Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kant'ın Eğitim Üzerine ( Ruhun Eğitimi-Ahlaki Eğitim-Pratik Eğitim) Adlı Eserinden Bir Pasaj

lospolloshermanos

Ay Yolcusu
Katılım
7 Kas 2020
Mesajlar
64
Tepki puanı
75
Puanları
24
Yaş
22
Hiçbir şey gerek bedeni gerekse ruhu kendilerine yönelmiş şehvet türü kadar zayıflatmaz ve bu tamamen insanın tabiatına göre değişiklik gösteriri. Fakat bu aynı zamanda gençlerden gizlenmemelidir. Onu bütün korkunçluğu ve ürkütücülüğüyle önlerine koymalı, bu suretle insan soyunun devamına hiçbir faydalarının dokunmayacağını, bu illet ile bedeni güçlerinin diğer her şeyden daha fazla yıkıma uğrayacağını, kendi kendilerini vaktinden evvel ihtiyarlatacaklarını, akıllarının çok fazla zayıflayacağını ve benzeri şeyleri söylemeliyiz.

Kendimizi bu türlerden sürekli meşguliyetle ve yatağa ve uykuya gerekli olandan fazla zaman ayırmayarak koruyabiliriz. Bu sürekli meşguliyet ile zihnimizden bu tür düşünceleri kovabiliriz, çünkü bu mesele sadece hayal gücümüzde kalsa bile gücümüze kuvvetimizi yer bitirir. Eğer temayülümüzü diğer cinse yöneltirsek, her halükarda önüne belli manialara çıkacaktır; ama eğer kendimize yöneltirsek onları her zaman tatmin edebiliriz. Fiziki neticeler aşırı derece zarar vericidir, fakat ahlaki bakımdan daha da kötüdür. Tabiatın sınırları burada aşılır ve arzu ardı arkası kesilmeksizin şiddetlendikçe şiddetlenir, çünkü gerçek tatminin hasıl olması imkansızdır. Yetişkin gençlerin öğretmenleri bir gencin karşı cins ile ilişkiye girmesine müsaade edilip edilmeyeceği sorusunu ortaya atmışlardır. Eğer iki şeyden birini seçmemiz gerekiyorsa, bu kesinlikle diğerinden daha iyidir. İlk durumda Tabiata karşı hareket eder; ikinci durumda ise etmez. Tabiat onu çağına gelir gelmez bir erkek olmaya ve türünü sürdürmeye davet etmiştir; bununla beraber uygar bir toplumda erkek için var olan zaruretler kimi zaman onun bu dönemde evlenmesini ve kendi çocuklarını eğitmesini imkansız hale getirir. O bu durumda toplum düzenine kârlı gelecektir. Evlenecek durumda oluncaya kadar beklemesi en iyi hal çaresidir, hatta bu genç adamın ödevidir. O zaman sadece iyi bir adam gibi değil, fakat iyi bir yurttaş gibi hareket eder.

Gençler erken yaşlardan itibaren karşı cins için gerekli olan saygıyı göstermesini; kötü yollara başvurmaksızın belli bir etkinlikte onların saygısını kazanmasını ve böyleliklele mutlu bir evliliğin yüksek ödülü peşinde koşmasını-mücadele etmesini öğrenmeliler.
.
.
.
Eğer her zaman hazzı-zevki düşünmez, fakat işimizde sebatlı ve sabırlı olursak, toplumun yararlı üyeleri olacağız ve can sıkıntısından korunacağız.

Sizlerin de faydalanması istedim.
 

Jig la Thor

Mars Yolcusu
Katılım
21 Kas 2021
Mesajlar
63
Tepki puanı
147
Puanları
43
Yaş
19
Konum
İzmir
Her neslin bu hazlardan fena canı yanmış. Yüzyıllar önceden bugün yaşadığımız aynı sıkıntılara çok net, işlenmiş, binlerce yıllık tecrübelerle şekillenmiş tavsiyeler almak mükemmel bir şey. Teşekkürler paylaştığın için.
 

Jig la Thor

Mars Yolcusu
Katılım
21 Kas 2021
Mesajlar
63
Tepki puanı
147
Puanları
43
Yaş
19
Konum
İzmir
bu illet ile bedeni güçlerinin diğer her şeyden daha fazla yıkıma uğrayacağını, kendi kendilerini vaktinden evvel ihtiyarlatacaklarını, akıllarının çok fazla zayıflayacağını ve benzeri şeyleri söylemeliyiz.
Burada özellikle pmodan sonra yaşadıklarımızı tanımlıyor. Demekki sadece pmo değil aşırı cinsellik de çok zararlı. Özellikle beden gençliği ve sağlığı için.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst