Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İş Bulamamak Ve Planların Bozulması

Dostlar, merhaba. Uzun süredir buralarda yoktum ve burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Ancak genel anlamda pek mutlu olduğumu söyleyemem.

Bundan yaklaşık 11 ay önce üniversiteden mezun oldum ve yaklaşık 2 ay boyunca iş aradım. Nereye gittiysem, kapılar suratıma kapandı. Oldu sanırım dediğim yerler tarafından ret yedim. Bazıları hiç dönmedi. Bundan dolayı geçen sene Kasım ayında KPSS’ye çalışmaya karar verdim. 8 ay boyunca bütün olumlu şeylerden feragat ederek ders çalıştım, sabah her dışarı çıktığımda işe giden insanlara imrenerek baktım, sosyal ortamım, yaptığım sportif faaliyetler de buhar oldu, uçtu gitti. Dün ise bu sınav gerçekleşti. Büyük beklentiler ve büyük umutlarla sabah vakti sınava girdim. Sınavdan çıktığımda ise o beklenti ve umut yerini hüsran, hayal kırıklığı ve bunalıma bıraktı. Ailem bu süreçte bana çok destek oldu, pes ettiğim noktalarda bana çok yardımları dokundu, bir şeye ihtiyacım olduğunda ihtiyacımı karşıladılar. Ancak onları yüzüstü bıraktığımı düşünüyorum. Bir işe yaramadığımı ve benden bir halt olmayacağını düşünüyorum şu anda. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum artık.

Ciddi bir bunalım ve hüsran içindeyim şu anda. Ne yapacağımı bilemiyorum. Üstüne düşünmem gerekiyor ancak şu an ne kadar sağlıklı kararlar verebileceğimi bilemiyorum. Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum dostlar. Şimdiden teşekkür ederim.​

NeverMoreFap

Mars Yolcusu
Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum artık.​
Yapman gerekenler basit iş aramaya devam et ve iş ararken tekrardan kpss hazırlan ya da şimdilik geçici bir işe gir sana kalmış.
Ancak onları yüzüstü bıraktığımı düşünüyorum. Bir işe yaramadığımı ve benden bir halt olmayacağını düşünüyorum şu anda.​
Yüzüstü bıraksaydın eğer sana o kadar destek vermelerine rağmen nankörce dediklerine kulak asmayıp çalışmazdın
8 ay boyunca bütün olumlu şeylerden feragat ederek ders çalıştım, sabah her dışarı çıktığımda işe giden insanlara imrenerek baktım, sosyal ortamım, yaptığım sportif faaliyetler de buhar oldu, uçtu gitti.​
ve bu dediklerini de yapmazdın. Belli ki çabalamışsın ama yeterli olmamış 1-2 kere başarısız olman her zaman başarısız olacağın anlamına gelmiyor bundan 5-6 ay hadi bilemedin 1 sene sonra işe girdiğinde geriye dönüp vay be eskiden ne kadar yanlış düşünüyormuşum bir halta yaramadığımı filan düşünüyordum ama bak şimdi işteyim işe girebildim diyeceksin ve işinde yükselmeye bakacaksın o yüzden bu durumun geçici olduğunu bil kafaya takılacak mesele olmadığını bil.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Merhaba, hoşgeldin yeniden. Hangi bölümden mezun oldun ve askerliğini yaptın mı?

Kendini hiç hırpalama. 25-35 yaş arası olan kişilerin çoğu aynı durumda, üniversitelerde artık 40 yaşına kadar insanlar öğrenim görüyor başka alternatifler üretme peşinde. Bende aynı dertten dolayı sıkıntılıyım. Bende çabaladım, elde ettiğim bir sonuç olacak fakat artık her yerde yığılmadan dolayı alım azlığından ve saçma sapan sudan sebeplerden dolayı insanlara bazı şeyleri zehir ettiler. Özel sektör bitmiş, asgari şartlarda insan çalıştırıyor. Resmen dalga geçiliyor. Öğretmen değilim şimdi öğretmenlere akademi altında bir daha eğitim vermeye kalkıyorlar. Resmen iş çığrından çıktı. Kpss formatına gelirsek ölçücü olan bir sınav değil. Hız sınavı ve sonradan mesela insanlar sınav sorularını çözüyor ya rahat rahat öyle bir şey değil bu. Tr de ilk 10 bine girebilen insanlar bile kendini başarısız görüyor bu saçma sistemde. Hiç takılma devam et, ailen sana destek oluyorsa yaşadığına bak. Başka ülkelerde yaptığımız meslekler karşılığını bulurken bu Ortadoğu bataklığına dönüşmüş yerde, zorlu şartlar halinde kurulan bir ülkenin ne hale geldiğini görebilirsin. Müteahhit değilsen şirketin yoksa bizim gibi ülkelerde ya zenginsin ya da fakir.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Henüz askerliğimi yapmadım. Harita mühendisiyim.
Ülkede ciddi bir istihdam sorunu var ve hangi şehirde yaşadığını bilmiyorum tabi ama büyük şehirlerde değilsen bu çok daha fazla. Sana tavsiyem "bedelli" olarak yapma imkanın varsa bedelli, yoksa 5.5 ay olarak gitmen olacak.(6 ay izinlerle 5.5 ay'a düşüyor.) Birçok firma askerliğini yapmamışsan seni işe almak istemez çünkü; hem uzun süre çalışacağı elemana bakarlar hem de askere gittiğinde kendi isteğinle işten çıksan dahi kıdem tazminatını hak etmiş olursun(1 yılı doldurmuş olman koşuluyla) ve bu bir çoğunun işine gelmez. Bu KPSS sürüncemesi çokça insanın başında olan bir dert, senin en büyük avantajın ailenin senin destekçin olması, bu sene olmazsa seneye daha iyi hazırlanıp kazanırsın bir şekilde, üzülmen normal ama "benden bir halt olmaz" deyip kendine haksızlık etme. 31 yaşındayım, inan bana yaşadıklarının birçoğu benim de başımdan geçti. Mesela; 6 sene önce askerden geldim asgari ücret'e bir işe girecektim muhasebeci olarak sabah 09:00 akşam 18:30 çalışma saatleri ve haftada 6 gün çalışma var, kapalı bir hanımefendi karşımda beni eziklemeye çalışıyor. "KPSS'yi başaramamışsın, ehliyet almamışsın(masa başı çalışacağım ne alaka?) ben seni ne diye işe alayım?" muamelesi yapıyor. Gram utanmaları yok. Allah kimseyi böylelerinin eline düşürmesin. Bu konu üzerinden buradaki birçok genç arkadaşımıza da tavsiyem yurtdışına gidebilme veya yaşayabilme(avrupa ülkeleri) imkanınız varsa bir şekilde 1 DAKİKA BİLE BEKLEMEYİN.

