Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kızlar Konusunda Çekingenlik

Merhaba forumdaşlar. Çoğu erkeğin yaşadığı ve aşamadığı bu problem maalesef bende de var. Neverfap bilincine sahip olduğumdan beri etrafımdaki kızların bana ilgi gösterdiklerini fark ettim. Son zamanlarda ise sürecim daha da ilerlediği için bu ilgi eksponansiyel şekilde arttı. Ama kızlardan çekindiğimden dolayı zorunda kalmadıkça kızlarla konuşmuyorum. Çoğu tavsiye veren kişiler "Rahat ol, kendini geliştir" vs. vs. diyor ama bu durumu aşamıyorum. Okullar şu an kapalı olduğundan sosyal bir çevrem yok - aslında okulda da sosyal bir çevrem yok - ve dışarıya çıktığımda da kızlarla konuşma düşüncesi beni germeye yetiyor.

Kendini geliştir konusunda da şöyle bir şey söyleyeyim. Her gün en az 1-2 saat programlama çalışıyorum, her gün iki kitaptan en az 70-80 sayfa okuyorum (biri programlama, biri roman), haftada 3 gün basketbol oynuyorum, 2 gün de calisthenics yapıyorum. Ayrıca İngilizce de öğreniyorum. İki günde bir altyazısız film izliyorum. Daha yaptıklarım var ama bu kadarı yeter sanırım.

Özellikle dışarıda kızlara yürümek konusunda ne yapabilirim? Ve çekingenliğimi nasıl atabilirim?

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Merhaba forumdaşlar. Çoğu erkeğin yaşadığı ve aşamadığı bu problem maalesef bende de var. Neverfap bilincine sahip olduğumdan beri etrafımdaki kızların bana ilgi gösterdiklerini fark ettim. Son zamanlarda ise sürecim daha da ilerlediği için bu ilgi eksponansiyel şekilde arttı. Ama kızlardan çekindiğimden dolayı zorunda kalmadıkça kızlarla konuşmuyorum. Çoğu tavsiye veren kişiler "Rahat ol, kendini geliştir" vs. vs. diyor ama bu durumu aşamıyorum. Okullar şu an kapalı olduğundan sosyal bir çevrem yok - aslında okulda da sosyal bir çevrem yok - ve dışarıya çıktığımda da kızlarla konuşma düşüncesi beni germeye yetiyor.

Kendini geliştir konusunda da şöyle bir şey söyleyeyim. Her gün en az 1-2 saat programlama çalışıyorum, her gün iki kitaptan en az 70-80 sayfa okuyorum (biri programlama, biri roman), haftada 3 gün basketbol oynuyorum, 2 gün de calisthenics yapıyorum. Ayrıca İngilizce de öğreniyorum. İki günde bir altyazısız film izliyorum. Daha yaptıklarım var ama bu kadarı yeter sanırım.

Özellikle dışarıda kızlara yürümek konusunda ne yapabilirim? Ve çekingenliğimi nasıl atabilirim?
Kendini geliştir demek yaptığın şeyler değil. Kafanın içindeki o düşünce yapısını değiştirmen geliştirmen gerekiyor.
Beynimiz neye inanırsa ona kendisini hazırlıyor. Karanlığı karanlıkla yok edemezsin. Kalk ve yapmadığın şeyleri yap.
Heyecandan titresen bile o kızla konuş. Sonucunu umursama. Spor salonunda hayatında ilk defa spora gelmiş birisinin 100 kg bench press yaptığını gören oldu mu? Açıkçası öyle birisi varsa elinden öperim. Yavaş yavaş başla.

Bu dediklerim anca kafanın içindeki düşünceleri değiştirmeye başladığında kendisini belli edecek.

