Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bocchi Günlük

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Hard mode 28

Bugün dolu dolu geçti; görevlerimi bitirdim, yürüyüş yaptım, egzersiz yaptım. Kitap okuma görevlerini yaparken biraz zorlandım çünkü yürüyüşten gelince yorulmuştum ama kendimi zorlamak istediğim için bu zorluğun üstesinden gelip güzelce okudum.

Planlama yapmak önemli bir şey. Yarının yarınında 30. Güne giriyorum. İlk defa kendi evimde buraya kadar gelip, kendimi geliştirerek, neverfapın faydalarını gördüm. 30. Günde neverfap etkileri adlı bir konu açacağım, kaçırmayın!

Sorunlarımdan kaçmıyor, onları çözmek için uğraşıyorum. Neverfapte bana yardımcı oluyor. İyi geceler beyler

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Hard mode 35

Son 5-6 gündür kendimi saldım. Kitap okumak, yürümek gibi görevleri yapmıyorum, Kitap okusam da bir iki sayfa sonra bıkıyorum. Aslında bunu bilerek yapıyorum dibi görmek için. Kendimi aşağıya salinca üstü daha iyi anlıyorum. Duyguların yaratılmasını bekliyorum vücudumda. Birkaç gün sonra tpparlanirim umuyorum ki. Şu sıralar ise full dizi, film, anime izliyor; manga okuyorum. Kaptığım güzel şeyler var bu dizilerden,filmlerden. Bu süreçte artık başardım gibi geliyor ara sıra edging yapasım geliyor ama onu da atlatıyorum. Beynimi değiştirip buna ihtiyacı olmadığını söylüyorum pmoya. İyi günler

B

Brock

Misafir
Aradığınız albaya şu anda ulaşılamıyor yerine bekçisi olarak ben yazacağım. Sevgiye ihtiyacımız tabiiki var. Hayvanlar gerçekten çok güzel, çünkü saflar. Saflık mükemmel bir şey. Ama dün bir kediye verdiğim sevgiye karşılık bana ihanet etmesi beni yaraladı. Yardım etmenin karşılığını görmemek insanı üzüyor ama karşılık beklenen şey iyilik midir? En azından bir teşekkür bekliyor insan , en azından yaptığının doğru olduğunu hissettirecek bir sevgi.
müthişsin ve iyiki varsın :)

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Sürecim bozuldu (yeni sürecin 5. Günü)
8 şubat sürecin 41. Günü sürecimi bozdum. Bozmama sebep olan şeyler şunlardı: Herkes sürecin bozulmasını kötü bir şey olarak görüyor ve süreç bozulduğunda üzülüyor. Ben ise hayatı deneyimlemek öğrenmek isteyen birisi olarak bundan rahatsız oldum. Foruma giriyor, arkadaş gruplarında fap hakkında konuşuyordum ve bunlar beni fape daha çok itti. Hayatın bir kuralıdır, neyin çok üzerine gidersen seni daha çok rahatsız eder. Ayrıca o zamanlar amacımdan kopmuş, sosyal medya, şeker gibi şeyleri artırmıstım ve bu da dopaminimi etkiliyordu. Kitap okumaktan zevk almamaya başlamıstım. bu da gayet önemli bir noktadır.

8 Şubattan bu yana hala süreçteyim ama süreç gibi sayılmaz. Sayma uygulamasını sildim, foruma da girmiyorum, artık süreç yok bu alışkanlığı arkadaş ortamında, forumda bahsettiğim bir şeyden gerçek hayata taşıyorum yani artık gerçeğe odaklanıyorum. Demek istediğim şu baylar biz sürekli burada fap hakkında konuşuyor kurtulmaya çalışıyoruz. Ama kurtulmak şöyle oluyor bence her şeyi sil fapi unut ve yapman gereken en önemli şeyleri yapmaya başla. Hayatına bu alışkanlıkla devam etmeme alışkanlığını kat.
Forumu bırakmanın ve uygulamayı silmenin amacı bu araçların kafamda fap yapmamayı büyütüyor olması. Arada buraya gelip yazarım bir şeyler tabii ki.

Ayrıca 40 günde bir yapmak 2 günde bir yapmaktan daha iyidir, tabii 40 günde bir yapacağım demiyorum ama olacaksa 40 günde bir olsun diyorum, zira bu lapse'ten pek etkilenmedim. Okumama ve düşünmeme engel olmadı. İyi gidiyor şu an hayat, bir şeyler arıyor, bir şeylerle uğraşıyorum.

