Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kartopu Yöntemi

venzo

Yeni Fapstronot
Bu yöntem üzerinde bir haftadır düşünüyorum arkadaşlar sizlerin de düşüncesini merak ediyorum. Bahsettiğim yöntem şu: kartopu ele sığacak kadardır ama yuvarlandığı zaman devasa boyutlara ulaşır yani yöntem ufak şeylerle başlayıp onu büyütmek üzerine. Bende bir türlü kitap okuma alışkanlığı kazanamadım sosyal medya yüzündendir belki dedim hesabımı dondurdum ama yok sürekli başka şeylerle uğraşıyorum. Düşüncem şu ben ilk gün 5 sayfa ile kitap okumaya başlayıp her gün 1 sayfa arttırarak günde 100 sayfa gibi yüksek rakamlara ulaşmak istiyorum. Hem beni ilk günler zorlamaz hem de her gün devam ettikçe motive olup alışkanlığı kazanırım. Sizce bu yöntem işe yarar mı?

azmizade100

Yeni Üye
Bence kitap okuma alışkanlığını kazanmanın yolu, okuma ihtiyacı hissetmen.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Evet yarayacağını düşünüyorum. Daha fazla zaman kaybetme ve başla.

SDG

Yoda
Gerçekten ilgini çeken bir kitap bulamamaktan da kaynaklanıyor olabilir. Sürükleyici kitaplarla başlayıp adım adım edebi yoğunluğu arttırabilirsin.

N

neurosoft

Misafir
Bu yöntem üzerinde bir haftadır düşünüyorum arkadaşlar sizlerin de düşüncesini merak ediyorum. Bahsettiğim yöntem şu kartopu ele sığacak kadardır ama yuvarlandığı zaman devasa boyutlara ulaşır yani yöntem ufak şeylerle başlayıp onu büyütmek üzerine. Bende bir türlü kitap okuma alışkanlığı kazanamadım sosyal medya yüzündendir belki dedim hesabımı dondurdum ama yok sürekli başka şeylerle uğraşıyorum. Düşüncem şu ben ilk gün 5 sayfa ile kitap okumaya başlayıp her gün 1 sayfa arttırarak günde 100 sayfa gibi yüksek rakamlara ulaşmak istiyorum. Hem beni ilk günler zorlamaz hemde hergün devam ettikçe motive olup alışkanlığı kazanırım. Sizce bu yöntem işe yarar mı?
Güzel bir konuya değinmişsin. Ben daha çok odaklanabildiğin kadar yani aşırı sıkıcı olmaya başlayana kadar okumak sayfa sayısını not etmek(bir sonraki periyotta bu sayfa sayısınının ne altına düşeceğiz ne de aşırı üstüne çıkacağız. Nizami yol her zaman iyidir.) ve sonrasında da kendini ödüllendirmek(dizi izliyorum ben daha çok. Ama burada senin ne istediğin önemli. Çikolata seviyorsan ödül olarak onu koy ya da farklı bir şey) şeklinde bir yöntem kullanıyorum. Her gün bu şekilde azar azar okuyarak istikrarsızlık yerine daha faydalı bir yol izlemiş oluyorum.

venzo

Yeni Fapstronot
Gerçekten ilgini çeken bir kitap bulamamaktan da kaynaklanıyor olabilir. Sürükleyici kitaplarla başlayıp adım adım edebi yoğunluğu arttırabilirsin.
Psikolojiye merakım var ama tam ne okumam gerektiğini bilmiyorum açıkçası Freudun kitaplarını aldım biraz karmaşık geldi. Ama ben uygarlığın huzursuzluğu kitabıyla başladım on sayfa okudum ince bir kitap zaten çok zorlamaz.

SDG

Yoda
Psikolojiye merakım var ama tam ne okumam gerektiğini bilmiyorum açıkçası Freudun kitaplarını aldım biraz karmaşık geldi. Ama ben uygarlığın huzursuzluğu kitabıyla başladım on sayfa okudum ince bir kitap zaten çok zorlamaz.
Yani psikolojiye olan ilginiz akademik anlamdaysa çok yorum yapamam, kim okunur kim okunmaz pek bilmiyorum açıkçası.

Logo terapinin kurucusu psikiyatrist Viktor E. Frankl ' in İnsanın Anlam Arayışı diye bir kitabı var. Hitler zamanında toplama kampında aylar geçirdikten sonra bu akımın temellerini atıyor. Kitapta da benimsediği akımı kendi anılarıyla harmanlayıp anlatıyor. İlginizi çekerse bakabilirsiniz

Psikolojiye olan ilginizden kastınız genel olarak karakter duygu çözümlemesi kuvvetli romanları sevmekse sitede öneride bulunacak çok kişi çıkacaktır.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Freud vs. tabi ağır gelir. Buyur başlangıç için sana bu kitabı önerebilirim. "Bir Psikiyatristin Gizli Defteri: En Sıradışı Vakalar" Akademik değil bu arada roman dilinde.

Elindeki kitap bittikten sonra alabilirsin.

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Bir Psikolojiye Giriş kitabı edinebilirsin. Herhangi bir filozof veya psikiyatrın temel düşüncelerini ön araştırmalar ile(makale, tez, kitaplarla) öğrenmeden kitaplarını okumaya başlarsanız kavrama konusunda çok az verim alabilirsiniz.

Umut Bural

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
www.neverfapakademi.com
Başlangıç aşamasında Freud BlackRose'un dediği gibi ağır gelir. Youtube'dan bu konuda arama yaparak rafine içerikler bulabilirsin. Freud'u özetleyen içeriklerden sonra transaksiyonel analizi ve logoterapiyi tavsiye ederim. İnsanın farkındalığını arttıran ekoller.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Yöntem çok mantıklı geliyor. Yöntemin ismi baya yaratıcı :D Güzel ismi var havalı.

venzo

Yeni Fapstronot
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Freud hem kelime olarak hem anlatım olarak karışık geldi ama şu an bahsettiğim kitabını bitiriceğim. Diğer totem ve tabu ve günlük yaşamın psikopatolojisi kitapları elimde var onlarıda vakti geldiği zaman okurum. Tavsiye verecek bu konuda bilgisi olan varsa tavsiye verebilirler diğer psikolojiye meraklı arkadaşlarda faydalanmış olur.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6