Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kaosta Kaybolmak

The King

Deneyimli Üye
Uzun zamandır PMO ile bağım neredeyse bitme noktasına gelmesine rağmen hayatımda korkunç bir kaos var. Ve bunun içerisinde kaybolmuş gibi hissediyorum.

Yıllarca denemelerim sonucu aşağıdaki meselelerin %90'ında gelişim kaydedemedim:
- İrade gücü
- Disiplin
- Sağlıklı beslenme
- Fast food bağımlılığından kurtulma
- Zaman yönetimi
- Haftalık/aylık hedeflerini gerçekleştirme
- Hayır diyememe
- Planlama yapamama
- Yarıda bırakma

Maalesef yukarıdaki tüm olumsuz durumlar hayatıma hakim olmuş durumda. Yaptığım diyet 2 gün, hazırladığım program 3 gün, izlediğim film sadece 40 dakika gider oldu. Başlama gücünü bulsam bile illa ki yarım bırakır vaziyete geldim.

Tüm bu durumlar korkunç anksiyete ataklarına sevk ediyor beni.

Gerçekten bunalma eşiğindeyim.

izleyici1

Yoda
pmo müzik kumar sigara alkol bağımlılıklarından kurtulmak belki zor olabilir ama
sağlıklı beslenme en kolayı!
sadece sağlıklı besleneceksin
lifli kepekli doğal beslenme zor değildir
sonuçta şekeri yapay gıdaları bırakıp
yerine doğal gıdaları koyuyorsun
tahminimce sağlıklı beslenme konusunda yanlış bir yol izliyorsun

Bitikadam

Ay Yolcusu
Ben bu konuda çok acı çekiyorum, 3 yıl oluyor kendimi geliştirmek için çıktığım yol ve neredeyse hiçbir şey elde edemedim keşke bilmeseydim ot gibi yaşasaydım en azından acı duymazdım, gelişememek aynı yörüngede dönüp durmak çok acı veriyor, bu pişmanlığı yeni yaşıyorum çünkü zihin yapımın değiştiğini sanıyordum ve bu herşeye bedeldi lakin sadece karşıma çıkan zorluğu bekliyormuş zihnim 3 sene öncekiyle genel olarak aynı kalmış.

Savascı

Deneyimli Üye
Mücadele eksikliğinin pek çok nedeni olabilir dostum ben bunu bilmediğim için genel olan birkaç tanesine yardımcı olabilirim.Acı gelişimin yegane prenspidir,bu işler acı çekmeden olmaz.Bir noktada bu acıdan kaçınmak sana öğrenilmiş çaresizlik hissini aşılar ve umudunu baltalar.Umudun yokkende mücadele gücünü yitirir , boşlukta savrulursun.Eğer umudun yoksa neden birşeyin yarın daha iyi olmasi için mücadele edesin ki?
En temelde umudunla işi başlamalısın.Umudun ne kadar sağlam olursa mücadele etmek için o kadar yakıtın olur.Çalışma-motivasyon-çalışma-motivasyon döngüsüne bir kez girdiğinde farkında olmadan birşeyleri yapmak için çaba sarf edeceksin.Bu süreç başlarda sancılıdır.
Ama tam tersine kaçar,daha iyisini yapmadığın için kendinle kavga etmeye başlarsan kötü olan bir sürü zincirleme olayın (boş vakit-kötü hisler) fitilini ateşlersin.Bu yüzden yapabildiğinin en iyisini daima yapmalısın.Sen bir robot değilsin,kusurlusun ve hatalısın,bu çok normal dostum.Mesela başlangıçta 30 dakika ders çalışabildiysen bunun için kötü hissetme kendini demek ki senin sınırın buymuş ama zaman içinde geliştireceksin.Buradada küçük adımlar ilkesini kullanarak bu işi kolaylaştırabilirsin.Yarın 2 dakika fazla çalış 32dk,sonraki gün bir daha 34 böyle böyle bir noktada 10 saatleri görecek ve şaşıracaksın.Sakın hızlanmaya kalkma , bu ters teper.Burada ki amaç ekstra bir şey yapıyormuş gibi hissetmemek, eğer öyle hissedersen yorulursun ve dayanamazsın çünkü sen bir robot değilsin.Biyolojimiz durumlara zaman içinde ve süreklilik kaidesiyle alışır ve bu döngü herşey için geçerlidir.

BloodRien

Yoda
Uzun zamandır PMO ile bağım neredeyse bitme noktasına gelmesine rağmen hayatımda korkunç bir kaos var. Ve bunun içerisinde kaybolmuş gibi hissediyorum.

Yıllarca denemelerim sonucu aşağıdaki meselelerin %90'ında gelişim kaydedemedim:
- İrade gücü
- Disiplin
- Sağlıklı beslenme
- Fast food bağımlılığından kurtulma
- Zaman yönetimi
- Haftalık/aylık hedeflerini gerçekleştirme
- Hayır diyememe
- Planlama yapamama
- Yarıda bırakma

Maalesef yukarıdaki tüm olumsuz durumlar hayatıma hakim olmuş durumda. Yaptığım diyet 2 gün, hazırladığım program 3 gün, izlediğim film sadece 40 dakika gider oldu. Başlama gücünü bulsam bile illa ki yarım bırakır vaziyete geldim.

Tüm bu durumlar korkunç anksiyete ataklarına sevk ediyor beni.

Gerçekten bunalma eşiğindeyim.
Evet bu saydığın şeyleri yapabilsen çok iyi ama yapmak zorunda olduğun şeyler değil yarı yarıya yapmaya çalış bazen hayır de bazen evet de yavaştan al fastfood bağımlısıysan zararlı olduğu hakkında makaleler oku nofapte ne yaptıysan aynısını bunlardada yapabilirsin konu üzerine yavaş yavaş yoğunlaş birden zorlamana gerek yok iradende bu sayade gelişir bol şans

übermensch1

Yeni Fapstronot
Telefon ve bilgisayar bağımlılığını yenersen hepsi çözülür. Teknoloji bağımlılığı pmo bağımlılığından bile ağır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6