N

neurosoft

Misafir

Özellikle dışarıda kızlara yürümek konusunda ne yapabilirim? Ve çekingenliğimi nasıl atabili
sddefault.jpg
Bu konuda Barney Stinson gibi olmak lazım bence :LOL: Düşünme sadece yap! Gerçekten ben de bu konudan muzdarip olduğumu düşünüyorum. Ama ben de durum biraz daha farklı. Ben istesem konuşurum lakin dışarı çıktığımda kimseyle bir konuşma başlatma fırsatı elime geçmez. İlginç...

Sesli Okuyan

Ay Yolcusu
Eylemlerin değişirse düşüncelerin, düşüncelerin değişirse eylemlerin de değişir.
O kız kim ki? veyahut Kızlar kim?
Diğer insanlar kim ki?
Sen kimsin lan? Kafasına sahip olmadan bu durumu aşamazsın.

N

neurosoft

Misafir
Heyecandan titresen bile o kızla konuş. Sonucunu umursama. Spor salonunda hayatında ilk defa spora gelmiş birisinin 100 kg bench press yaptığını gören oldu mu? Açıkçası öyle birisi varsa elinden öperim. Yavaş yavaş başla.
Vallahi bilemedim açıkçası. Genelde herkese şunu yap bunu yap diye tavsiyeler gelir. Ama uygulama noktası gerçekten zor. Konuşmayı başlatmak bile ayrı bir konu zaten. Hadi bunu yapabiliyor diyelim. Neden yoldaki kızla yapacak? Yoldaki hangi kızla yapacak? O kız ters cevap verirse sayın Viking in özgüveni düşmeyecek mi?

N

neurosoft

Misafir
Eylemlerin değişirse düşüncelerin, düşüncelerin değişirse eylemlerin de değişir.
O kız kim ki? veyahut Kızlar kim?
Diğer insanlar kim ki?
Sen kimsin lan? Kafasına sahip olmadan bu durumu aşamazsın.
Tatmin edici değil.
----- SPOILER------
O kafa yapısına sahip olmadan bu durumu aşamazsın.
------------------------

Nasıl sahip olacak ki? Bunu söylemek inanın çok kolay. Ama fiiliyatta hiçbir değeri yok.

Targetlock

Deneyimli Üye
Knk okay basit. Gidiyorsun ve normal bir şekilde konuşuyorsun.
Karşındaki de senin karşı cinsin yani. Gayet basit. Gidip anormal bir şekilde davranmadığında ortamın da müsaitse kadın da seninle konuşacaktır.

Kız kankalarınla takıl çevrene kadın sok biraz. Bu vesileyle uygun ortamı yaratmış olursun. Senin nasıl bir kişilik olduğunu merak edenler ya da hoşuna gittiğin kadınlar sana yaklaşmadan seni tanırlar bu vesileyle.
Sosyal çevreni bu nedenle sağlam, temiz ve kaliteli tutman gerekir.
Bu biraz daha dolaylı oluyor tabi. Fakat daha sağlam.
Netice itibariyle bir kadınla iletişim kurmak dünyanın en basit ve zevkli işidir. İletişim kuracağın kadının niteliği ile doğru orantılı tabi.
Fakat burada biz erkek cinsinin yaptığı hatadan bahsedeyim. İletişim kuramadıkları için kadınları kalitesiz göstermeye ıkınıyorlar.
Yanlış. Hata sende. Bunu kabullenip yüzleşmenin ve çeşitli önlemler alarak gelişmenin acısını çekecek yüreği olmayanlar sorumlulukları karşıya kilitleyip kurtulmak istiyorlar.
Kadınlarda da bu hatayı yapanlar var tabi ki.
Ama biz kendi kapımızın önünü temizleyelim.

Son olarak "kızlara yürümek" yerine keyifli bir sohbet ardından olursa keyifli bir ilişki yaşamanın peşinde koşmak daha iyi.
Neticede bir erkek olarak söylemem gerekir ki bizim ilişkide takılıp kaldığımız safha belli.
O noktadan kurtulup karşıdakine insan gözüyle bakınca her şey daha oturaklı oluyor yani.
Takılıp kaldığımız safha ise pastanın üstündeki çilek gibi.
Yeri vakit geldiğinde tadını çıkarmaya bakıp kalan sorumluluklarına odaklanmanı tavsiye ederim bana sorarsan.
Doyurucu bir yaşamın olduğunda her şeye hak ettiği değeri vermeyi başardığında işler senin için daha olumlu olacak. Bu kaçınılmaz.

