Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İş Hayatında Red Yemekten Çekinmek?

kartel

Yeni Fapstronot
Bir kaç sene önce saha satış stajı yaparken bir çok iş yerine girip dijital bir hizmet satmaya çalışıyorduk ancak bize hiçbir eğitim verilmeden sahaya sokup, satış yaparsanız komisyon kazanacaksınız dendi ve işe başladık lakin iş yerlerine girmek ve arkası arkasıya red yemek bir nevi mini tramva oluşturdu bende zaten 2 hafta sonra işin şartları yüzünden işi bıraktım ancak şu an çalıştığım işte de böyle ziyaretler yapmalı ve telefon aramaları yapmalıyım ancak ne zaman yapmaya cesaret edecek olsam o yediğim redler ve insanların dükkandan kovarcasına yollayışları geliyor. Bu yüzden harakete geçemiyorum bilincim red yesemde hiçbir şey olmayacağını en fazla 3-5 dk rahatsız hissedeceğimi sonrasında her şeyin normalleşeceğini, onlarında benim gibi insan olduklarını, dükkandan kovanların ve reddedenlerin kendi karakterini yansıttığını vs söylüyor ama bu durumu bilmeme rağmen değiştirmekte ciddi anlamda zorlanıyorum? Ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim? Daha önce çağrı merkezinde çalışan var mı? Arka arkaya red yiyip bir sonrakine motive olmayı ve psikolojiyi sağlam tutmak için ne yapılmalı?

John constantine

Mars Yolcusu
Pratik gerektirir bu tip işler ve kesinlikle kolay değildir .işine yarar diye Dale Carnegie nin başta "söz söyleme ve iş başarma sanatı " olmak üzere kitaplarına bir bakabilirsin. Bu adamın bizatihi kendisi 3.kuşak Wall Steet yönetici ,pazarlamacı ve satış elemanlarına ders verdiğini ve kendi öğrencilerinin hala yeni kuşak ceo larada dahil olmak üzere seminerlere devam ettiğini bilmeni isterim. Gerçi senin hitap kitlen farklı ve ekonomik krizle pençeleşiyor ama işine yarayacaktır

kartel

Yeni Fapstronot
Teşekkür ederim kardeşim Dale carnegie'yi çok severim bu bahsettiğin kitabını okumamıştım araştırıyorum şimdi

Ali15210028

Venüs Yolcusu
Kardeşim başarısızlık iş hayatında kötü bir şey değil. Sürekli işler yolunda giderse ve bir işler yolunda gitmediği bir an gelirse ne yapacağını şaşırırsın. Ve işlerin yolunda gitmediği bir an bir de patronun yanında bu olay olursa iyice yerin dibine girersin. Kaldı ki bu yaşadığın başarısızlık bile değildir. Müşteri almak istemiyorsa bu senin suçun olmaz. Sana pazarlama ile ilgili bir tavsiyem satacağın ürünün sadece bir özelliğini diğer rakip ürünlerden farklı söyle. Farklı olan bir özelliğini öne çıkar. Satışların artacaktır. Bu pazarlamanın altın kuralı olarak geçer. Ürünü geniş pencereye değil dar pencereye sokarak tek bir özelliğini öne çıkararak satmak her zaman satışları arttırır. Tabi mental olarak iyi hissettirecek tek tavsiyem başarısız olmaktan korktuğun zaman bunun sonuçları ne kadar kötü olabilir onu hesap et ve **ktir et önüne bak

John constantine

Mars Yolcusu
Sana pazarlama ile ilgili bir tavsiyem satacağın ürünün sadece bir özelliğini diğer rakip ürünlerden farklı söyle. Farklı olan bir özelliğini öne çıkar. Satışların artacaktır. Bu pazarlamanın altın kuralı olarak geçer. Ürünü geniş pencereye değil dar pencereye sokarak tek bir özelliğini öne çıkararak satmak her zaman satışları arttırır.
Dediğim gibi adamın hitap kitlesi profesyonel strateji bilen kişiler değil en iyisi olsa bile çünkü o kişi dahi klasik, "dünya doğusu" (Asya pazarlarından birkaçı hariç) mantığıyla hareket ediyor yani "kommensalit " satış .uzun vadede iş yapmak istiyorlarsa ceo nun ve yöneticilerin kendi kasasına değer verdiğinden dağa fazla değeri müşteriye vermeleri gerekiyor .senin bahsettiğin şey kendi malının ayrıcalıklarından bahsetmek ve onu önplana çıkarmak yani müşteriye daha fazla press uygulamak böyle yapılan satışların negatif bittiğini yukarıdaki yazdığım yazardan öğrenmiştim. Dale nin bahsettiği ise kendini ondan fikir almaya ve işinin geliştirilebilir yanlarının onun fikirleriyle şekillendirmek isteyen bir gizli "hayran "olarak sunmak ve senden çok daha fazla konuşması gerekir bu yolu seçersen ve tabii onun işlerini konuşup, onun dertlerini sahada dinleyen tek kişi olma rolünde yerine getirip finalde kendi ürününden ,güveniyorsan biraz iddialı güvenmiyorsan eksiklerini yukarı çıkarıp az sayıdaki pozitif taraflarını VURGULAMALISIN ve siparişin nekadar olacağını hemen ardınca söylemelisin , adam evet demiş gibi.
Ve tabi şunuda unutmamak gerekir ki her iş senin istediğin gibi gitmez ancak yaptığın genel hizmetin (üretimden pazarlamaya) kalitesi oranı baya azaltacaktır.

Son düzenleme:

Ali15210028

Venüs Yolcusu
Dediğim gibi adamın hitap kitlesi profesyonel strateji bilen kişiler değil en iyisi olsa bile çünkü o kişi dahi klasik, "dünya doğusu" (Asya pazarlarından birkaçı hariç) mantığıyla hareket ediyor yani "kommensalit " satış .uzun vadede iş yapmak istiyorlarsa ceo nun ve yöneticilerin kendi kasasına değer verdiğinden dağa fazla değeri müşteriye vermeleri gerekiyor .senin bahsettiğin şey kendi malının ayrıcalıklarından bahsetmek ve onu önplana çıkarmak yani müşteriye daha fazla press uygulamak böyle yapılan satışların negatif bittiğini yukarıdaki yazdığım yazardan öğrenmiştim. Dale nin bahsettiği ise kendini ondan fikir almaya ve işinin geliştirilebilir yanlarının onun fikirleriyle şekillendirmek isteyen bir gizli "hayran "olarak sunmak ve senden çok daha fazla konuşması gerekir bu yolu seçersen ve tabii onun işlerini konuşup, onun dertlerini sahada dinleyen tek kişi olma rolünde yerine getirip finalde kendi ürününden ,güveniyorsan biraz iddialı güvenmiyorsan eksiklerini yukarı çıkarıp az sayıdaki pozitif taraflarını VURGULAMALISIN ve siparişin nekadar olacağını hemen ardınca söylemelisin , adam evet demiş gibi.
Ve tabi şunuda unutmamak gerekir ki her iş senin istediğin gibi gitmez ancak yaptığın genel hizmetin (üretimden pazarlamaya) kalitesi oranı baya azaltacaktır.
Hocam cümlelerin anlam açısından birbirinden çok kopuk. Maalesef ne demek istediğini anlayamadım. Kusura bakma. Iyi forumlar :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6