Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Karşı Cinse Karşı Ögrenilmiş Çaresizlik?

Slav Rower

Yeni Üye
Merhabalar herkese. Bu benim forumdaki ilk yazım olacak. Bu yazıyla başlamak ne kadar doğru bilmiyorum. Ama bu sorun sürekli canımı sıkıyor.

Çevremdeki insanlar bana neden bir kız arkadaşımın olmadığını soruyorlar. Ben ise, yeteri kadar olgun bir insan değilim, şimdi düşünmüyorum gibi basit cevaplarla geçiştiriyorum. Ama işin aslı öyle değil.

Kızlarla tanışmak, onlarla vakit geçirmek istemiyorum. Çünkü onların asıl yüzünü gördükten sonra kızlara karşı soğudum. Normal arkadaş olarak konuştuğum kızlar var ama olayı romantik seviyeye çıkarma konusunda "ne gerek var" diye düşünüyorum. Diğer taraftan, her ne kadar görevlerimi yapmasam da bir Müslümanım ve evlilik dışı ilişkinin haram olduğu da aklıma geliyor ama sanki bu durumu bahane gibi kullanıyormuş gibi hissediyorum.

Anlayacağınız kafam çok karışık arkadaşlar. Kendimden biraz bahsedeyim ki şartları daha iyi anlayabilirsiniz. Üçüncü sınıfı bitirmiş bir mühendislik öğrencisiyim ve birkaç ay sonra 22 yaşıma gireceğim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Ben olayın dini kısmına girmeyeceğim, o her bireyin kendi bileceği bir mesele. Ben daha çok psikolojik tarafına bakıyorum.

Bir kere her kız aynı değildir. Biliyorum ben de, çoğu kıza pek güven olmuyor. Bizzat deneyimledim yani, merak etme. Maalesef bunu değiştiremeyiz. Peki onlar yüzünden biz kendi meselemizden neden vazgeçelim? Biz erkeğiz, avcıyız. Avlanmayı bırakacak mıyız? Hayır.

Bu konuyu bir uzmandan yardım alarak çözmen daha sağlıklı olur ancak uzmana gideceksen o sırada sen eylemelerine başla, iletişim kur kızlarla. Emin ol karşına daha birçok öyle kız çıkacak ancak gerçekten iyi olan kızlar için devam et, mutlu bir ilişki için yani. Bu benim görüşüm.

purplesox05

Mars Yolcusu
Kadınlar güzel varlıklar ve onları kadın oldukları için seviyoruz çoğu zaman. Şunu da unutmamak gerekir; onlar da birer insan ve hatalarının ve kusurlarının olmasını normal karşılamak gerekir. Kızların "gerçek yüzlerini" ben de gördüm ve onları böyle kabul ettim. Tabii ki hayatımı zindana çevirecek bir kadına yanaşmamayı tercih ederim fakat ufak kusurlarımızı kabullenerek yaşamayı öğrenmemiz gerekir. Her kadını aynı kefeye koyup genelleme yapmak doğru olmaz. Sonuçta milyonlarca yıllık evrim bizim kadınları arzulamamıza sebep oluyor. Onları doğal yoldan ve gerçek hayatta sevmek insan için yararları olacağını düşünüyorum, tabii bazı kadınlar gerçekten sinir bozucu olabiliyor.

Wise

Ancient Wise
Evlenene kadar sabret. İşini, kariyerini, kazancını vs. ayarla. Bir yandan da vücut geliştir. Dini vecibelerini de aksatma ki aklına gelince bile uzaklaşsın. Beyin çelişkileri sevmez, diğer uca kayabilirsin ki o yol günah yolu.

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Kadınlar güzel varlıklar ve onları kadın oldukları için seviyoruz çoğu zaman. Şunu da unutmamak gerekir; onlar da birer insan ve hatalarının ve kusurlarının olmasını normal karşılamak gerekir. Kızların "gerçek yüzlerini" ben de gördüm ve onları böyle kabul ettim. Tabii ki hayatımı zindana çevirecek bir kadına yanaşmamayı tercih ederim fakat ufak kusurlarımızı kabullenerek yaşamayı öğrenmemiz gerekir. Her kadını aynı kefeye koyup genelleme yapmak doğru olmaz. Sonuçta milyonlarca yıllık evrim bizim kadınları arzulamamıza sebep oluyor. Onları doğal yoldan ve gerçek hayatta sevmek insan için yararları olacağını düşünüyorum, tabii bazı kadınlar gerçekten sinir bozucu olabiliyor.
İnsan sevdiği kişinin kusurlarını görmez knk . Neden bilmiyorum ama böyle birşey var. Toz pembe . Bi ayrılca toz pembe ortadan kalkıyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6