Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kasva Eski Günlük

Kasva

Yeni Fapstronot
Merhaba kıymetli dostlar. Yeni bir günlükle temiz bir başlangıç yapmak istiyorum. Maalesef dün gece 3 haftalık bir süreci sonlandırdım. Aslında güzel degisimler hissetmeye başlamıştım ve bugune kadar çok rahat gelmiştim. Gece gelen krize (tam anlamıyla kriz miydi veya nasıl gelişti açıkçası ben de anlamış değilim) kadar hiç bir kriz yaşamamistim. Bu rahatlığın en büyük sebebi aşırı derece yoğun ve stresli olmamdi. Bazen stres insanı pmo ya yönlendiriyor bazen de uzaklaştırıyor, ilginç bir durum. Aslında bu birazda o dönemi nasıl idare ettigimize daha doğrusu idare edip edemememize bağlı. Eğer sizi strese sokan sorumluluklarınızin uzerine hakkıyla giderseniz pmoyu düşünmeye bile vakit kalmıyor aslında. Neyse gelelim pmo nun bana verdiği asıl zararlara, hedeflerime ve yeni sürecimden beklentilerime. Öncelikle pmo nun bana vermiş olduğu birkac ciddi zarar var.

1-Her şeyden önce inancli bir insanım ve pmo maalesef ki benim butun manevi duygularimi sömürüyor, yaptığım ibadetlerden aldığım zevki tamamen yok ediyor. Oysaki ben her zaman inandigama göre yaşamak, iyi bir müslüman olmak istemisimdir. Bana göre insanın hayatındaki bütün buhranlarin, sıkıntıların tek kaynağı gönül huzurunu elde edememekten kaynaklanır. Ben, hakiki manadaki gönül huzurunun ancak yaradanla olan güzel bir ilişkiyle temin edilebileceğine inanıyorum. Bunun dışında huzur aradığımız diğer bütün adresler sahte veya geçici mutluluklar sunmakta bize.(Aslında pmo da bunlardan birisi.) Tabii ki bu benim şahsi düşüncem katılmayanlar olabilir.

2-Diger büyük bir problem ise bir kızı seviyorum. Aslında bu güzel bir şey hatta nofap adına benim için iyi bir motivasyon kaynağı. Ancak durum şu ki sevdiğim kız yıllardır kendisine hayran olduğum, yüce ahlaklı, tertemiz ruhlu bir insan. Ancak ben ondaki manevi olgunluğa sahip değilim. Üstüne bir de pmo yapınca onu haketmedigimi düşünüyorum. Öyle de zaten... Yaşım ve hayata bakış açım gereği kimseyle gönül eğlendirmek isteyecek bir konumda değilim. Bu kızı çok seviyorum ve eğer kabul ederse onunla evlenmeyi çok isterim. Pmo yaptığımda gönlümdeki ona olan o samimi ve saf sevgiyi kaybettigimi hissediyorum. Ve büyük bir suçluluk psikolojisine kapılıyorum. Çünkü sevgime ve sevdiğime sadık kalamiyorum. Eğer bu illetten kurtulursam ileride onunla bir geleceğimiz olabilir. Ancak bu beş para etmez adi işten dolayı onun gibi birisini kaybedersem ömür boyu bunun pişmanlığını yaşayabilirim. Bu ucuz zevk uğruna böylesi kaliteli ve karakterli bir kimseyi kaybetmeyi asla istemiyorum. Ve maalsef şuan pazartesi okul açılınca onun yüzüne nasıl bakabilecegimi düşünüyorum :(

3- Bir diğer önemli mesele ise pmo benim genel olarak beyin fonksiyonlarımi hususi olarak da hafızamı mahvediyor ve bu durum akademik basarimi ciddi manada sarsıyor.

En temel problemlerim bunlar olmakla beraber ayrica kötü uyku kalitesi, fiziksel yorgunluk, psikolojik bunalım... vs gibi bircok olumsuz etkisi de var.