Son düzenleme:
Ülkede ciddi bir istihdam sorunu var ve hangi şehirde yaşadığını bilmiyorum tabi ama büyük şehirlerde değilsen bu çok daha fazla. Sana tavsiyem "bedelli" olarak yapma imkanın varsa bedelli, yoksa 5.5 ay olarak gitmen olacak.(6 ay izinlerle 5.5 ay'a düşüyor.) Birçok firma askerliğini yapmamışsan seni işe almak istemez çünkü; hem uzun süre çalışacağı elemana bakarlar hem de askere gittiğinde kendi isteğinle işten çıksan dahi kıdem tazminatını hak etmiş olursun(1 yılı doldurmuş olman koşuluyla) ve bu bir çoğunun işine gelmez. Bu KPSS sürüncemesi çokça insanın başında olan bir dert, senin en büyük avantajın ailenin senin destekçin olması, bu sene olmazsa seneye daha iyi hazırlanıp kazanırsın bir şekilde, üzülmen normal ama "benden bir halt olmaz" deyip kendine haksızlık etme. 31 yaşındayım, inan bana yaşadıklarının birçoğu benim de başımdan geçti. Mesela; 6 sene önce askerden geldim asgari ücret'e bir işe girecektim muhasebeci olarak sabah 09:00 akşam 18:30 çalışma saatleri ve haftada 6 gün çalışma var, kapalı bir hanımefendi karşımda beni eziklemeye çalışıyor. "KPSS'yi başaramamışsın, ehliyet almamışsın(masa başı çalışacağım ne alaka?) ben seni ne diye işe alayım?" muamelesi yapıyor. Gram utanmaları yok. Allah kimseyi böylelerinin eline düşürmesin. Bu konu üzerinden buradaki birçok genç arkadaşımıza da tavsiyem yurtdışına gidebilme veya yaşayabilme(avrupa ülkeleri) imkanınız varsa bir şekilde 1 DAKİKA BİLE BEKLEMEYİN.
Yedek subaylık hakkındaki düşünceniz nedir? Bir yandan mantıklı olabilir diye düşünüyorum. Hem para kazanırım hem de işe yarar puan alırsam bir ihtimal, geldikten sonra bir yere yerlesebilirim. Diğer yandan meslekten uzak kalıp benimle aynı dönemde olan insanlardan geri kalma düşüncesi de oluşuyor. Bu konudaki görüşünüz nedir?

Whiplash

Satürn Yolcusu
Yedek subaylık hakkındaki düşünceniz nedir? Bir yandan mantıklı olabilir diye düşünüyorum. Hem para kazanırım hem de işe yarar puan alırsam bir ihtimal, geldikten sonra bir yere yerlesebilirim. Diğer yandan meslekten uzak kalıp benimle aynı dönemde olan insanlardan geri kalma düşüncesi de oluşuyor. Bu konudaki görüşünüz nedir?
Ben kısa dönem er olarak yapmıştım askerliği ve birçok sebepten ötürü sevemedim, yedek subaylığın cazibesi yaptığın yere göre ve kişiden kişiye değişkenlik gösterir bence. Mesela; kıbrısta yedek subaylık yapmak isterim, ada tazminatı, gezecek yer çok vs. ama Amasya'da yapmak istemem. Veya para odaklı ve zor'a gelebilen bir yapın varsa yapmak isteyebilirsin ama ben yedek subaylığa giderken ağlayan insanları gördüm, 12 ay askerlik yapmak istemediği ve eğitimlerine katılmak istemediği için.

Geri kalma meselesiyle alakalı söyleyebileceğim senin okuduğun bölüm hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip olmadığım için bu konuda ahkam keser gibi konuşmak istemem. Ben okuldan mezun olduktan 2 sene sonra gittim askere ve orada gözlemlediğim en geç yaşta askere gidenlerin genelde askerde en büyük zorluğu yaşayan insanlar olduğuydu, o yüzden de iş aramak yerine ekonomin müsaitse bedelli, değilse 5.5 ay da bitirip gelmeni kesinlikle tavsiye ederim.

Son düzenleme:

bguven28

Yeni Fapstronot
Brom bulursun iş kendi sevdiğin bölümden tercih et,işini sevmen lazım yoksa ilerleyemessin.Vazgeçme durmadan şirket ara,her işi yaparım de gerekirse az ücret alıcaksın.Çok çalışıcaksın kendini göstericeksin.Bir şekilde sok şirkete kendini gerisi geliyor zaten.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6