Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İsteksizlik

Wilm Hosenfeld

Yeni Fapstronot
Son 2 - 3 gündür içimden bir şeyler yapmak gelmiyor, kitap okumak veya kendimi geliştirecek bir şeyler yapma isteğini bulamıyorum. Bu problemi nasıl aşabilirim ?

Limitsiz

Yeni Fapstronot
İstemek veya istememeyi seçen sensin o şeyin faydalarını düşün ve süreçte ilerleyeceğin günleri düşünerekten hareket et ve mutlu olacağını düşün
Yok isteksizim yok böyleyim yok şöyleyim falan diye düşünme

N

neurosoft

Misafir
Son 2 - 3 gündür içimden bir şeyler yapmak gelmiyor, kitap okumak veya kendimi geliştirecek bir şeyler yapma isteğini bulamıyorum. Bu problemi nasıl aşabilirim ?
Problem daha çok zihinsel aslında... Dersin başına oturunca hiçbir insan fiziksel herhangi bir acı çekmiyor. Sadece beyin daha çok dopamin alabileceği bir sürü kaynak hali hazırda varken ders çalışmakla uğraşıp fazla enerji tüketmek istemiyor. Bundan dolayı sürekli erteleme yoluna gidiyor. Bu aslında sadece ders çalışmaya özel bir durumda değil. Ben sevdiğim bir diziyi bile müzik dinlemek daha cazip geldiği için günlerce ertelediğimi hatırlarım ki bu hala var. Ama ders çalışmak vesaire biraz daha biz öğrenci milleti için önemli olduğundan özellikle bu konuya eğilip çözmek lazım. Bunun zaten zihinsel bir problem olduğuna değinmiştik. O yüzden ilk olarak üşendiğimiz zaman ne yapmak istiyorsak onu yok etmemiz lazım mesela telefonu baz alalım. Telefonu komple kapatıp farklı bir odaya koymak gerekli. Aslında bu tüm kitle iletişim araçları içon geçerli. Sonrasın da bir süre bunlardan ayrı bir odada boş kaldığımızda haliyle canımız sıkılacak ve belki de ufaktan başlayarak ders çalışmaya oturacağız. Selametle...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6