Artık tüm bunlardan kurtulup tertemiz bir hayata başlamak istiyorum. Biliyorum bu kolay olmayacak. Aslında en büyük sıkıntım kriz anlarını iyi yonetemem ama buna bir çözüm bulacağım. Şuan ki sürecime gelecek olursak... Eskisinden daha da yoğun ve stresli bı 10 gün beni bekliyor önümde. Çok çok yoğun ve zorlu geçecek. Eğer az önce dediğim gibi güzel idare edebilirsem bu donemi 10 gün boyunca pmo aklıma bile gelmeyecek bunu biliyorum. Ama idare edemezsen tamamen dibe batarim. Geçmişte sigaara icmisligim var. Bayadir içmiyordum ama bu aralar tekrar başladım. Devam etmeyeceğim buna kesinlikle. Sadece şu zorlu geçiş döneminde arasıra almış olduğum ufak bir dopamin kaynağı oluyor benim icin. İçmek istiyormusum veya planliyormusum gibi yazdığıma bakmayın aslında istemiyorum. Ancak büyük ihtimalle o yoğun stres beni buna mecbur bırakacak yine. Şuan ki durumumu anlayamazsiniz dostlar. Günlüğümle alakalı olarak da pek bir şey yazmayacağım aslında. Kısa raporlar tarzında olur muhtemelen. Çünkü dersler dışında bir şey yapamayacağım :) Hissettiğim değişikler ve muhtemelen yaşamış olduğum streslerle dolu olabilir :) Neyse başlayalım artık. Baya uzattım aslında bu kadar yazmayacaktim normalde. Artık yola koyulma vakti. Herkese başarılar dilerim dostlar. Desteklerinizi bekliyorum.

izleyici1

Yoda
kardeş senin ödülün belli
90 güne ulaş ve kıza duygularını açıkla
herhalde inançlı bir kız sigara içen birini istemez

Tıp Fakültesi

Merkür Yolcusu
Elinde 2.Madde gibi muhteşem bir motivasyon kaynağın var.Bu maddenin PMO nun zararlarını bilmekten çok daha fazla insanı kendini kontrol etmeye yönlendireceğini düşünüyorum.
Ayrıca:"Kötü kadınlar kötü erkeklere, kötü erkekler de kötü kadınlara lâyıktır. Temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara layıktır"(Nur suresi 26.ayet)ayetini göz önüne alırsak eğer o yüce ahlaklı kişiyi kendine eş istiyorsan sende yüce ahlaklı olmalısın.
Bu devirde böyle birisini bulduysan eğer bu imkanı tepme derim sana :)

Kasva

Yeni Fapstronot
kardeş senin ödülün belli
90 güne ulaş ve kıza duygularını açıkla
herhalde inançlı bir kız sigara içen birini istemez
Aynen başkan eğer yeterince ilerlemis olursam kendimi konuşmaya ikna edebilirim ama şuan böyle bir şeyi haketmedigimi düşünüyorum. Çünku kendimi yeterince temiz hissetmiyorum. Sigara konusunda da haklısın. Zaten benim de sevdiğim yok aslında, uzun zamandır da içmiyorudum ancak bu aralar yaşamış olduğum yoğun stres beni bu illete tekrar itti. Ama bugün tekrar bu konuyu düşündüm ve inşallah bunu da tamamen keseceğim. Yorumun için teşekkür ederim.
Aramaza hoşgeldin ve kolay gelsin :)
Hoşbulduk kardeşim sağolasın :)
Elinde 2.Madde gibi muhteşem bir motivasyon kaynağın var.Bu maddenin PMO nun zararlarını bilmekten çok daha fazla insanı kendini kontrol etmeye yönlendireceğini düşünüyorum.
Ayrıca:"Kötü kadınlar kötü erkeklere, kötü erkekler de kötü kadınlara lâyıktır. Temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara layıktır"(Nur suresi 26.ayet)ayetini göz önüne alırsak eğer o yüce ahlaklı kişiyi kendine eş istiyorsan sende yüce ahlaklı olmalısın.
Bu devirde böyle birisini bulduysan eğer bu imkanı tepme derim sana :)
Güzel yorumun ve tavsiyen için teşekkür ederim. Dediğin gibi gerçekten de böyle bir insanı sevmek çok ciddi bir motivasyon kaynağı. Ancak ayetin de gerektirdiği ve ifade ettiği gibi bizim de temizlenmemiz gerekiyor. Önce bu işi terk edip sonrasında da hakiki bir pişmanlıkla tevbe etmek lazım. Allah bizleri muvaffak eylesin bu işe.

Kasva

Yeni Fapstronot
Bir haftayı devirdik. Aslında baya büyük gelişmeler yaşadım bu hafta, inşallah devamı da gelir :) Genel olarak günler ders çalışmakla geçiyor. Salı günü önemli bir sınavım var. Onu atlatınca biraz daha rahatlayacağım. En azından birkaç günlüğüne.. Herhangi bir kriz yaşamadım çünkü baya yoğunum. Ayrıca 2 gündür sigara da içmedim. Bugün baya enerjik hissediyorum akşama kadar çok sağlam calişmam lazım. Şimdi yola koyulma vakti.

Kasva

Yeni Fapstronot
İkinci haftanın sonuna gelmiş bulunmaktayim. Hiç kriz yaşamadım sadece son bir kaç gündür libidom yüksek o kadar. Gecen şu bir hafta sınavlar sebebiyle benim için kritikti ve ben iyi yönettim çok şükür. Geride kalan şu 10 günlük süre zarfında hayalini dahi kuramayacagim kadar büyük gelismeler yaşandı hayatımda. Hem de çok hızlı bir şekilde. Bir yandan çok mutluyum bir yandan şaşkınlık içerisindeyim. Neyse inşallah hayır olur diyelim. Bu aralar hem yaşanan yoğun gelişmelerden dolayı hem de dopamin cekilmesinden dolayı olsa gerek derslerime pek odaklanamiyorum. Havaların da ısınması insanı biraz tembelliğe itiyor. Önümde iki tane önemli sınav var. Öncekileri iyi yürüttüm ama bunlar daha bir zorlayacak gibi. Ne olursa olsun kendimi toparlayıp son bir darbeyi indirmem lazım şu derslere. Hani bazen insanların hayatında bir takım dönüm noktalari olur. O zamanlarda yaşadıkları şeyler bütün bir ömrünü etkiler. İşte bu yıl sonu itibariyle (hatta şu son birkaç hafta itibariyle) ben o dönüm noktasına geldim. Hayata muazzam bir umutla bakıyorum. Eğer Allah izin verirse seneye hayatim boyunca unutamayacağım mükemmel bir yıl yaşayacağım. Şuan ki tek derdim o vakte kadar pmo dan tamamen uzaklaşıp kendi iç alemimdeki dinginliğe ve huzura kavuşmak. Böyle bir yolculuğa kalp sızısıyla çıkılmaz çünkü. Bu işte de başarılı olacağıma inanıyorum. Artık pmo defterini tamamen kapatip hayatımdan çıkarıyorum, buna gerçekten inanıyorum. Bakalım... inşallah gelecek hepimiz için hayırlarla gelir :)

Kasva

Yeni Fapstronot
16 gün oldu. Bu aralar sürekli yorgunum. Kan değerlerime bir baktirsam iyi olacak sanki. Isınan havalar da bu duruma sebep olmuş olabilir. Ders çalışmam gerekiyor ama bir türlü tam manasıyla kendimi veremiyorum ve de fazla uyuyorum. Artık bir çeki düzen vermem lazim bu işe. Sadece birazcık sabırlı ve gayretli olmam lazım.

Kasva

Yeni Fapstronot
21 gün oldu. Açıkçası buraya kadar hiç bir kriz yaşamadan geldim. Bu şekilde de devam edecek gibi duruyor. Pandeminin getirmiş olduğu saçma sapan sistem yüzünden eğitim hayatımın en zorlu ve yoğun kısmını yaşıyorum. Dinlenmeye vakit yok ve okulun kapanmasına baya var. Havaların da ısınmasını bu işe eklersek baya bir bunaltıcı oluyor. İki tane sınavım kaldı onları da halledince dünyanın en mutlu insanı haline gelebilirim.

Geçen hafta ayakta zor duracak bir haldeydim. Uzun süredir devam eden bir halsizlik vardı. Kan değerlerime baktırdım b12 baya düşük çıktı. İğnesini yaptırmaya başladım. Şuan biraz daha toparladım gibi.

21 günlük süreçle beraber gelen ufak tefek değişiklikler olmuş olabilir belki. Ancak kendimi gozlemleyebilecek kadar bile vaktim yok gibi :) Ayrıca değişimleri yazmak için şuan erken bence. Hele bir düzlüğe çıkalım bunlarla alakalı da bir şeyler yazarız inşaAllah.

Kasva

Yeni Fapstronot
24 gün bitti. Son birkaç gündür baya yoğun geçiyor gunler. Yoruluyorum bu aralar. Önümüzdeki salı çok kritik bir sınavım var. Onu geçersem acayip mutlu ve motive olacagim. Bu aralar biraz da bu sınavın stres ve bunalımı var üzerimde. Sınava kadar sağlam calişmam lazım. Süreç stabil geçiyor pek zorlandigim söylenemez. Çünkü devam etmem adına büyük bir motivasyon kaynağım var. Bu gerçekten çok önemliymiş şuan daha iyi anlıyorum.

Kasva

Yeni Fapstronot
Uzun zaman oldu buraya yazamadım. Maalesef bir aylık bir süreci batirdiktan sonra üstüne bir de chasera yakalandım :( Açmış olduğum bu temiz sayfayı böyle bir raporla kirletmeyi istemezdim.. Şunu farkettim ki süreci benim için rahat ve başarılı kılan en önemli şey yoğunluk. Günler aşırı yoğun ve biraz da yapacağım işlerin stresiyle dolunca akla pmo gelmiyor. Bu relaps in benim üzerimde farketmiş olduğum berbat bir etkisi oldu. Onu buraya yazmayacağım ama bir daha bu durumu yaşamak istemiyorum. Bugünden itibaren yeni bir sürece başlıyorum. Zaten önümde de baya yoğun günler var tekrar. İnşallah süreci tekrar güzelce yönetip bu işe artık son noktayı koymak istiyorum. Ayrica süreci ilk bozarken yapmış olduğum hata anlık bir merakla tetikleyicilere bakmak oldu. Bunu kesinlikle yapmamak lazım çünkü geri dönülmez bir yola girmiş oluyorsun.

Kasva

Yeni Fapstronot
Süreçte 4.gune girdim Gerideki üç gün boş geçti. Sabahlari erken uyanıyorum uykum da olmuyor ama yine yatıyorum çünkü ders çalışmaktan kaçıyorum. Bayramdan sonra önemli bir sınavım var. Bugün kesin karar aldim yarından itibaren saat 5 de kalkıp ders çalışacağım ve günlük buraya rapor girecegim. Ayrıca bilgisayar oynuyorum bunu da sonlandırmam lazım. Bir de dil çalışmaları ve kitap okumalarına devam edip günü verimli bir şekilde değerlendirmen lazım. Bu saatten sonra kaybedecek vaktim yok.

Kasva

Yeni Fapstronot
Uzun bir süre sonra tekrar foruma döndüm. Geçen yıl eğitim hayatımin en zorlu yılını başarılı bir sekilde tamamladım. Bu yıl okul dışında farklı bir eğitim programına dahil oldum. Yıllardır hayalini kurmuş olduğum bir yerdeyim. Her zaman buranın hayatimds bir dönüm noktası olacağına inandım. Şuna net bir şekilde inanıyorum ki fap i bu yıl bıraktım bıraktım. Eğer bu yıl da olmazsa artık zor bu iş. Çok yoğun bir programım var ve yıl boyu böyle devam edecek. Tel kullanımım son derece kısıtlı. Bu yıl benim için bedenen ve ruhen bir arınma ve diriliş yılı olmalı ve ben bunun için elimden geleni yapacağım. Yeni bir günlük tutmaya karar verdim. Ara ara gelip kaçıncı günde olduğumu gireceğim buraya. Belki süreçle alakalı ufak tefek bir şeyler de yazarim. Nasıl olacağı tamamen ruh halime bağlı. Bakın yazıyorum buraya bu iş burada bitecek!

Kasva

Yeni Fapstronot
9 gün bitti çok rahat geçti. O kadar yoğunum ki aklıma bile gelmiyor diyebilirim. Zaten telefon kullanımım da hiçe yakın :) şuanlık bu kadar, ileride daha ayrıntılı yazarım belki. Hala çok iddialıyım bu benim son sürecim olacak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6