağıldı,odaklanamadım.
2-Sabah sporumu yaptım.Spor yaparken de normalden fazla zorlandım.Sebebini relapse olmama bağlıyorum.
3-Kitabı okumayı yine erteledim.Artık akşam rutinimle beraber düzenli kitap okumayı planlıyorum.Bakalım hayırlısı.
4-Bugünü nofapte 0.gün saydım.Yarın 1 den tekrar başlıyacağım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6