Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kegel Egzersizi (Soru)

Blue Turtle

Yeni Üye
Yabancı bir kaç kaynakta kegel egzersizinin zararlı olabileceğini okudum.Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı?Sizce tavsiye edilen şekilde yapsam bir zararı olur mu? Bir ara yapıyordum fakat geri bıraktım. Kegel egzersizi yaptığım zamanlarda ereksiyonumun eskiye nazaran daha kuvvetli olduğunu fark ettim.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Faydası var diye biliyorum bende. Genelde idrar kaçırma hastalığı için öneriliyor. Ancak erken boşalma için de faydası var. Sürekli yapmak belki zararlı olabilir. Ara ara yapabilirsin.

Son düzenleme:

asdf1234

Mezun
Kegel egzersizi pelvik taban kaslarını geliştirmek için yapılan bir çeşit hareketler bütünüdür.

Kasların fazla çalıştırılması her kas grubu için zararlıdır. Zorlamalar kasları yırtar.

İdrar ve dışkı çıkarma konusundaki problemlerde, pelvik bölgesindeki organların kanlanmasında, boşalma- ereksiyon problemlerinin giderilmesinde fayda sağlar.

Passenger

Yeni Üye
Bu egzersizin nasıl yapılacağı hakkında bilginiz var mı? Birkaç kaynakta nasıl yapılacağı tarif edilmiş ama ben ilgili kası tam bulabildiğimi düşünmüyorum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bu egzersizin nasıl yapılacağı hakkında bilginiz var mı? Birkaç kaynakta nasıl yapılacağı tarif edilmiş ama ben ilgili kası tam bulabildiğimi düşünmüyorum.

Çok basit, penisin üzerinden yapabildiğin tek kas hareketi zaten. Bulmuş ama farkında değilsindir.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Edging yüzünden pelvik kaslarım Ronnie Coleman'a döndü.

Neyse artık onu da saldım ama zamanında iyi ki yapmışız diyorum artık, bardağın dolu tarafına bakalım artık. Erken b*şalmıyoruz.

Kendine güvenen edging denesin bol bol pelvik kası için. P*rnosuz olmasına özen gösterin..

(Relapse ile sonuçlanırsa günahı üstlenmem :D)

karakartal0034

Venüs Yolcusu
Edging yüzünden pelvik kaslarım Ronnie Coleman'a döndü.

Neyse artık onu da saldım ama zamanında iyi ki yapmışız diyorum artık, bardağın dolu tarafına bakalım artık. Erken b*şalmıyoruz.

Kendine güvenen edging denesin bol bol pelvik kası için. P*rnosuz olmasına özen gösterin..

(Relapse ile sonuçlanırsa günahı üstlenmem :D)
Kegel egzersizleri erken boşalma sorununa bir katkısı var mı?

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Kegel egzersizleri erken boşalma sorununa bir katkısı var mı?

Pelvik kasları güçlüyse boşalmayı engelleyebilirsin.

Ancak güzel bir kadınla ilk kez yatıyorsan en sıkı pelvik kasları bile kurtarmıyor ilk cinsel ilişkide. Alıştıkça yine aynı şekil uzun sürelerde ilişki yaşayabilirsiniz.

karakartal0034

Venüs Yolcusu
Pelvik kasları güçlüyse boşalmayı engelleyebilirsin.

Ancak güzel bir kadınla ilk kez yatıyorsan en sıkı pelvik kasları bile kurtarmıyor ilk cinsel ilişkide. Alıştıkça yine aynı şekil uzun sürelerde ilişki yaşayabilirsiniz.
Kegel egzersizi yapmanın herhangi bir zararı yok dimi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6