Su sıralar dostoyevskinin kumarbaz kitabını okuyorum. Öteki adlı novellasini çok sevmiştim bunu da sevdim. Çok sarıyor beni. Kişileri, olayı anlamaya çalışıyorum okurken. Kendime bir şeyler çıkartmaya çalışıyorum. Bugün 60 70 sayfa kitap okudum. Ve bundan sonra her gün küçük raporlar vercem buraya (şimdi aklıma geldi) şeker, sosyal medyayı da abartmadan kullaniyorum dopamin koruyacağım ve onu kitaba ve düşünceye aktaracağım.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
5. Gün (bunu sadece bir kez yazacağım.)
Bugünün küçük raporunu verelim. Her gün spor yapıyorum bugün de yaptım. 60 sayfa kitap okudum şimdi oturup belgesel izleyeceğim

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Kitap okuyor, oyun oynuyorum. Bir şeyleri anlamaya çalışmaya devam ediyorum. Oyunu bırakmayı istiyorum gibi bilmiyorum. Kendimi hayatla ilgili şeylere, kitaplara adama ve kitaplarla kendime bir dünya yaratma fikrim var

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Duş aldım, Kitap okudum, Türkçe çalıştım. (ders ya da sınav için değil okuduğum kitapları daha iyi anlamak, daha iyi düşünmek, anlamak için.) şimdi belgesel izledim ve biraz daha kitap okuyacağım.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Kitap okudum azcık. Belgesel izledim. Telefonumu sadeleştirdim. Minimalist olmaya çalışıyorum.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Bu gece uyumadım Uyku düzenimi düzeltmek için. Bu akşam 10da yatıp yarın sabah 7de kalkmayı planlıyorum. Bugün kitap okumadım bazı şeyleri düzelttim hayatımda sadece. Yürüyüşe çıkabilirim.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Dün uyumadığım için zombi gibi geziyormuşum ortada. Dün akşam 8 de yattım bugün 8 de kalktım. Uyku gibi bir şey yok!!! Kendimi şu an çok güzel hissediyorum uykumu almış bir şekildeyim. Bugün kütüphaneye gidecek ve yeni kitaplar alacağım. Şimdi ise birkaç şey yazacak ve yaşam tarzım ile ilgili bir şeyler yapacağım.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Duygular kadar önemli bir şey yok.

Hayatımı düzeltmeye çalışıyorum; fap yapmıyorum, gereksiz eylemlerden kaçınıyorum ve ileriye dönük akıllıca davranıp hayatla ilgili bazı önemli şeyleri öğrenmeye, anlamaya çalışıyorum, anlıyorum ama bazı şeyler hakkında yeterince düşünmemişim demek ki, ya da düşünmüşüm ama onun duygusu bedenimde oluşmamış, şu anda kitap okumaktan sıkılıyorum daha doğrusu eğlenceli şeyler yapmak cazip, Kitap dünyasına atılmak kötü geliyor gözüme. Halbuki ben bu konu hakkında düşündüm. Eğlence, gereksiz eylemlerle bir yere varamam. Şu an 18 yaşındayım belki yarın ölürüm, kim bilir; o yüzden şimdi araştırmalı, anlamalı, istekli, gereken duyguları bedeninde taşıyan birisi olmalıyım. Ölüm gelecek bir gün ve ben güzel bir hayat, dolu bir hayat yaşamak için düşünmeli ve okumalıyım. İnsanı anlamalı ve yine düşünmeliyim. Düşünmeliyim ki bedenimde gerekli olan duygular oluşsun. Şu an bedenimi sıkkınlık kaplıyor (yazıyı yazarken okuma isteği canlandı) bu sıkkınlık hissi beni fape sürüklüyor ama yapmıyorum, yapmayacağımı biliyorum. İçimde yatıp telefonla uğraşma isteği var, bi şeyler izleyebilirim (yararlı ve güzel videolar olur bunlar) ama ben kitap okumanın sıkıntı vericiliğini bu yolla bile kapatmak istemem. Bilirim ki ben videoyu izleyip sıkkınlığımı giderince belli bir süre sonra tekrar sıkkınlık gelip beni rahatsız edecek, bu yüzden içime duygu verecek bir düşünceyi düşünmem gerekiyor. Örneğin yarın ölebilirim bu yüzden hemen kitabı okumalı, kendimi kitap alemine vermeli, gerekiz eylemlerden kaçınmalıyım.

Telefonumdan sosyal medya ve oyunları sildim. Belki bu yüzden sıkılıyorum ama olsun. Ben daha yüce ve hayatla ilgili şeylerle ilgilenmek ve bunlardan zevk almak istiyorum. Bir şeye başlamadan önce düşünsel anlamda o işi halletmiş olmak çok gerekli bir şey bu sonuca vardım.

