Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kendimi Bitiriyorum

Nfalin

Yeni Fapstronot
İyi gidiyordum ama kısa sürdü. eski halime döndüm ama daha kötü bir şekilde.
1.5 yıldır içmediğim sigarayı yeniden içmeye başladım.
Nofapi hiç bir zaman başaramadım zaten.
Kollarımı kesmeye başladım neden yapıyorum böyle bir şeyi anlayamıyorum
yks var ve ders çalışmam gerek çalışmıyorum çalışamıyorum okulda dersleri dinlemiyorum aileme ne kadar psikiyatriste gitmek istediğimi söylesem de hiçbir şeyim olmadığını oyun oynamaktan olduğunu söylüyorlar oyun nerdeyse oynamıyorum 1 saat falan canım sıkıldığında boş boş geçiyor öyle zamanım. Siz nasılsınız?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Kardeşim sakin ol. Hepimizin hayatında irili ufaklı sıkıntılar olur. İleriyi düşün hayallerini. Belki çok güzel bir hayatın olacak . Bu anlara baktığında gülüp geçeceksin diyecesin ki ne safmışım. Hiçbir zaman geç değil. Bak burada kocaman bir topluluk var. Aile bakımından bende üzüldüm. Keşke bir yardım alabilsen eminin seni rahatlatır. Ailene durumu anlatmaya çalış . Maalesef eski nesil yeni nesilin böyle sorunlarını anlamıyor. Kendileri eskiden bunları yaşayacak zaman bulamadılar. Bomboş oturmak ,düşünmek; çalışmaktan daha yorucu. Yarın daha güzel olacak ama bunun tek şartı var. Bugün gelişime başla bugün bir şeyleri değiştirmeye başla. Ufakta olsa harekete geç. Emin ol gülüp geçeceksin. Sadece sabret. Derslerine odaklan kimseye muhtaç olmamaya çalış. Forum ve Blogdaki yazıları oku. Onları uygulamaya çalış. Sigara konusunda , Allen Carr Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu kitabını okuyabilirsin ya da youtube üzerinde bir belgeseli var. Allen Carr belgeseli yaz çıkar. Umarım hayatın daha iyi olur. Kendine iyi bak.

Shadow of the Moon

Ay Yolcusu
Nofap i başaramadım dersen ilerde de başaramazsın. Bağımlılık ileri gidiyor. Çok az da olsa bir şeyler yapmak durumundasın. Bunu bırakabilrsin . Destek almanda olağan aileler eskiden bu teknolojiyi yaşmadığı için bilmemesi ve anlayamaması normal. Ciddi hissediyorsan destek almanda fayda var

….asdf

Yeni Fapstronot
yks var ve ders çalışmam gerek çalışmıyorum çalışamıyorum okulda dersleri dinlemiyorum aileme ne kadar psikiyatriste gitmek istediğimi söylesem de hiçbir şeyim olmadığını oyun oynamaktan olduğunu söylüyorlar oyun nerdeyse oynamıyorum 1 saat falan canım sıkıldığında boş boş geçiyor öyle zamanım. Siz nasılsınız?
Arkadaşım merhaba. Umarım anlatırsın. Bahsettiğin şeylere aşınayım ancak anlattıkların benim üniversite dönemlerime denk geliyor. Sebep olarak pmo ve teknoloji diyebiliriz ama çözümü o kadar basit değil. Ne yazık ki hemen çok hızlı sonuç alacağın bir reçete yok. Kendi tecrübelerime göre iyi giden bir süreçten sonra aniden tepetaklak olmanın sebebi sureci belli bir zaman dilimi ile sınırlandırmaktır. (21 gün 90 gün 1000 gün gibi) çünkü ısın içinde zaman tutmak varsa zamanın sonunda ne olacağı belirsizdir ve insanın yaşam enerjisi biter bu sürenin sonunda. Demem o ki kendimize son nefesimizi verdiğimiz zaman bile hala ulaşamadığımız bir hedef belirlemeli. Ve hedefe doğru ilerlerken çok katı ve çok yumuşak olmamalı.

SDG

Yoda
Faça atmayı kast ediyorsun sanırım kollarını kesmekten bahsederken. Bende de vardı lisedeyken. Farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Aileyle sağlıklı bağ kuramamaktan, yaşanan bazı olaylardan ötürü suçluluk psikolojisine girmekten ya da endorfin diye bir hormon var. Dopamin gibi ama kullanıldığı alan farklı. Mesela ceylanı aslan ısırmıştır ama o an hissetmez, hormon onda kısa süreli ağrıyı keser ve iyi hissettirir, bu sayede hayvan canını kurtarmaya odaklanır. Kendini keserek suni biçimde endorfin salgılatıyorsun. Kısa süreli iyi hissettirir sonra geçer. Hayattaki mutluluklarını arttırmayı deneyebilirsin.

