Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İstemsiz Dil Çiğneme Alışkanlığı

Karaoke

Yeni Üye
Arkadaşlar hayatım boyunca istemsiz bir şekilde dil çiğneme alışkanlığım var.Ben farketmiyorum.Beynimden bağımsız olarak hareket ediyor.Karşı taraftakiler söyleyince o zaman fark ediyorum.Acaba bunun sebebi nedir?Tedavisi ne olabilir?Psikolojik destek alıcam böyle giderse.

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Ağzını açık tut hep kapalı ağız iyi değil şarkı söylemeyi dene sesinin kötü olduğunu düşünsen bile söyle tekerlemeler faydalı araştırıp yazdım sana : )

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Dışarda pek mümkün değil ama ev ortamında sakız çiğnemek biraz da olsa engelleyebilir, süresini azaltır. Aklıma başka bir şey gelmedi. Araştırmanı tavsiye ederim.

8erk

Ay Yolcusu
dilini çiğneyince bir rahatlama yaşıyor musun mesela ben de dudağımın derilierini dişimle kopartıyordum ve rahatlıyordum sen de de böyle bir şey oluyor mu?

Targetlock

Deneyimli Üye
Git bilrğine maydanoz lastiği gibi bir lastik tak. Birkaç taneyi de takabilirsin.
Dilini çiğnediğini fark ettiğin anda hemen kendine hiç acımadan bileğindeki lastiği çek ve bırak. Canın yansın. Böyle devam et. Koşullu şartlanma ile bırakabilirsin. İki şart; lastik canını acıtacak ve anında müdahale edeceksin.

Karaoke

Yeni Üye
dilini çiğneyince bir rahatlama yaşıyor musun mesela ben de dudağımın derilierini dişimle kopartıyordum ve rahatlıyordum sen de de böyle bir şey oluyor mu?
Böyle durum yok.Farkına bile varmıyorum.Alay konusu oluyorum.Zor bir durum.

8erk

Ay Yolcusu
garipmiş ya bilemedim yardımcı olamayacağım kendi dudak yeme alışkanlığımı bir şekilde atlatmıştım aynı şekilde bir alışkanlık mı diye sordum ama benim atlatma şeklim sende işe yaramayacaktır

SDG

Yoda
Bende de dili ağız içinde geriye döndürüp emme refleksi var. Anlatabildim mi bilemiyorum. Seninkiyle benzer geldi. Psikoloğa gittiğimde geçmişte anne bebek arasında bir sıkıntı var mı diye baktılar. Kaç yaşına kadar emzirildin, anne çalışan bir anne miydi ? Çocuk anneden yeterince duygusal destek alabildi mi vb. Bir de o hareketi yaparken stresli-kaygılı mı olduğuna dikkat et, hangi zamanlarda yaptığının şablonunu çıkarmayı dene. Yukarıda lastikle canını yakma üzerine bir tavsiye verilmiş, bu belki senin farkındalığını arttırır ama temelde bir çözüm olacağını sanmıyorum.

SDG

Yoda
Bende de dili ağız içinde geriye döndürüp emme refleksi var. Anlatabildim mi bilemiyorum. Seninkiyle benzer geldi. Psikoloğa gittiğimde geçmişte anne bebek arasında bir sıkıntı var mı diye baktılar. Kaç yaşına kadar emzirildin, anne çalışan bir anne miydi ? Çocuk anneden yeterince duygusal destek alabildi mi vb. Bir de o hareketi yaparken stresli-kaygılı mı olduğuna dikkat et, hangi zamanlarda yaptığının şablonunu çıkarmayı dene. Yukarıda lastikle canını yakma üzerine bir tavsiye verilmiş, bu belki senin farkındalığını arttırır ama temelde bir çözüm olacağını sanmıyorum.

İstenmeyen bebek/ sürpriz hamilelik olabilir mi, bebekken anneden yeterince duygusal anlamda doyum alabilmiş mi alamamış mı, küçük yaşta anneden- babadan ani ayrılma yaşanmış mı diye falan bakmışlardı, o psikologa gideli üstünden üç yıl geçti tam hatırlamıyorum ama kaygı azaltımı için nefes teknikleri vermişlerdi, farkındalık terapisi deniyordu sanırım ? O psikologla tedaviye devam etmediğimden çok fazla çözüm odaklı yorum yapamayacağım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6