Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kime Güvenirdiniz? (Anket)

• Konuyu başlatan AdAstra
  • Başlangıç tarihi

Hangisinin tavsiyesine daha çok güvenirdiniz?

• Mezun olup, başarı hikayeside olan biri. Lakin günlüğü yok

• Mezun olup, günlüğü olan biri. Lakin başarı hikayesi yok.

• Mezun olmayan, lakin yönetici olan birinin

• Mezun olmayıp, ama 5 yıllık sıkı tecrübe ve bilgisi olan biri.

• Hiç tanımadığınız, ama sizin için tavsiyesi daha mantıklı gelen biri.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
A

AdAstra

Misafir
Durum şu arkadaşlar: 5 kişi var diyelim yukarıdaki anketteki gibi ve hepsinden tek tek tavsiye aldınız. Yukarıdaki anketteki kişilerden en çok hangisinin tavsiyesini, önerisini dikkate alırdınız? (sebeplerini de belirtirseniz beni aydınlatmış olursunuz.)
Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Forumda hepimiz aynı bağımlılıktan, zıkkımdan muzdaribiz. Kimsenin bir başkasının kötülüğünü isteyeceğine inanmıyorum burada. Söyledikleri şey belki sorununa açıklık getirir belki getirmez. Soruna açıklık kim getirebilir dersen o zaman cevap değişir tabi

A

AdAstra

Misafir
Forumda hepimiz aynı bağımlılıktan, zıkkımdan muzdaribiz. Kimsenin bir başkasının kötülüğünü isteyeceğine inanmıyorum burada. Söyledikleri şey belki sorununa açıklık getirir belki getirmez. Soruna açıklık kim getirebilir dersen o zaman cevap değişir tabi
Kötülük değil, yanlış diyebilir, bilmeyebilir. Yanlış bildiği doğru olabilir ya da tersi. Bunlar hiçte güzel olmaz. Onun suçu olmasa bile, birinin sürecini mahvedebilir. Bende soruyorum ki, bu durumda kime daha çok inanırsınız ki doğru ola bilir.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Kötülük değil, yanlış diyebilir, bilmeyebilir. Yanlış bildiği doğru olabilir ya da tersi. Bunlar hiçte güzel olmaz. Onun suçu olmasa bile, birinin sürecini mahvedebilir. Bende soruyorum ki, bu durumda kime daha çok inanırsınız ki doğru ola bilir.
Anladım bro. Jakedunn'ın da dediği gibi konuda araştırmasını yapmış, bilgisinin arkasında durabilecek kişiye güvenmek gerek tabi ki

A

AdAstra

Misafir
Ben kendi düşüncelerimi yazayım, hem de belki başkasının da farklı bakış açısıyla bakmasına sebep olur:

1.İlk önce direk ilk başlardaki mezunları eledim. Çünkü ben günlüğü olmayanın nasıl tecrübesi olduğunu anlayamam. Doğru, belki başarı hikayesi olabilir ama orada tam yazmaz ve emin olamazsın, bütün yaşadığı sorunları anlayamazsın. Sadece bir kısmını anlarsın. Ama detaylı bir günlükte, her gün yaşadığı sorunları yazar. Diğerinde ise bana göre başarı hikayesi olmadan, tam mezun sayılmaz ve her gün günlüğüne sadece "1.ci gündeyim" yazıp detay bırakmaya bilir. Yani anlayacağınız günlükler ve hikayeler benlik değil.

2. Sonra hemen sonuncusunu çıkardım, çünkü bana pek mantıklı gelmedi.

3. Kaldı iki seçenek, aslında bunlar birbirilerine çok yakın. Ama ben 3.'yü seçtim. Burada yöneticiler sık sık sorulara falan cevap verdikleri ve tecrübeli oldukları için falan daha çok güveniyorum. Ama ikisi de çok yakın cevaplar. Fakat ben yöneticilere soru sorduğumda cevap verdiler hep, o yüzden onları daha çok tanıyorum, güveniyorum.

Itami

Yeni Üye
Kesinlikle 5 yıllık sıkı tecrübe ve bilgi.

Saksak

Yeni Üye
En iyi gözlemci benim herkes için bu böyle öncelikle kendim test edip kendime güvenmeyi tercih ederim

isxo

Jüpiter Yolcusu
Yalnız ben aradığım cevabı bulamadım. Mesela günlüğü olup, mezun olup, başarı hikayesi olan biri neden yok? Benim az kaldı. Yirmi küsur gün sonra başarı hikayemi yazacam. :cool:

A

AdAstra

Misafir
Yalnız ben aradığım cevabı bulamadım. Mesela günlüğü olup, mezun olup, başarı hikayesi olan biri neden yok? Benim az kaldı. Yirmi küsur gün sonra başarı hikayemi yazacam. :cool:
Çünki her kes onu seçerdi,amaç senin aradığın değil bunlardan hangisine üstünlük vermeyin. Uğurlar.

Tempest

Anka
Kesinlikle son seçenek nasıl biri olduğu değil fikri önemli birini tanımak önemli değil tavsiyesini beğenmek önemli
Çok tecrübeli ,her şeyi bilen biri bile boş bir tavsiye yapabilir buna karşılık hiç tecrübesi olmayan ama mantıklı fikirler üreten birini tercih ederim . Yani kısaca bana uygun tavsiyeye güvenirim kişiye değil.

marshalcosby

Yeni Üye
Herkesin birbirinden farklı PMO'ya başlama hikayeleri var. Bağımlılıklar genelde kişide bazı travmaların yaşanması sonucu bir kaçış olarak ortaya çıkarlar. Beni bu bağımlılığa iten senin için hiçbir şey ifade etmiyor olabilir. O yüzden kendim araştırmamı yapar ve banan matıklı olanları veya bana benzer hikayeleri olanları seçerdim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6