Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kendinizi Nasıl Motive Ediyorsunuz?

SENSEY

Ay Yolcusu
Kendinizi ders çalışmak için nasıl motive ediyorsunuz? Yada motive olmak önemli mi yoksa motive olmadan da çalışılırmı

John constantine

Mars Yolcusu
Motivasyonu beklersen daha çok beklersin.
Senin yapman gereken yapmak zorunda olduğun derse duygu (motivasyonun ham maddesi) karıştırmadan DİSİPLİNLİ bir şekilde İNATLA çalışmak. Merak etme biraz ilerleyince disiplin motivasyondan kat be kat iyi hissettiriyor. Ve tabi motivasyon saman alevi gibidir bunu da anlatmama gerek yok hepiniz kısa sürdüğünü biliyorsunuz. Sadece ç-a-l-ı-ş . ( Erkekadam disiplin - hedef - çalışma yazılarına bir bakın isterseniz , yararı büyük .)

Son düzenleme:

novrain

Yeni Fapstronot
Ben sabah herhangi bir işe başlamadan önce YouTube'den 10 - 15 dakikalık kişisel gelişim videoları izleyerek motivasyonumu ve farkındalığımı aktif tutuyorum. Örneğin kaliteli uyku, doğru arkadaş çevresi, TedX konuşmaları, NoFap vs. vs. Bu tarz videoları izleyerek motivasyon beklemeden harekete geçmem, insanların gereksiz yorumlarını aldırmamam gerektiğini vs. tekrar ederek zihnimde aktif tutuyorum.

BloodRien

Yoda
hedefin varsa yataktan uyanmak için can atarsın ve o dersi çalışırsın

üç kuruş para kazanayım diye bir meslek edinmek istiyorsan çok çok çok zor öyle bir insan hayatımda görmedim hem sanal hem reel olarak

ve aynı zamanda iki durumdada motivasyona ihtiyacın yok

bir işi yaptıktan sonra motive olman lazım
dersleri bitirdin güzel artık enerjiksin
yarını parçalamalısın

motivasyon kıvılcımdan ibaret

bir video bırakayım
izlemeni tavsiye ederim

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Kendinizi ders çalışmak için nasıl motive ediyorsunuz? Yada motive olmak önemli mi yoksa motive olmadan da çalışılırmı
Ben genelde ödülden değil acıdan motive oluyorum. Eğer bu sene adam akıllı çalışmazsam seneyede sınava hazırlanmak zorunda kalacağım. O yüzden bu sene çalışayım seneye ekmeğini yerim kafasındayım. Hunharca 10 saat çalışmasamada 5 saat çalışacak kadar şimdilik motive ediyor. Bazı günler çalışmak istemesemde o günler hiç olmazsa daha az çalışıyorum ama çalışıyorum.

King Elessar

Mars Yolcusu
Hedefini olabildiğince somutlaştırman gerek, ben böyle motive oluyorum.
Videolardan, oradan buradan aldığın motivasyon seni anlık harekete geçirir, bir arpa boyu yol aldırmaz. Süreklilik olmasını istiyorsan içsel motivasyonunu arttırmalısın. Bunun için de hedef koymak başlangıç olabilir.

strongenough

Curious
Edemiyorum👍 Mecbur yarın öğretmen ödev yapıp-yapmadığımı sorduğunda utanmamak için ucundan bir şeyler yapıyorum, Allahtan eskiden iyi, çalışkan, hevesli öğrenciydim de o zaman öğrendiklerimle idare ediyorum

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Motivasyona ihtiyacın yok, duygularının esiri olma. Ne yapman gerekirse onu yap.

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
Çalışmak zorundayız.Hiçbirimiz petrol zengini olarak doğmadık.Bundan daha büyük motivasyon mu olur?Ha benim düşünceme göre çalışmak tanrının lütfu gibi.İnsanlara verilen en iyi var olma şekli.Bunun dışında güne çalışma güzellemesi yaparak başlayabilirsin.Ağzından çıkan sözün çok tuhaf bir gücü var.

SENSEY

Ay Yolcusu
hedefin varsa yataktan uyanmak için can atarsın ve o dersi çalışırsın

üç kuruş para kazanayım diye bir meslek edinmek istiyorsan çok çok çok zor öyle bir insan hayatımda görmedim hem sanal hem reel olarak

ve aynı zamanda iki durumdada motivasyona ihtiyacın yok

bir işi yaptıktan sonra motive olman lazım
dersleri bitirdin güzel artık enerjiksin
yarını parçalamalısın

motivasyon kıvılcımdan ibaret

bir video bırakayım
izlemeni tavsiye ederim

Hocam bu videonuzu az önce izledim ve büyük bir yararı dokundu eğer sizde benimle aynı sorunu yaşıyorsanız bu videoyu izleyin derim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6