Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Karın Kası

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar spor salonunda karın kası çalışmıyordum bugünden itibaren çalışmaya başladım. Hacım istemiyorum ince ama estetik bir bel için kaç tekrar kaç set çalışmalıyım?ağır ve az tekrar girersem hacim mi kazanırım?

vallabusondu

Venüs Yolcusu
Dostum öncelikle neden hacim istemiyorsun bu bana çok saçma geldi, ben de vucüt çalışıyorum ve emin ol bir zaman sonra diyorsun ki "ya keşke çalışsaymışım". Ayrıca ince bel için kardiyo yapmalı ve kalori açığı oluşturmalısın. Bunları yaparsan da kas büyüme hızın azalır hatta kaybetmeye başlayabilirsin (az miktarda).

Genelde vucüt geliştirme sporuyla uğraşanlar bulk (büyüme) ve cut (yağ yakma, kasları ortaya çıkarma) olarak 2 döneme ayırıyorlar. Eğer büyümek istiyorsan bence ince bel işini boşver şimdilik. Bir kaç ay en azından büyü sonra yağ yakımına girersin. Ayrıca lütfen karın çalış ben senin geçtiğin yoldan geçtim pişman oluyor insan.

İlla bulk-cut olmak zorunda değil normal beslenmeyle de (protein almak şartıyla) kendini geliştirip belini inceltebilirsin. Ne zaman başladığına göre vucüdundaki değişim farklı olur. Bu soruyu bu şekilde sorduğuna göre başlayalı çok olmadı diye düşünüyorum.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Dostum öncelikle neden hacim istemiyorsun bu bana çok saçma geldi, ben de vucüt çalışıyorum ve emin ol bir zaman sonra diyorsun ki "ya keşke çalışsaymışım". Ayrıca ince bel için kardiyo yapmalı ve kalori açığı oluşturmalısın. Bunları yaparsan da kas büyüme hızın azalır hatta kaybetmeye başlayabilirsin (az miktarda).

Genelde vucüt geliştirme sporuyla uğraşanlar bulk (büyüme) ve cut (yağ yakma, kasları ortaya çıkarma) olarak 2 döneme ayırıyorlar. Eğer büyümek istiyorsan bence ince bel işini boşver şimdilik. Bir kaç ay en azından büyü sonra yağ yakımına girersin. Ayrıca lütfen karın çalış ben senin geçtiğin yoldan geçtim pişman oluyor insan.

İlla bulk-cut olmak zorunda değil normal beslenmeyle de (protein almak şartıyla) kendini geliştirip belini inceltebilirsin. Ne zaman başladığına göre vucüdundaki değişim farklı olur. Bu soruyu bu şekilde sorduğuna göre başlayalı çok olmadı diye düşünüyorum.
20220607_174433.jpg
Abi bu durumdayım. Belim de çok yağ yok genetik olarak bacaklarda çok var. Sence büyümeli miyim yoksa yağ mi yakmalıyım 3 4 hafta oldu spora başlayalı

Holid

Venüs Yolcusu
Kardesim bence onemli olan hacim bana gore
Benim baklavalarim vardi ama kürdan gibi kollar ?
Simdi iriyim six pack yok olmasada olur düz karın yetiyor bana

MJR DEGTYAREV

Yeni Fapstronot
ben şınav çekiyorum genel olarak kol, omuz, göğüs, sırt, kalça ve karın kaslarını ve özellikle latissimus dorsi'yi geliştiriyor. şınavı yeteri kadar yaptığında karın kaslarının da belirgin şekilde geliştiğini göreceksin. (baklava olmasa da iki şerit halinde kabarıyor ve sıradan haline göre daha güzel görünüyor)

not: şahsi düşüncemdir. vücut geliştirmiyorum, profesyonel değilim. sadece kendi gözlemlerime dayanarak yazdım.

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Kasların birbirlerinden pek farkı yok. 30-40 tekrarı geçmeyecek şekilde yaptığın her egzersiz kas geliştirir. Karın kasları genetiğe bağlı olarak %12-15 aralığında görülmeye başlanır %8-10 civarında net şekilde görülür. Yağ kaybetmen lazım görülmesi için.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6