En azından bu benim yorumum. Ailene gelince, ebeveynlerin bazıları psikolog ya da psikiyatristi gereksiz görüyor. Babam da aynı. Liseye gidiyorsan okulun rehberlikçisine git. Sorunlarından bahset, aileni psikiyatrist için ikna edip edemeyeceğinj sor. O öğretmenin nüfuzunu kullanarak psikiyatriste gitme amacını gerçekleştirebilirsin.

Ya da e nabız dan randevu al. Okulu randevu günü yarım günlük as. Psikiyatriste kendi başına gitmeyi dene.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Kolları kesmek aslında dudak yolmak, tırnak kemirmek gibi ancak ciddi bir durum. Bence gizli de olsa bir uzmana danışman en iyisi olur. Uzmana gitmene izin vermiyorlarsa hallederiz, gizlice gidebilirsin. İlaç yazmadığı sürece ailenin haberi olmaz.

Nfalin

Yeni Fapstronot
Faça atmayı kast ediyorsun sanırım kollarını kesmekten bahsederken. Bende de vardı lisedeyken. Farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Aileyle sağlıklı bağ kuramamaktan, yaşanan bazı olaylardan ötürü suçluluk psikolojisine girmekten ya da endorfin diye bir hormon var. Dopamin gibi ama kullanıldığı alan farklı. Mesela ceylanı aslan ısırmıştır ama o an hissetmez, hormon onda kısa süreli ağrıyı keser ve iyi hissettirir, bu sayede hayvan canını kurtarmaya odaklanır. Kendini keserek suni biçimde endorfin salgılatıyorsun. Kısa süreli iyi hissettirir sonra geçer. Hayattaki mutluluklarını arttırmayı deneyebilirsin.

En azından bu benim yorumum. Ailene gelince, ebeveynlerin bazıları psikolog ya da psikiyatristi gereksiz görüyor. Babam da aynı. Liseye gidiyorsan okulun rehberlikçisine git. Sorunlarından bahset, aileni psikiyatrist için ikna edip edemeyeceğinj sor. O öğretmenin nüfuzunu kullanarak psikiyatriste gitme amacını gerçekleştirebilirsin.

Ya da e nabız dan randevu al. Okulu randevu günü yarım günlük as. Psikiyatriste kendi başına gitmeyi dene.
yaşımdan dolayı gidemiyorum psikiyatriste ve 2 aydır randevu almaya çalışıyorum yok

Nfalin

Yeni Fapstronot
Kolları kesmek aslında dudak yolmak, tırnak kemirmek gibi ancak ciddi bir durum. Bence gizli de olsa bir uzmana danışman en iyisi olur. Uzmana gitmene izin vermiyorlarsa hallederiz, gizlice gidebilirsin. İlaç yazmadığı sürece ailenin haberi olmaz.
randevu yok ve psikiyatriler 17 yaş ve altını ailesiz almıyorlar

Nfalin

Yeni Fapstronot
Ayriyetten sosyal fobim var çok utangacım stersmi oluyorum bilmiyorum kaşlarımı falan yoluyorum

Nfalin

Yeni Fapstronot
Online bir terapi düşünür müsün? İyi bir terapist bulabilirsen olabilir belki.
olabilir ama para sıkıntısı olur onu halledebilirim belkide görüntülü konuşmak zor olabilir daha telefonda yakınlarımla konuşamıyorum sosyal fobi ve sanırım anksiyetem olabilir çok ufak bir şeyde bile elim ayağım titriyor kalbim çok hızlı atmaya başlıyor

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
olabilir ama para sıkıntısı olur onu halledebilirim belkide görüntülü konuşmak zor olabilir daha telefonda yakınlarımla konuşamıyorum sosyal fobi ve sanırım anksiyetem olabilir çok ufak bir şeyde bile elim ayağım titriyor kalbim çok hızlı atmaya başlıyor
Sosyal fobi ve birkaç şeye daha sahip olabilirsin. Ailenle düzgünce konuşmayı tekrar dene.
Çünkü ne kadar erken teşhis edilip tedavi edilirse o kadar sağlıklı bir hayat yaşarsın. :)

SDG

Yoda
Sosyal fobi ve anksiyeten olabilir ama psikologlar biraz da meslekleri icabı konuşulması en rahat kesimler bence. Bir de yakınlarına pot kırsan sorun olur, psikologta sorun olmaz. Kınamaz, etmez yani. Yüzlerce benzer davayla karşılanmıştır, daha hoşgörülü ve anlayışlı olur.
Benim bu meslekten karşılaştıklarım hep böyleydi yani. O yüzden çekinme derim.

Psikiyatrist e gidemiyorsan da okulun rehberlikçisine gidebilirsin. Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Sınıftan soran olursa YKS stresi dersin

BloodRien

Yoda
Bence biraz yanlız kal hiç bir şey yapma sana tek engel olucak şey kendinsin bol şans

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6