Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kaslarım Eriyor

Ozakan

Ay Yolcusu
Katılım
22 Eyl 2021
Mesajlar
44
Tepki puanı
57
Puanları
21
-Uzun zamandır spor yapıyor sayılırım dumbıllarımla geçen seneden itibaren egzersiz yapıyorum çoğunlukla full body yapıyorum 2 ayda bir tam yarma yaptığım olmuştur ama uzun zamandır tam yarma yapmadım.Her neyse yaklaşık bir seneden itibaren yapıyorum ve vücut yağ oranım düşük sayılır, boyum 189 82.5 vücudumun çoğu kas ama formum gitgide azalıyor kollarım kas ama gitgide inceliyor her yerim incelmeye başladı sanki bu kadar çalışma boşa gitmiş gibi oldu 1 aydır spora giden çocuk benle dalga geçer oldu ,galiba proteinsizlikten kaslarım erimeye başladı,bir kaç kilo daha alıp,protein ağırlıklı besleneceğim ve tam yarma çalışacağım bakalım ne olacak.
 

purplesox05

Mars Yolcusu
Katılım
31 Ocak 2021
Mesajlar
49
Tepki puanı
120
Puanları
43
Öncelikle tam yarma çalışmak ne demek, affet beni cahilim.

Bir hastalığın olabilir. Sadece proteinsiz beslenmek kaslarının erimesine yol açmaz, aynı zamanda uzun süreler aç da kalman lazım. Ve 1 yıl gibi bir süre için uzun zaman terimini kullanabiliyorsan senin gerçekleri görmekte zorlanan bir hayalperest olduğunu düşünür ve gerçekten sıkı çalışmadığını belirtebilirim.
 

Ozakan

Ay Yolcusu
Katılım
22 Eyl 2021
Mesajlar
44
Tepki puanı
57
Puanları
21
Cümlemi düzeltirsem demek istediğim çubuk gibi incelmiyor sadece kaslarım kütlelenmek yerine daha sıkı bir hal alıyor bilimsel olarak yağdan kas'a çevrildiğinde kas yağdan daha az yer kapladığı içinde olabilir.benim amacım abartı formlar değil,4 baklava 40 cm kol bana yetiyor,sadece kolum 38den bir kaç sn indi sayılır ve sıkılaşıyor kas oluyor ama ben daha çok kütleli olmak istiyorum ve büyük ihtimalle bunun çözümü protein ağırlıklı beslenip bir kaç kilo alıp ağırlığımı artırmak olacaktır.
 

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
639
Tepki puanı
1,580
Puanları
160
galiba proteinsizlikten kaslarım erimeye başladı,bir kaç kilo daha alıp,protein ağırlıklı besleneceğim ve tam yarma çalışacağım bakalım ne olacak.
Kas gelişiminde su oranı da çok önemlidir belki de su çok az içen birisin. Biraz araştır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst