Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kavga Korkusu

Melixah

Yeni Fapstronot
Bu sorumu kavgadan korkmayan, hayatında birçok kez kavga etmiş üyelere soruyorum: Kavga korkusunu nasıl yenebilirim dostlar?

Ağzım iyi laf yapar, kendimi genelde rahatça savunabilirim fakat kavga çıkma potansiyeli olan konuşmalarda aşırı geriliyorum. Fiziki açıdan görünüşüm iyi, kişiye gözdağı verebilsem de ben kendimi savunmak istiyorum fiziksel anlamda.

Bugün beden dersinde futbol topu almak için spor salonuna girecektik. Kapıda da hafiften münasebetim olan bi çocuk vardı. Bize kapıyı açmadı, ters konuştu falan. Ben de dönerken hafiften sırıttım. Biraz ben kaşındım farkındayım fakat yapmak istedim işte. Açtı kapıyı konuştuk, uzun süre bakıştık. Bi ara çocuk bana "bozarım seni." diye çıkıştı. Korkaklık etmeyip gözlerine bakmaya devam etsem de racon koymak isterdim açıkçası. "gel hadi buradayım" demek isterdim. Sonra dediğim gibi, ağzım iyi laf yaptığından çocuğun mantıklı yanıtlar vermesini engelledim. Çıkarttı bizi salondan.

Çok takıyorum bu konuları. Hayatım boyunca büyük bir kavgaya girmedim. İnternette zibilyon tane yazı okusam da rahatlayamadım hiçbir zaman. Bu konuda cesaretli, özgüvenli olmak için ne yapmalıyım?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Selam. Öncelikle kavga korkusu eğer psikopat değilsek herkeste olan birşey müsabık boksörler bile kavgadan çekinir ki sürekli ringe çıktıkları halde korkarlar. Kavga korkusunun temelinde bir çok şey yatar o kavgada bıçaklanma ihtimali , dayak yiyip rezil olma ihtimali , bir yerinin kırılması, çocuğu dövdükten sonra arkasını çağırıp dayak yeme korkusu beyin kendi kafasında bunları üretir. Beyin her zaman rahat konumda olmak ister stresten beladan uzak durmak ister. Korktuğun şeyin üstüne giderek korkmaz hale gelirsin. Ben gerektiği yerde kavga etmenin gerekli olduğunu düşünüyorum eğer biri benim sınırlarımı aşmışsa önce sert bir şekilde uyarır bir daha tekrarlarsa kavga etmekten çekinmem. Maskülen bir erkek tartışmadan , kavgadan kaçmaz. Tabiki 10 kişilik keko grubu laf attı diyede kavga edilmez. Ama sürekli bıçak çekse naparsın , kavga gereksiz konuşarak çöz, takma kafana , gibi bahanelerde p*ssy boyluktan başka birşey değil kavga etmekten korkan insanların bahanesi bu ben senin yerinde olsam bozarım seni dedikten sonra kavga etmeye hazır bir şekilde hadi bozsana der eğer üstüme doğru yürürse dalardım. Eğer yumruk atmayı bilmiyorsan mutlaka bi dövüş sporu öğren boks tavsiyemdir.

MUSTLU

Yeni Fapstronot
Kavga korkmanı gerektirecek kadar sıkıntı değil. En fazla birkaç yumruk yersin o kadar. Sıkıntı olan şey kavga sırasında karşı tarafın delici bir alet ortaya çıkarması.

Targetlock

Deneyimli Üye
Bu sorumu kavgadan korkmayan, hayatında birçok kez kavga etmiş üyelere soruyorum: Kavga korkusunu nasıl yenebilirim dostlar?

Ağzım iyi laf yapar, kendimi genelde rahatça savunabilirim fakat kavga çıkma potansiyeli olan konuşmalarda aşırı geriliyorum. Fiziki açıdan görünüşüm iyi, kişiye gözdağı verebilsem de ben kendimi savunmak istiyorum fiziksel anlamda.

Bugün beden dersinde futbol topu almak için spor salonuna girecektik. Kapıda da hafiften münasebetim olan bi çocuk vardı. Bize kapıyı açmadı, ters konuştu falan. Ben de dönerken hafiften sırıttım. Biraz ben kaşındım farkındayım fakat yapmak istedim işte. Açtı kapıyı konuştuk, uzun süre bakıştık. Bi ara çocuk bana "bozarım seni." diye çıkıştı. Korkaklık etmeyip gözlerine bakmaya devam etsem de racon koymak isterdim açıkçası. "gel hadi buradayım" demek isterdim. Sonra dediğim gibi, ağzım iyi laf yaptığından çocuğun mantıklı yanıtlar vermesini engelledim. Çıkarttı bizi salondan.

Çok takıyorum bu konuları. Hayatım boyunca büyük bir kavgaya girmedim. İnternette zibilyon tane yazı okusam da rahatlayamadım hiçbir zaman. Bu konuda cesaretli, özgüvenli olmak için ne yapmalıyım?
Boksa git. Bu olabilecek kavgaları daha olmadan engeller.
Racon koymaktansa direkt gözlerinin içine bakıp içinden geleni söyleyeceksin gitsin. Bu kısım çok uzamaz. Uzuyorsa kavga yok demektir. Laf söyler söyler ayrılırsınız. Havlayan köpek ısırmaz derler.
Cesaret ise taklitle olmaz.
Eğer seri bir şekilde kroşeli kombinasyon sahibi olursan ve attığın kroşeden kemik çatırtısı duyacağından eminsen daha rahat takılırsın.

veritas

Ay Yolcusu
Tamamıyla karakter meselesi olduğunu düşünüyorum, bırakalı baya oldu fakat lise yıllarımda 3 yıl muay thai yapıp lisanslı bir şekilde maçlara çıktım, makina gibi dövüşebilecek kapasitede bir bireyim fakat baya pasif ve ürkek bir karaktere sahibim, öyle atarlı giderli konuşup sert konuşacak bir ruha sahip değilim.
Bu süreçte birkaç kez ağzını burnunu dağıtmam gereken kişi ile karşılaştım, konuşurken tek yumrukla yıldızları saydırtabileceğimden emin olmama rağmen hiçbir zaman çenelerine yumruk yapıştıracak cesareti bulamadım ve alttan aldım.
Bunun için üzülmüyorum ve kendime kızmıyorum zaten o zamanlardan sonra çok şey değişti, stoa felsefesiyle tanıştım, dövüş sporlarını bıraktım vb fakat vurgulamak istediğim nokta karakter meselesi olduğu idi. Kimileri ise tam tersi saldırgan ve tuttuğunu koparan kişiler oluyor ve hiçbir zaman altta kalmıyor.

Kemal K.

Mars Yolcusu
hocam naçizane tavsiyem ne kadar zorda kalsak da kavgaya girişmemek olacaktır, değerli bir yaşamımız var , gelecekte hayallerimiz var ve sırf anlık gelen öfke ve güç gösterisi yüzünden bu hayallerin solması çok üzücü olacaktır. ölümden hiç bahsetmiyorum bile, kavgada alacağın bir darbeyle kalıcı hasarlar alma ihtimalin fazla bu ihtimal bile kavgadan kaçınmama sebeptir.

SDG

Yoda
Dostum burası Türkiye. Karşındaki bıçak mi çeker, arkasını toplar 15 kişinin içinde mi kalırsın, silah mi çeker ne bileceksin? Davalardan birinde ortaokul çocukları kavga etti, biri öbürünü kalbine yakın yerden bıçakladı, hastaneye yatan zor kurtuldu. Kimsede öfke kontrolü yok. Bir de işler boka sorarsa bunun dava süreci olur, okuldan atılması olur, avukat masrafıdır, gelecek kaygısıdır bir sürü dert. Anladığım kadarıyla lafı da koyuyorsun, gözünü de kaçırmıyorsun, öyle pasif bi boyun eğiş de yok yani. Bence böyle devam çok sivrilmeye buna efor harcamaya gerek yok

root

Jüpiter Yolcusu
Ben okulda büyük kavgalarda bulunurdum böyle boklar benim altımdan çıkardı bir keresinde benim bir arkadaşa üst sınıflar çattı çocuğu arka tarafa çektiler ben de peşlerinden gittim izliyordum sonra bi baktım benim arkadaşa kafalık atmaya çalıştı arkadaş kafalığı eliyle tuttu mesele orda kapanacaktı ama ben dayanamadım çocuğa yumruğu vurdum sonra 6 kişi üstümden geçti çok fena dayak yedim ve bunun gibi lisede 2-3 olay daha gerçekleşti hepsinde ben tek veya bir arkadaşımla birlikteydim ve hepsinde de karşı taraf en az 5-6 kişiydi ve o kadar dayak yememe rağmen hiçbirşey olmadı buda böyle bir anımdır

Knk asıl mesele, olaya en fazla ne olabilirki diyerek yaklaşmak seni bıçaklayıp öldürmeyeceği kesinse her türlü kavgaya gir hiçbir problem olmaz en fazla 3-5 yerin morarır oda zaten en geç 1 haftaya geçip seni daha güçlü yapar. o yüzden kavgalara en fazla ne olabilirki kafasıyla yakşalırsan o problemi aşarsın
korku diyerek kavgadan önceki kalp hızlanmasını heycanlanmayı kastediyorsan o korku değil knk vücut seni kavgaya hazırlıyor bu şekilde kavgalarda daha yıkıcı olabilirsin

kavgada karşı tarafı dövmek istiyorsan içinde yumruk ağırlıklı savunma sanatlarına git muay-thai kick-box box gibi sporlara başlayabilirsin çok accayip özgüven gelecektir emin ol ama taekwondo ya fln gitme kavgada hiçbir işine yaramaz

Kemal K.

Mars Yolcusu
Ben okulda büyük kavgalarda bulunurdum böyle boklar benim altımdan çıkardı bir keresinde benim bir arkadaşa üst sınıflar çattı çocuğu arka tarafa çektiler ben de peşlerinden gittim izliyordum sonra bi baktım benim arkadaşa kafalık atmaya çalıştı arkadaş kafalığı eliyle tuttu mesele orda kapanacaktı ama ben dayanamadım çocuğa yumruğu vurdum sonra 6 kişi üstümden geçti çok fena dayak yedim ve bunun gibi lisede 2-3 olay daha gerçekleşti hepsinde ben tek veya bir arkadaşımla birlikteydim ve hepsinde de karşı taraf en az 5-6 kişiydi ve o kadar dayak yememe rağmen hiçbirşey olmadı buda böyle bir anımdır

Knk asıl mesele, olaya en fazla ne olabilirki diyerek yaklaşmak seni bıçaklayıp öldürmeyeceği kesinse her türlü kavgaya gir hiçbir problem olmaz en fazla 3-5 yerin morarır oda zaten en geç 1 haftaya geçip seni daha güçlü yapar. o yüzden kavgalara en fazla ne olabilirki kafasıyla yakşalırsan o problemi aşarsın
korku diyerek kavgadan önceki kalp hızlanmasını heycanlanmayı kastediyorsan o korku değil knk vücut seni kavgaya hazırlıyor bu şekilde kavgalarda daha yıkıcı olabilirsin

kavgada karşı tarafı dövmek istiyorsan içinde yumruk ağırlıklı savunma sanatlarına git muay-thai kick-box box gibi sporlara başlayabilirsin çok accayip özgüven gelecektir emin ol ama taekwondo ya fln gitme kavgada hiçbir işine yaramaz
hocam en fazla ne olabilir ki düşüncesi saçmalık bence , her şey olabilir

root

Jüpiter Yolcusu
hocam en fazla ne olabilir ki düşüncesi saçmalık bence , her şey olabilir
Okul içerisindeki kavga en fazla ne kadar büyüyebilir ki

liseli adamlar zaten bu mevzuyu büyütselerde ölüme kadar götürmezler ama ünide kavga problem olabilir
lisedeyken korkmayın arkadaşlar kavga edin ben keşke daha çok kavga etmiş olsaydım

Savascı

Deneyimli Üye
Dostum kavga konusu çok tecrübeli olduğum bir konu değil ama olaya farklı bir şekilde bakış açısıyla ele alacağım.Bir insanla kavga etmek fiziksel bir şekilde bana göre en son seçenek olmalı,birinci öncelik her zaman psikolojik olarak güçlü olmak , duygusal olarak güçlü olmaya çalışmalısın.Çünkü kavga eden insanlar (gözlemlerim kadarıyla) duygusal olarak zayıf olduğu için kabullenmediği gerçekleri şiddet , baskı yoluyla zorla kabul ettirmeye çalışıyor.Oysa özgüvenli , cesaretli bir adamın karşısında ki kişinin ne dediğini (kavga ettiği) çok önemsemez,hatta güler geçer.Kimse duvarı yumruklayarak kazanamaz,olsa olsa kendi canını yakar.Ancak senin sevdiğin birine zarar vermeye filan kalkarsa kalkar onu savunursun.Kısacası bence ona vurduğun yumruğa bile değmez duygusal olarak güçlü olduğunda o zaten kaybetmiş oluyor duygusal olarak.

Son düzenleme:

Kemal K.

Mars Yolcusu
Okul içerisindeki kavga en fazla ne kadar büyüyebilir ki

liseli adamlar zaten bu mevzuyu büyütselerde ölüme kadar götürmezler ama ünide kavga problem olabilir
lisedeyken korkmayın arkadaşlar kavga edin ben keşke daha çok kavga etmiş olsaydım
aile dostumuzun çocuğu okulda sırf kız meselesi için kavga etti , çıkışta bıçaklandı ve öldü, ve çocuklar ortaokul hocam. lisede ne olacağı hiç belli olmaz kan kaynıyor , psikopatın birisi kendini kanıtlamak için çeker bıçağı olan senin yaşamına olur

M

Mantıkçı Kişi

Misafir

Bence doğru olan şeyi yapıyorsun. Adam sana tersse dövsen de dövmesende ters kalmaya devam eder. Akıl meselesi bu kavgayı nadir durumlarda kullandım ben en son 4 sene önce etmiştim. O günden beri etmedim. Gerek yok. Değersiz birine fazla ilgi gösterirsin ancak.

MJR DEGTYAREV

Yeni Fapstronot
sen tam beni anlatmışsın. ben kavgaya hiç girmemeye çalışırım ama öyle sözler ederim ki sanki dayak atmışım gibi olur. fiziki münasebetin kaçınılmaz olduğunu düşünürsem hiçbir şey söylemeden uzaklaştığım da olur. sonuçta karşımdaki de benim gibi bir insan ve kavgaya girdiğimizde kırılacak bir diş bile geri gelmeyeceği gibi insanlığımızı da kaybetmiş oluruz.

bu arada bunları bize yaptıran hep testesteron. hızlı yaşayıp genç ölme hormonu yani :) kendinize hakim olmanız dileğiyle.

Wise

Ancient Wise

Kavgadan her zaman kork ve uzak dur. Ama saldırı altında olan sensen yapacak tek bir şey var. Kendini savunmak. Dövüş eğitimi şart.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6