Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İrade Ve Disiplin Elde Etmen Çabam. Hedef 18.07.2021 - 2023

mindfull

Yeni Üye
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
5
Tepki puanı
8
Puanları
3
Konu başlığı ilgisini çekip boş gitmemiz için şu videoyu da buraya bırakıyorum, Alt tarafta yazılanlar şuanlık bir anlamı yok. Ama videoyu izleyin. Türkçe altyazısı mevcut.


Günlüğü tutma amacım kendimi bir disiplin ve altına sokmak, günlük olarak rapor vermeyi planlıyorum. Hiç olmasa geçen günlerin farkına varabilmek istiyorum. Zaman öyle hızlı geçiyor ki ve boş geçtiğini fark edince ister istemez insan geçmişini düşünerek gereksiz yere strese giriyor.

Problemlerime gelirsek, öncelikle porno ve fap bağımlısı değilim, daha önce 150 ve 180 günlük deneyimi oldu. Fakat son zamanlarda günlük hayatın getirdiği stress ve bunalım kafa dağıtmak amacıyla fap’a sürükledi ve ister istemez fap illetine tekrar bulaşmış durumdayım.
180 günlük sürecin zevkini tattığım için öncelikli hedeflerimden biri kendi rekorumu kırmak.

Kendimden bahsedersem, bilg müh öğrencisiyim. Pandemiye rağmen 1 senedir düzenli spor hayatım var geçen o 1 senede çok güzel vücut inşa ettim ve günlük olarak kitap okuma alışkanlığı kazandım, fakat günlük hedeflerimi belirleyip o hedeflere ulaşamamak benim zayıf noktam.
Bunların dışında günlük hayatımı etkileyecek bir bağımlılığım yok. Gündemi takip etmeyi saymazsak tabi. Resmen ülkenin gündemi insanın ruhunu sömürüyor.


Üniversiteler açılana kadar günlük en az 10 saat çalışma hedefim var.
Napacam bu 10 saatte ?

4 saatimi ingilizce kaynak olarak özer kiraz kitaplarını kullanıcam. Geri kalan sürede JavaScript ve Node.js çalışacam. İlerleyen zamanlarda bu konuda daha detaylı bilgi verebilirim. Amacım 1 sene içinde bu yetkinlikleri kazanıp pazarlayacak bir noktaya gelebilmek.

18.07.2021’den itibaren
  • En geç 23.30 ‘da günlük hedeflerime ulaşıp ulaşamadım konusunda rapor verceğim,
Bu süreçte kullanacağım verimlilik uygulamaları.
-Forest (Zaman yönetimi için)
-Microsoft To Do

Günlük olarak bu uygulamalar üzerinden planımı yapıp raporumu gün içinde paylaşacağım.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst