Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İstemeden Atarlı Konuşuyorum

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Arkadaşlar bugün tuhaf bir olay yaşadım.
Sınıfta sırada tek oturuyordum. Bir arkadaş ayakta kaldı sonra kızın biri dedi ki onun yanına geç bende dedim ki: gel gel ( farkına varmadan atarlı söyledim) öyle olunca çocuk yanlış anladı doğal olarak o da karşılık verdi sen gel dedi olay çıkmasın diye alttan aldım , gel kanka yanıma otur dedim.
Sorunum şu:
Arkadaşlar ben birileriyle konuşurken ister istemez atarlı konuşuyorum. İçimde hiç kötü niyet yok, kimseyi üzmek istemem ama ya atarlı oluyorum ya da atarlı olmamak için çok ince oluyorum
Mesela espri yaparkende yüzüm ciddi duruyor doğal olarak insanlar bir tuhaf bakıyor.yüz yapımda bir sertlik yok onu belirteyim
Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Arkadaşlar sizce ne yapmam gerekiyor, benim gibi böyle bir sorunu olan var mı?

izleyici1

Yoda
nofap sürecindeysen sinirliliğinde yüksek olabiliyor
bende genelde ilk ay çok sinirli oluyorum
istemeden ailemle veya arkadaşlarla kavga ortamı oluşabiliyor
eğer sinirine yenilip bir şeyleri yıkıp dökersen
sonra nofabıda bozuyorum
birde vesvesede kimseye güvenememe hep kötü ve olumsuz düşünme durumuda olabiliyor
eğer bu duruma devam edersen
arkadaşsız kalma yalnız kalma sessiz içine kapanmayla sonuçlanabilir
genelde arkadaşlıklar çıkara maddiyata dayalıdır
suratı asık bencil bağırarak konuşursak etrafımızdan insanlar bir bir kaçar

tavsiyem mümkün olduğunca sana yapılan kötülüğe iyilikle savman
sen mutlu olursan zamanla etrafındaki insanlarda sana yaklaşıcaktır
kötülüğü dışarda değilde içerde kendi nefsimizde arayalım

eğer nofapta 45 günü doldurabilirsen!
genelde istemsiz bir mutluluk ve huzurlu duygu durumuna kavuşursun
saçma işlerden bile espiri üretirsin
çalışma isteği arkadaş edinme isteği içine doğar
millette istemeden sana yaklaşır ışığından pay almak ister

Maraz Ali

nofap sürecindeysen sinirliliğinde yüksek olabiliyor
bende genelde ilk ay çok sinirli oluyorum
istemeden ailemle veya arkadaşlarla kavga ortamı oluşabiliyor
eğer sinirine yenilip bir şeyleri yıkıp dökersen
sonra nofabıda bozuyorum
birde vesvesede kimseye güvenememe hep kötü ve olumsuz düşünme durumuda olabiliyor
eğer bu duruma devam edersen
arkadaşsız kalma yalnız kalma sessiz içine kapanmayla sonuçlanabilir
genelde arkadaşlıklar çıkara maddiyata dayalıdır
suratı asık bencil bağırarak konuşursak etrafımızdan insanlar bir bir kaçar

tavsiyem mümkün olduğunca sana yapılan kötülüğe iyilikle savman
sen mutlu olursan zamanla etrafındaki insanlarda sana yaklaşıcaktır
kötülüğü dışarda değilde içerde kendi nefsimizde arayalım

eğer nofapta 45 günü doldurabilirsen!
genelde istemsiz bir mutluluk ve huzurlu duygu durumuna kavuşursun
saçma işlerden bile espiri üretirsin
çalışma isteği arkadaş edinme isteği içine doğar
millette istemeden sana yaklaşır ışığından pay almak ister
Yazin için çok teşekkür ederim dostum.