Sorunun iki taraflı dile getirilmesi ve farklı bakış açıları kazanabilmek için forumda bu başlığa gelip yazıyı okuyanlar eklemeler düzeltmeler yaparsa sevinirim.

Düzeltme yapayım : Sosyal çevreni her türlü sağlam, elit ve temiz tutman gerekir. Bu nedenle derken olayı bağlamak açısından dedim.

Sesli Okuyan

Ay Yolcusu
Nasıl sahip olacak ki? Bunu söylemek inanın çok kolay. Ama fiiliyatta hiçbir değeri yok.
Üzerinde psikolojik etkisi olan varlıklara bu şekilde yaklaşırsan o etki yok olur.
Müdürden çekinirsin, patrondan çekinirsin, öğretmenlerden çekinirsin, kadınlardan çekinirsin arkadaşın sahip olduğu durum bu.
Ben de kısa bir etkiden kurtulma yöntemi sunuyorum.

N

neurosoft

Misafir
Üzerinde psikolojik etkisi olan varlıklara bu şekilde yaklaşırsan o etki yok olur.
Müdürden çekinirsin, patrondan çekinirsin, öğretmenlerden çekinirsin, kadınlardan çekinirsin arkadaşın sahip olduğu durum bu.
Ben de kısa bir etkiden kurtulma yöntemi sunuyorum.
Tam olarak şu izahı alabilmek için yazmıştım ben de. Genel olarak şu iç önyargıları yıkınca harbiden insan daha da iyi performans gösteriyor galiba...

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Vallahi bilemedim açıkçası. Genelde herkese şunu yap bunu yap diye tavsiyeler gelir. Ama uygulama noktası gerçekten zor. Konuşmayı başlatmak bile ayrı bir konu zaten. Hadi bunu yapabiliyor diyelim. Neden yoldaki kızla yapacak? Yoldaki hangi kızla yapacak? O kız ters cevap verirse sayın Viking in özgüveni düşmeyecek mi?
Yazımı düzgün okumadın sanırım. Sonucu umursama dedim. İster ters cevap versin ister küfür etsin.

Yoldan geçen birisi diye bir şey yazımda geçmiyor.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Yoldan geçmesi önemli değil ki. Yoldan geçen kız sadece bir metafor senin yazdıklarını özetlemek için dostum. Sadece konuş yap et takma felsefesini benimsemişsin. Daha adam belki neyle kimle ne konuşacağını bilmiyor... Sadece takmamaktan bahsediyorsun sorun da bu zaten.
Çözüm önerin nedir?
Bir şeyi yapmak istiyorsan onu "yapman" gerekiyor. Evrensel bir güç seni güçlü yapmayacak. Bebekler gibi dostum. Düşe kalka yürümeyi öğreniyorlar. Bende bu işe yaradı o yüzden yaşadıklarımı ve yüzlerce insanın yaşadığı, geliştiği yöntemden bahsediyorum.

Çözüm önerin nedir?
Bir şeyi yapmak istiyorsan onu "yapman" gerekiyor. Evrensel bir güç seni güçlü yapmayacak. Bebekler gibi dostum. Düşe kalka yürümeyi öğreniyorlar. Bende bu işe yaradı o yüzden yaşadıklarımı ve yüzlerce insanın yaşadığı, geliştiği yöntemden bahsediyorum.
Ben bir soru sorayım sana o zaman. Kendini geliştirdiğini söylemişsin kızlarla konuşma konusunda.

Nasıl geliştirdin kendini?

Mesela bir kız ile konuşmayı nasıl başlatıyorsun?

Konuşmayı nasıl devam ettiriyorsun?

