Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kafada Bitirmek

Conclude

Satürn Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
86
Tepki puanı
316
Puanları
74
Herkese merhaba,

Bu aralar çok yoğunum,yazımı yazıp tekrardan uzun bir süre foruma ara verecem.Neyse konumuza dönelim.

Arkadaşlar şu an 35.gündeyim ve bu güne neredeyse hiç zorlanmadan geldim.Ha demeyin bazılarında zorlantı sonradan başlıyor diye sizin diyisinizle ben kivrandim ve öldüm diyebilirim.

Neden zorlanmadan geldim diyorum biliyor musunuz ? Çünkü kendim olmak için zorlanıyorum demek bence dünyanın en saçma cümlesi.Kendimin üzerine bir şey koyarken zorlandım ve çok çaba sarfettim derseniz anlarım.Ama bir 0 olmak için ölüyorum,geberiyorum derseniz gerçekten bu çok saçma ve karşılığı olmayan bir şey.Vücudunuza şunu söyleyin hep,sen noFap yaptığında atomu parcalamiyorsun bir 0 olmaya çalışıyorsun.Zorlandiginizda bırakın bozmayı,gülüp geçin.Lütfen zorlanma kavramını bu bagimlilikta kullanırken bir kez daha düşünün.10 yaşındaki halinize dönmek için lütfen zorlanıyorum demeyin.Bir an önce üstünüzdeki bu kara ve komik lekeyi atmaya bakın.Bu bakış açısıyla bu bağımlılığa bakarsanız emin olun kafanızda ulaşılmaz gibi gözüken kurtuluş hemen önünüzde bitecek.Bu bakış açısı sizi + lara çabucak iletecek.Rahat olun, siz kriz dersiniz ben çiftleşme isteği derim geldiğinde bozmanın gerçekten mümkün olmadığını ve zorlanmanın 0 olmak için geçerli olmadığını belirtin.
Şimdi bir sürü arkadaş bu bir bağımlılık eroin nasıl istiyorsan pmo yu da öyle istiyorsun diyecek.Dostlarım bu işe doğru bakış açısıyla bakarsanız dediğimi gerçekten anlarsınız.Kavramlara kendinize göre anlamlar verebilirsiniz.(bu gayet kolay)

Her şey kafanızda büyütüğünüz kadar büyüktür.

Olay kesinlikle zihniyette bitiyor. Ben bugün sürece başlıyorum diyelim baştan krizler gelecek çok sabırlı olmalıyım, dayanmalıyım, direnmeliyim dersem kendimi bir savaşa gidiyormuş gibi şartlandırırım ve 1 hafta eziyetiçinde tüm irademi tüketip süreci bozarım.

Arkadaşlar şöyle düşünün bağımlı olmayanlar ders çalışması gerektiğinde, yapacak çok işi olduğunda, canı sıkıldığında, uyarıldığı her anda oturup pmo yapmıyor. Çünkü adamların odaklandığı şey sorumlulukları, hedefleri; en sonunda onları yerine getirmeleri gerektiğini biliyorlar. Sorunumuz ne olursa olsun pmo nun çözüm olmadığını biliyoruz ve hatta kendisi yeni bir problemyaratıyor. E o zaman böylesine bir yükü hayat boyu neden taşıyalım. Bakın her pmo yapışımızda o noktaya kendi irademizle geliyoruz kimse bize bunu yaptırmıyor.

Evet fare üzerinde goril üzerinde deneyler yapıldı vs. sonuç olarak bizler onlardan farklıyız ve düşünebiliyoruz değil mi? Hiçbir hayvan 20 yıl sonrasını planlayamaz ama biz planlayabiliyoruz. Bu nedenle eğer kendinimizi 20 yıl sonra da pmo yaparken görmek istiyorsak bir dahaki küçük uyarıda koşup pmo yapmalıyız ama eğer pornoyu gerçekten bırakmak istiyorsak zaten bir daha asla izlemeyeceğiz. Gerçekten istemek ne demek arkadaşlar ya da doğru zihniyet? Karşımıza ne çıkacağını bile bile sosyal medyaya giriyorsak, sorumluluklarımızı yerine getirmek, hedeflerimize koşmak yerine sürekli bir uyarı arıyorsak olayı kafamızda bitirmemişizdir. Belki de pmoyu bırakmaktan korkuyoruzdur.

Kaynak: Eski Forum
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst