Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kahveyi Hayatımdan Çıkarmayı Düşünüyorum

• Konuyu başlatan Mutsuz ve Hedonist
  • Başlangıç tarihi
M

Mutsuz ve Hedonist

Misafir
Bana hiçbir fayda vermediği gibi uykuma da zarar verdiğini fark ediyorum. Bu yüzden kahveyi hayatımdan çıkarmayı düşünüyorum. Ayrıca güne kahve ile başladığım zaman o günkü modum biraz daha düşük oluyor.

Siz ne düşünüyorsunuz kahve hakkında arkadaşlar?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Zevk için içiyorsan kafeinsiz kahve tercih edilebilir ancak bağımlılık durumundaysa kesinlikle çıkarmalısın bence. Emin ol bir hafta sonra insan rahatlıyor :) Esas mesele kafada bitirmek bu arada. Ben sınava kadar günde 400-500mg kafein alırken bir anda kestim sınav bitince. Hiç baş ağrısı bile çekmedim. Kolay, kafada bitirmen noktayı koyuyor :)

Dot

Merkür Yolcusu
Fazlası zararlı olabilir ama kahve içmenin kesinlikle faydaları da var. Dozunu kaçırdığın zaman anlarsın ama bırakmak için kasmana gerek de yok. Canın istediği zaman arada içersin.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Sürekli kahve içilmek tavsiye edilmiyor, özellikle kahvaltıda veya kahvaltıdan hemen sonra. Ben arada içiyorum ve genelde akşamları (erken kalkmak zorunda olmadığım zamanlar) tercih ediyorum. Tadı ve faydası yerinde oluyor.
Kahvenin birçok faydası var. Tamamen bırakmak zorunda değilsin, kontrol altına alabilirsin. Fazlası zarar.

The King

Deneyimli Üye
Spor yapıyorsan iç. Yoksa gereği yok.. güne başlarken içilmesi iyi değil daha çok stresi arttırır..

karakartal0034

Venüs Yolcusu
Konuyla alakalı değil ama Şekersiz içilen cay fazla içilmesi durumunda zararlı mı?

Oğulcan

Yeni Üye
Konuyla alakalı değil ama Şekersiz içilen cay fazla içilmesi durumunda zararlı mı?
Evet dostum zararlı birçok uzman günde 250-300 mg kafein öneriyor fazlası vücutta Demir emilimini azaltır vitamin ve mineral eksikliği yapar kafein vücuttaki suyu daha çabuk atar hızlandırır bunu,Fazlasıda dolayasıyla hoş olmaz

BloodRien

Yoda
Bana hiçbir fayda vermediği gibi uykuma da zarar verdiğini fark ediyorum. Bu yüzden kahveyi hayatımdan çıkarmayı düşünüyorum. Ayrıca güne kahve ile başladığım zaman o günkü modum biraz daha düşük oluyor.

Siz ne düşünüyorsunuz kahve hakkında arkadaşlar?
Kahveyi sabah içme en azından uyandıktan 1 saat sonra iç 2 fincanı geçme haftada 1 2 günde içme saat 5 ten sonrada kesinlikle içme uyku sorunu yapıyor o saatten sonra gözlemlerimce bunları söyleyebilirim kahve hem faydalı youtubeda biiiir sürü video var her şey zehirdir önemli olan dozu

Hayalsizkarakter

Ay Yolcusu
Bence de kesinlikle düzenli olarak kahve içilmemeli ben sadece çok yoğun ve stresli bir gündeysem örneğin sınav haftaları o zaman acı kahve içebiliyorum. Kaldı ki bağımlı olduktan sonra vücut alışıyor ve normal doz yeterli gelmiyor ama bağımlılık halini almadığı zaman işte kahvenin etkisini daha net görebiliyorsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6