Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İşyerinde Stresle Baş Edememe

SDG

Yoda
23 yaşındayım, fakülte bitti, bi 2 aya yakındır çalışıyorum. İstemediğim bir konuda hayır demekte çok zorlanıyorum, patron bir şey dedi mi "evet efendim, tamam efendim" moduna giriyorum sürekli, iş bitiren - sorumluluk sahibi - güvenilir imajını sürdürebilmek için ilk iki hafta mesai saatim 6 olmasına rağmen işleri bitireyim diye 6.30' a sarkıtınca mesai saatim 6.30 oldu. Patron da sabah gelişimi 30 dk sonraya attı, bu durumu dengeleri şimdi hakkını yemiyim.
Mesele şu ki iyi bir çalışan imajını sürdürebilmek için çok efor sarf ediyorum. Dün fazladan iş geldi, patron mesai saatini geçer ama bitirip çık dedi. Hayır diyemedim. O yıllardır aynı işi yaptığı için 7 gibi çıkacağımı hesapladı büyük ihtimal. Ama bitiremedim, saat 8.30 u geçti. Patron geri gelince şaşırdı o saatte orada olmama. Modum düştü yorgun olunca, neler yaptığımı sorunca agresif agresif mesaj atarım akşam deyip acele acele çıktım. Bir iki terslemem daha oldu.

Öyle işte dostlar, geldik 23 yaşına. Kasıntılıktan mesai saatinde bile çıkmayı başaramıyorum. Bi de patronum iyi de bi patron. Tersledik kötü oldu ..

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Sektörde böyle ani mesailer çıkabilir tabi, normal durumlar. Bu günlük böyle olsun dersin tekrarlanırsa acil mi bugüne vs. dersin. Yani saygıyı bozmadan biraz ses etmen gerekiyor. Fakat sürekli olduğunda bu meseleyi ciddi konuşmak şart. Sadece sen mi kalıyorsun mesela. Tek çalışan işci sen misin? Çalışanlar arasında sırasıyla olmalı bu durum. Diğer çalışanlardan yok benim çocuğum var işim var vs. diyenlere her seferinde tamam dememelisin.

Bi anlık sinirle söylemişsin fakat anlayışlar karşılar patronun, karşılamazsa da dert etme. Şu devirde aşırı mütevazı olmak zaten iyi değil.

SDG

Yoda
Sektörde böyle ani mesailer çıkabilir tabi, normal durumlar. Bu günlük böyle olsun dersin tekrarlanırsa acil mi bugüne vs. dersin. Yani saygıyı bozmadan biraz ses etmen gerekiyor. Fakat sürekli olduğunda bu meseleyi ciddi konuşmak şart. Sadece sen mi kalıyorsun mesela. Tek çalışan işci sen misin? Çalışanlar arasında sırasıyla olmalı bu durum. Diğer çalışanlardan yok benim çocuğum var işim var vs. diyenlere her seferinde tamam dememelisin.

Bi anlık sinirle söylemişsin fakat anlayışlar karşılar patronun, karşılamazsa da dert etme. Şu devirde aşırı mütevazı olmak zaten iyi değil.
Tek çalışan benim evet,
Gerçekten bi anlık sinirle söyledim, ben de anlayışla karşılar diyorum ama insan gene de ilk iş deneyiminde tedirgin oluyor.

Tavsiyeler için teşekkürler, artık benim de her şeye evet demeyip gerçek fikirlerimi dürüstçe söylemem şart ..

BloodRien

Yoda

Mütevazilik konusunda kesinlikle katılıyorum örn berberinle nekadar iyi anlaşırsan kalite okadar düşer

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
20 yıldır özel sektörde çalışıyorum. Her türlü insanı tanıdım ve çalıştım diyebilirim. Allah sabır ve kolaylık versin, işiniz zor. Sakin olmaya çalışın.

izleyici1

Yoda
pmo yaptığım zamanlar
suratım asık olur
kimseyle konuşmak istemem herşeyden kaçarım
tabi bu durum iş hayatına arkadaş ve aileye yansıması kayıp getirir
sonrada işsizlik tembellik..

Enki

Satürn Yolcusu
bilmediğimden soruyorum mesai için ek ücret alıyor musunuz?

SDG

Yoda
pmo yaptığım zamanlar
suratım asık olur
kimseyle konuşmak istemem herşeyden kaçarım
tabi bu durum iş hayatına arkadaş ve aileye yansıması kayıp getirir
sonrada işsizlik tembellik..
Konunun bu durumla hemen hiç alakası yoktu aslında, her şeyi pmo ya bağlamıyorum, bayadır da yapmıyorum. Mesele fıtrat meselesi, büyüdüğün ortam ve aile. Mükemmeliyetçi olduğumdan kendime yükleniyorum, hakkını arama kültürü ailem tarafından aşılanmadığından ve fıtratımda da olmadığından kendi kendime el yordamıyla öğreniyorum. Bu süreç de stresli oluyor haliyle

B

Brock

Misafir
Konunun bu durumla hemen hiç alakası yoktu aslında, her şeyi pmo ya bağlamıyorum, bayadır da yapmıyorum. Mesele fıtrat meselesi, büyüdüğün ortam ve aile. Mükemmeliyetçi olduğumdan kendime yükleniyorum, hakkını arama kültürü ailem tarafından aşılanmadığından ve fıtratımda da olmadığından kendi kendime el yordamıyla öğreniyorum. Bu süreç de stresli oluyor haliyle
her taviz vermemiz ve sonrasinda her sinirli tavrımiz aslında bizi biraz daha dengeye yaklaştırıyor o an felaket gibi gelsede bunlar aslında büyükte bir nimet. iş hayatı zor insanlarla uğraşmak çok zor sabır diliyorum size. sabrettikçe bakışımız değişir ve zorluğun içindeki kolaylığı daha fazla gorürüz umarım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6