Sonraki aşamalarda neler yapıyorsun (yakınlığı arttırmak, sevgili olmak vs.)?

N

neurosoft

Misafir
Çözüm önerin nedir?
Aslında çözüm önerim olmadığı için sana soruyorum. Ben de biliyorum ki bu işlerde korkaklığın etkisiyle konuşmaktan kaçmamak gerekir. Sen de zaten bu bildiğim maddeyi yazmışsın. Mesela "yapmak" dediğin bölüme bir parantez açar mısın? Bir kızla konuşma nasıl başlatılır? Hangi yöntemleri kullanmalıyız? Nasıl devam ettirebiliriz? Ve bunu gerçekten hangi kızla yapmalıyız?(Okuldaki kızla mı? Otobüs durağındaki kızla mı? Komşu kızıyla mı?) Bir de ince bir soru daha var: Bir kez konuştuktan sonra bu işin devamı nasıl gelir? Yani ikinci bir konuşma ve sonrasında bir ilişkiye nasıl bağlayabiliriz mevzuyu?

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Aslında çözüm önerim olmadığı için sana soruyorum. Ben de biliyorum ki bu işlerde korkaklığın etkisiyle konuşmaktan kaçmamak gerekir. Sen de zaten bu bildiğim maddeyi yazmışsın. Mesela "yapmak" dediğin bölüme bir parantez açar mısın? Bir kızla konuşma nasıl başlatılır? Hangi yöntemleri kullanmalıyız? Nasıl devam ettirebiliriz? Ve bunu gerçekten hangi kızla yapmalıyız?(Okuldaki kızla mı? Otobüs durağındaki kızla mı? Komşu kızıyla mı?) Bir de ince bir soru daha var: Bir kez konuştuktan sonra bu işin devamı nasıl gelir? Yani ikinci bir konuşma ve sonrasında bir ilişkiye nasıl bağlayabiliriz mevzuyu?
Mesela "yapmak" dediğin bölüme bir parantez açar mısın?
- Düşünmek yerine harekete geçmelisin. Her hedefte bu vardır. Çünkü bu konularda düşündükçe kötü olayları, kötü sonuçları düşünmeye başlarsın.
Örnek: ''Kızla konuşmaya gidiyorum ya beni terslerse? ya bana bağırırsa? ya polisi çağırırsa? ''
Gibi düşünceler kafanda artmaya başlayacak ve vazgeçeceksin. Onlar da bir insan. İnsan gibi konuşacaksın.

Bir kızla konuşma nasıl başlatılır?
- Bunun özel bir sırrı yok. Gidip klasik ''selam'' tarzı açılış yapabilirsin. Eğer bu konuda taktik gibi şeyleri istiyorsanız ''PUA'' denilen akımı inceleyebilirsiniz. Bu akım direkt olarak karşı cinsi tavlamaya yöneliktir.
Hangi yöntemleri kullanmalıyız?
-Üstte cevabını verdim.
Nasıl devam ettirebiliriz?
- Hedefinin ne olduğu önemli. Bir kızla dost olmak istiyorsan dostun gibi davranacaksın. Sevgili olmak istiyorsan sevgili gibi davranmaya başlayacaksın. Bu olaylar çok ince çizgiler içeriyor. Dediğim gibi çok fazla yapmak istiyorsanız PUA denilen şeyi araştırın.
Ve bunu gerçekten hangi kızla yapmalıyız?(Okuldaki kızla mı? Otobüs durağındaki kızla mı? Komşu kızıyla mı?
- Herhangi biriyle yapabilirsin. Okulda yaparsan çok kolay olur. Otobüs durağındaki kız da olur. Komşu kızı da olur. Yoldan geçen birisi de olur.
Amaç > Sonuç
Her şeyde amacınız önemli. Arkadaş olmaya çalışıyorsan otobüs durağındaki kızla bile arkadaş olabilirsin.
Sevgili kısmına pek bir şey diyemeceğim şans işi. Mesela çok kültürlüsündür kız da kültürlü erkeklerden hoşlanıyordur onu tavlarsın. Çok karmaşık bir sistem. :) Net bir şey söylemek mantıksız olur.

N

neurosoft

Misafir
Mesela "yapmak" dediğin bölüme bir parantez açar mısın?
- Düşünmek yerine harekete geçmelisin. Her hedefte bu vardır. Çünkü bu konularda düşündükçe kötü olayları, kötü sonuçları düşünmeye başlarsın.
Örnek: ''Kızla konuşmaya gidiyorum ya beni terslerse? ya bana bağırırsa? ya polisi çağırırsa? ''
Gibi düşünceler kafanda artmaya başlayacak ve vazgeçeceksin. Onlar da bir insan. İnsan gibi konuşacaksın.

Bir kızla konuşma nasıl başlatılır?
- Bunun özel bir sırrı yok. Gidip klasik ''selam'' tarzı açılış yapabilirsin. Eğer bu konuda taktik gibi şeyleri istiyorsanız ''PUA'' denilen akımı inceleyebilirsiniz. Bu akım direkt olarak karşı cinsi tavlamaya yöneliktir.
Hangi yöntemleri kullanmalıyız?
-Üstte cevabını verdim.
Nasıl devam ettirebiliriz?
- Hedefinin ne olduğu önemli. Bir kızla dost olmak istiyorsan dostun gibi davranacaksın. Sevgili olmak istiyorsan sevgili gibi davranmaya başlayacaksın. Bu olaylar çok ince çizgiler içeriyor. Dediğim gibi çok fazla yapmak istiyorsanız PUA denilen şeyi araştırın.
Ve bunu gerçekten hangi kızla yapmalıyız?(Okuldaki kızla mı? Otobüs durağındaki kızla mı? Komşu kızıyla mı?
- Herhangi biriyle yapabilirsin. Okulda yaparsan çok kolay olur. Otobüs durağındaki kız da olur. Komşu kızı da olur. Yoldan geçen birisi de olur.
Amaç > Sonuç
Her şeyde amacınız önemli. Arkadaş olmaya çalışıyorsan otobüs durağındaki kızla bile arkadaş olabilirsin.
Sevgili kısmına pek bir şey diyemeceğim şans işi. Mesela çok kültürlüsündür kız da kültürlü erkeklerden hoşlanıyordur onu tavlarsın. Çok karmaşık bir sistem. :) Net bir şey söylemek mantıksız olur.
Teşekkürler... PUA ya da bakacağım. Tyler Durden'ın bir sözü vardı: Just let go :) Bunun diğer konularda olduğu gibi bu konuda da baya önemli olduğunu anladım.

BloodRien

Yoda
Çözüm önerin nedir?
Fac si fatis (yapıcaksan yap korkularının üzerine git .

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
GERÇEKLEŞMEYECEK, TUHAF DİYALOGLAR (çekinme sebebi bu diyaloglar olsaydı ne olurdu?)

+Ş-şey merhaba. Tanışabilir miyiz?
-Ne var?
+Ben viking.
-Eee?
+Senin adın ne?
-Eğer bunu yapmaya devam edersen polis çağıracağım. Kaç saattir bakıyorsun sanki tanışıyormuşuz gibi. Sen kimsin ya? Kimsin ki konuşmaya çalışıyorsun.
+Amacım kötü değildi ki.
-Yalanlara bak?! (tokadı basar)

+Merhaba
-?
+Ben viking. Tanışalım mı?
-Ahahaha şuna da bakın?! Kanka gelsenize şu eziğe de bir bakın? Benle tanışacakmış. :D haha komik birisin. şimdi defol.

+Selam. Hangi tarz kitap arıyorsun birlikte seçebiliriz. Şu yazarı severim bir bak istersen.
-Bababababa. Viking efendiye bak hele, kitap seçecekmiş. Sen light bir erkeksin, sen kepekli bir erkeksin. Hatta 1 kalorilik erkeksin.
+Ne oldu şimdi ya?
-Daha ne olsun ne boş yaptın ya bb.