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar bugün tuhaf bir olay yaşadım.
Sınıfta sırada tek oturuyordum. Bir arkadaş ayakta kaldı sonra kızın biri dedi ki onun yanına geç bende dedim ki: gel gel ( farkına varmadan atarlı söyledim) öyle olunca çocuk yanlış anladı doğal olarak o da karşılık verdi sen gel dedi olay çıkmasın diye alttan aldım , gel kanka yanıma otur dedim.
Sorunum şu:
Arkadaşlar ben birileriyle konuşurken ister istemez atarlı konuşuyorum. İçimde hiç kötü niyet yok, kimseyi üzmek istemem ama ya atarlı oluyorum ya da atarlı olmamak için çok ince oluyorum
Mesela espri yaparkende yüzüm ciddi duruyor doğal olarak insanlar bir tuhaf bakıyor.yüz yapımda bir sertlik yok onu belirteyim
Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Arkadaşlar sizce ne yapmam gerekiyor, benim gibi böyle bir sorunu olan var mı?
Olumsuz duygularınızı bastırıyor olabilir misiniz? Ya atarlı oluyorum ya da atarlı olmamak için çok ince oluyorum demişsiniz. Karşıt tepki geliştirme diye bir savunma mekanizması var psikolojide, ifadeniz bana bu savunma mekanizmasını çağrıştırdı. İfade edilmemiş bazı duygularım mı var diye kendinize sorun bence. Eğer varsa o duygularddan korkmayın, duygularınızı kabul edin ve gelip geçici olduğunu farkına varın. Ben de kendimde bişey fark ettim mesela geçenlerde, birine öfkelendim ve sesimi kontrol edemedim tavrım falan gergindi. Daha sonra tartıştığım kişinin yanına gidip sorunumu konuşmaya zorladım kendimi, ne hissettiysem onu söyleyecektim. Ve bunu yapınca karşımdaki de aynısını yaptı. İkimiz de o anda neler düşündüğümüzü söyledik falan, sonra kendimi kasmama kararı verdim o gün. Aynı akşam Tesadüfen girdiğim bir ortamda tanıştığım kadın bana bişeyler anlatıyodu ve ben usulen gülümsüyordum. Kendimi kasarken yakadım orda da ve gülümsemeye çalışırken resmen dudağım titriyodu. Dedim ki abi sal kendini içinden geldiği gibi ol. Kendimi serbest bıraktım ben de. Yüzümde mimik yoktu, ama karşımdakine daha güzel bir hediyem vardı. sahte bir tebessüm yerine samimi bir ben :) Bu hem kendine hem de karşındakine verilecek değerli bir şey bence. Demem o ki duygularını yaşamaktan korkma. Karşındakilere ifade edemiyor olabilirsin belki tepkilerinden korkuyorsundur ya da ortamda rezil olmak vs vs. Ama bir şekilde kendini ifade etmeye çalış kağıda yazarak bile olsa..

Maraz Ali

Olumsuz duygularınızı bastırıyor olabilir misiniz? Ya atarlı oluyorum ya da atarlı olmamak için çok ince oluyorum demişsiniz. Karşıt tepki geliştirme diye bir savunma mekanizması var psikolojide, ifadeniz bana bu savunma mekanizmasını çağrıştırdı. İfade edilmemiş bazı duygularım mı var diye kendinize sorun bence. Eğer varsa o duygularddan korkmayın, duygularınızı kabul edin ve gelip geçici olduğunu farkına varın. Ben de kendimde bişey fark ettim mesela geçenlerde, birine öfkelendim ve sesimi kontrol edemedim tavrım falan gergindi. Daha sonra tartıştığım kişinin yanına gidip sorunumu konuşmaya zorladım kendimi, ne hissettiysem onu söyleyecektim. Ve bunu yapınca karşımdaki de aynısını yaptı. İkimiz de o anda neler düşündüğümüzü söyledik falan, sonra kendimi kasmama kararı verdim o gün. Aynı akşam Tesadüfen girdiğim bir ortamda tanıştığım kadın bana bişeyler anlatıyodu ve ben usulen gülümsüyordum. Kendimi kasarken yakadım orda da ve gülümsemeye çalışırken resmen dudağım titriyodu. Dedim ki abi sal kendini içinden geldiği gibi ol. Kendimi serbest bıraktım ben de. Yüzümde mimik yoktu, ama karşımdakine daha güzel bir hediyem vardı. sahte bir tebessüm yerine samimi bir ben :) Bu hem kendine hem de karşındakine verilecek değerli bir şey bence. Demem o ki duygularını yaşamaktan korkma. Karşındakilere ifade edemiyor olabilirsin belki tepkilerinden korkuyorsundur ya da ortamda rezil olmak vs vs. Ama bir şekilde kendini ifade etmeye çalış kağıda yazarak bile olsa..
Anladım dostum teşekkür ederim

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Bu konuyla ilgili kitap varmı dostum

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Bu konuyla ilgili kitap varmı dostum
Şuanda aklıma herhangi bir kitap gelmedi ama içinden geldiği gibi olmak konusu varoluşçulukla yakından ilişkili bir konu. Varoluşçu yazarları okuyabilirsin. Nietzsche, Rollo May, Victor Frankıl, Irvin Yalom, Kierkegaard benim aklıma gelen isimler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6