Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Kız Arkadaşla Yaşananların Neverfap'e Etkisi Hakkında?

The King

Deneyimli Üye
Sormak istediğim bir husus var. Kız arkadaşla cinsel birleşme olmadan çeşitli münasebetlerin neticesinde elle boşalmanın gerçekleşmesi nf'ye bir zarar verir mi? Sonuçta görüntü yok, hatta düşünce dahi yok, tamamen fiili bir süreç var. Ben bozmadığını düşünüyorum da, gene de birkaç yorum almak iyi olabilir.

Sormak istediğim bir husus var. Kız arkadaşla cinsel birleşme olmadan çeşitli münasebetlerin neticesinde elle boşalmanın gerçekleşmesi nf'ye bir zarar verir mi? Sonuçta görüntü yok, hatta düşünce dahi yok, tamamen fiili bir süreç var. Ben bozmadığını düşünüyorum da, gene de birkaç yorum almak iyi olabilir.
Sürecin bozulmadı.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bozulup bozulmadigi hangi nf modunu uyguladigina gore degisir. Ancak ilk gunlerindeysen bunu tavsiye etmiyoruz. Çunku yaninda partnerin olmadigi zamanlar tekrar benzer hazzi yasamak icin tek basina da bosalmaya başvurabilme ihtimalin mevcut.

None

Emekli Moderatör
Bence kayda değer bir farkı olmaz gibi ,çok aşırıya kaçılmadığı sürece sadece göreceğin etkileri birkaç gün daha geç görmüş olursun.Ayrıca süreçte mükemmele oynamak da çoğu zaman relapsle sonuçlanabiliyor.O yüzden sorun olmayacağını düşünüyorum

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Kısa cevap: Hem evet hem hayır, dikkatli olunursa dengeyi koruyabilirsin.

Hatmetmek isteyenlere: Kararında bırakılırsa üreme hormonları sağlıklı bir dengeyle ilerler çünkü burada eş seçilimi var, gerçek bir dişi ile etkileşim var. Eğer sıklığı artarsa bu durum dengeyi bozabilir, 15 günde bir seferi geçmemesi gerek diye biliyorum. Ayrıca ortada gerçek bir cinsel ilişki yok, elle yapılan bir şey var. Bu yöntem m*stur**syon yapmaya teşvik edebilir, chaser efektine de dikkat etmeni tavsiye ederim.

Dopamin dengesi olarak da şunu diyebilirim: Dopamin çok kolay bükülen bir şeydir. Mesela ben gidip haftada bir hamburger yersem bu normal bir durum ancak sürekli canım çekmeye başlar. Eğer bu isteğime karşı koyamazsam daha sık yerim ve denge bozulur. Bu örneğe benzetebiliriz, dopamin dengesini tehlikeye atabilir. Forumda “normal mod”u da araştırmanı öneririm. ”PM” mod diye de geçer. Bu modun Dopamin Sistemi’ni iyileştirmesiyle alakalı tavsiyeler de yazıyor. Sürecinde başarılar, iyi geceler :)

….asdf

Yeni Fapstronot
Bozulup bozulmamasına takılmıyorum zaten PM hayatımda yok. Sadece dopamin durumuna zararı üzerine merakım söz konusu...
Kısa cevap: Hem evet hem hayır, dikkatli olunursa dengeyi koruyabilirsin.

Hatmetmek isteyenlere: Kararında bırakılırsa üreme hormonları sağlıklı bir dengeyle ilerler çünkü burada eş seçilimi var, gerçek bir dişi ile etkileşim var. Eğer sıklığı artarsa bu durum dengeyi bozabilir, 15 günde bir seferi geçmemesi gerek diye biliyorum. Ayrıca ortada gerçek bir cinsel ilişki yok, elle yapılan bir şey var. Bu yöntem m*stur**syon yapmaya teşvik edebilir, chaser efektine de dikkat etmeni tavsiye ederim.

Dopamin dengesi olarak da şunu diyebilirim: Dopamin çok kolay bükülen bir şeydir. Mesela ben gidip haftada bir hamburger yersem bu normal bir durum ancak sürekli canım çekmeye başlar. Eğer bu isteğime karşı koyamazsam daha sık yerim ve denge bozulur. Bu örneğe benzetebiliriz, dopamin dengesini tehlikeye atabilir. Forumda “normal mod”u da araştırmanı öneririm. ”PM” mod diye de geçer. Bu modun Dopamin Sistemi’ni iyileştirmesiyle alakalı tavsiyeler de yazıyor. Sürecinde başarılar, iyi geceler :)
Hepsine hakimim :) Mod muhabbetine girmiyorum. Ben daha ziyade dopamin dengesini merak ediyorum.
Dostum merhaba. Dopamin mutlaka salgılanıyor sana haz veren herhangi birseyde olduğu gibi. Ama önemli olan dopamin salgılanması degil dürtülerin mi seni kontrol ediyor yoksa sen mi dürtülerini?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6