Not :Burayi artık bir kitaba yazılan günlük gibi kullanacağım. Dertlerimi yazacağım çünkü daha iyi anlıyorum olan durumu ve sizde okuyarak belli şeyleri anlayabilirsiniz.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
şu anda kitap okumaktan sıkılıyorum daha doğrusu eğlenceli şeyler yapmak cazip, Kitap dünyasına atılmak kötü geliyor gözüme. Halbuki ben bu konu hakkında düşündüm
Düşünüp bu sıkkınlığın üstesinden geldim. Kitabımı okudum, ek olarak spor yaptım ve kendimi bayağı zorladım. Birazdan soğuk duş alacak ve çıkınca biraz daha kitap okuyabilirim.

Sorunumu çözdüğüm için mutluyum.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
2, 3 gündür üzerimde anlamsız bir atalet var, uykum var gibi, kafamı bir şeye odaklayamıyorum. Ailem beni düşünüyor ama dusunmeden konuşuyorlar ve bana üniversiteye girmemi, ders çalışmamı söylüyorlar ve ders çalışmaktan tüm benliğimle nefret ediyorum. Benim kendi planlarım var ve kendi planlarım için çalışmak çok hoşuma gidiyor. üniversite okumakla pek bir şey olmadığını dile getireceğim ve kendi yolumda ilerleyeceğim. Finans alanında gelişmek istiyorum ben ve güzel bir hayat kuracağım. İşe gidip gelmek istemiyorum ben, kendi işimi kuracağım. Hayatımı düzelteceğim.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Yaklaşık 2 gündür Rusya-Ukrayna savaşını takip ediyorum. Zamanımı buna ayırıyorum, ne yapayım ilgimi çekiyor. Tabii kitap da okuyorum ama kitap işleri karışık. Dün 40 sayfa okudum, ama şimdi okumaya çalıştığımda uzun süre okuyamıyorum. Okuduğumda okuduğum hikayeyi seviyorum, Kitapda bir sorun yok, kıtabı okuma nedenimde sıkıntılar var. Şöyle ki, kitabı insanı, hayatı anlamak; düşünmek ve gelişmek adına okuyorum, bunu biliyorum ama yine de okuma sırasında sıkılıyorum. Telefonla ve sosyal medya ile çok ilgilenince direkt fap ve fape götüren yollara sapma eğiliminde oluyorum ve fapin verdiği zevkin karşısında kitap okumanın zevki küçük kaldığı için bedenim, zihnim kitap okurken sıkılıyor. Bilirsiniz sıkılıyoruz ve eğlenceli şeyler arıyoruz zamanı daha hızlı geçiren şeyler,bunlarin arasında fap ve p de var o yüzden insan böyle durumlarda sıkıldığından dolayı bozuyor ama elbette bir çıkış yolu var. Benim durumumda yapmam gereken şey bu ataleti yenmek için çalışmak, düşünsel altyapiyi sağlam oturtmak, sabretmek.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Bu sabah fap yaptım. Hep şu düşünsel altyapi olmadığından, düşünsel altyapiyi saglamlastirmak için çalışmalar yapacağım bundan sonra. İyi günler

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Uyuşturuluyoruz, okuduğumuz kitaplarda, izlediğimiz filmlerde, izlediğimiz cinsel filmlerde, yaptığımız çoğu şeyde. En son ne zaman akıllıca bir tavır sergileyip doğru olanı yapmaya çalıştık? Doğru olanı yaptığımızda bundan o bütün gereksiz ama zevk veren şeylerden daha az zevk aldık. Artık kalkmamızın ve doğru olanı yapmamızın zamanı gelmedi mi beyler? Neden yapamıyoruz he? Çünkü uyusturulmak istiyoruz. Gerçeği değil yalanı istiyoruz. Yaptığımız, eğlendiğimiz güzel şeyler olur elbet ama en son ne zaman tamamen masum bir şey yapıp keyif aldık? Artık düşünmenin, akıllanmanın zamanı geldi. Belli şeyleri düşünüp hayatı ona göre kurup gerekeni yapmak gerek.

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Monk moda girme kararı aldım. Bakalım neler olacak. Arada buraya rapor verebilirim. Şimdi ne yapmayacağım onları yazicam
-fap
-Sosyal medya
-şeker
Bir hevesle başlıyor gibi görünsem de devamlılık sağlamakta kararlıyım.
Yapacağım şeyler
-kitap dünyama dalmak
-felsefe
-Egzersizler
Sürekli ileri gitmek

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6