Bir kızla tanışırken bu tarz diyalogların yaşanacağını düşünüyorsan çekinmen normal. Çekindiğin şey bu :)) Biliyorum içten gelen bir şey ama kendini önceden hazırlaman iyi olur. Kızla karşılaştığında saldırıp küfür etmediğin sürece neden ters cevap versin ki? O da bir insan ve senin gibi biri. Reddedilsen bile en fazla:

+Selam tanışalım mı?
-Şu an işim var belki sonra.

bu kadar olabilir en kötü. Bir bahane bulup kaçar en fazla istemezse. Seni mikrofonla anons ederek rezil etmez, youtube'a yüklemez öyle değil mi? Bu korkuyla yüzleşmek gerek. Bunun için istersen ilk olarak sanal ortamda kızlarla konuşarak pratik yapabilirsin, gerçekte söyleyeceğin şeyi ilk önce sanalda söyleyip tepkilerini görebilirsin. Bazen çapkın bir arkadaşla gezmeye çıkmak da işe yarayabilir, daha rahat uyum sağlarsın ondan gaza gelip. Bir kere yapıp denediğin zaman gerisi kolaylaşıyor.

Son düzenleme:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
+Ş-şey merhaba. Tanışabilir miyiz?
-Ne var?
+Ben viking.
-Eee?
+Senin adın ne?
-Eğer bunu yapmaya devam edersen polis çağıracağım. Kaç saattir bakıyorsun sanki tanışıyormuşuz gibi. Sen kimsin ya? Kimsin ki konuşmaya çalışıyorsun.
+Amacım kötü değildi ki.
-Yalanlara bak?! (tokadı basar)

+Merhaba
-?
+Ben viking. Tanışalım mı?
-Ahahaha şuna da bakın?! Kanka gelsenize şu eziğe de bir bakın? Benle tanışacakmış. :D haha komik birisin. şimdi defol.

+Selam. Hangi tarz kitap arıyorsun birlikte seçebiliriz. Şu yazarı severim bir bak istersen.
-Bababababa. Viking efendiye bak hele, kitap seçecekmiş. Sen light bir erkeksin, sen kepekli bir erkeksin. Hatta 1 kalorilik erkeksin.
+Ne oldu şimdi ya?
-Daha ne olsun ne boş yaptın ya bb.

Bir kızla tanışırken bu tarz diyalogların yaşanacağını düşünüyorsan çekinmen normal. Çekindiğin şey bu :)) Biliyorum içten gelen bir şey ama kendini önceden hazırlaman iyi olur. Kızla karşılaştığında saldırıp küfür etmediğin sürece neden ters cevap versin ki? O da bir insan ve senin gibi biri. Reddedilsen bile en fazla:

+Selam tanışalım mı?
-Şu an işim var belki sonra.

bu kadar olabilir en kötü. Bir bahane bulup kaçar en fazla istemezse. Seni mikrofonla anons ederek rezil etmez, youtube'a yüklemez öyle değil mi? Bu korkuyla yüzleşmek gerek. Bunun için istersen ilk olarak sanal ortamda kızlarla konuşarak pratik yapabilirsin, gerçekte söyleyeceğin şeyi ilk önce sanalda söyleyip tepkilerini görebilirsin. Bazen çapkın bir arkadaşla gezmeye çıkmak da işe yarayabilir, daha rahat uyum sağlarsın ondan gaza gelip. Bir kere yapıp denediğin zaman gerisi kolaylaşıyor.
Ekleme:

Ayrıca R yapma sanatını da öğrenebilirsin :D
Diyelim ki kız reddetti. Nasıl R yapacağını önceden planlarsan, bahanelerin hazır olursa terslese bile geri alma şansın olur. Erkekliğin %99'u Geri vitese takıp R yapmaktır :D (evet çok kral bir geri vitesçiyim)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6