Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kötü Bir Alışkanlıktan Kurtulmak(Bilinçaltı Kitabından Alıntı)

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Kötü Bir Alışkanlıktan Kurtulmak

Bob J. bana geldiğinde, çaresiz durumdaydı. "Işimi, karımı ve ailemi içki yüzünden kaybettim," dedi. "Karım benimle telefonda bile konuşmuyor. Kızımızı görmeme izin vermiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum."

"İçkiyi bırakmayı denedin mi?" diye sordum.

"Tabii ki denedim," dedi. "Hem de pek çok kez. Bir süreliğine başardım. Ama sonra, kontrol edemediğim bir dürtüye kapıldım ve iki hafta boyunca durmadan içtim. Korkunç bir şey!"

Bu zavallı adam zaman zaman bu deneyimleri yaşamıştı. Aşırı içki içmenin bir alışkanlık haline geldiğini fark etmiş, bu alışkanlığını değiştirip bir başka alışkanlık edinmesi gerekti ğini görmüştü. Ama dürtülerini bastırmak için sürekli olarak harcadığı çabalar durumun daha da kötüye gitmesine neden
olmuştu. Tekrarlanan başarısızlıkları, onu dürtüsünü ya da takıntısını kontrol edemeyecek kadar umutsuz ve güçsüz bir kişi olduğuna inandırmıştı. Bu güçsüz olma fikri bilinçaltı için muazzam bir telkin haline gelip zayıf yönünü daha da tetiklemiş ve hayatını bir dizi başarısızlığa dönüştürmüştü.

Ona bilinç ve bilinçaltının işlevlerini uyumlu hale getirme yi öğrettim. Bu ikisi işbirliği yaptığında, bilinçaltına yerleşmiş olan fikir ya da şiddetli arzunun gerçekleşeceğini gördü. Mantık yürüten bilinçli zihni, izlediği ve artık alışkanlık haline gelmiş olan yol ya da patika başını derde soktuğunda, onun bilinçli olarak özgürlüğe, ayık kalmaya ve huzura giden yeni bir yol oluşturabileceğini kabul etti.

Yıkıcı alışkanlığı otomatik bir hale gelmişti ama bu kişi bunu bilinçli bir seçimle edindiğini biliyordu. Olumsuz bir şekilde şartlanabildiğine göre, olumlu bir şekilde de şartlanabileceğini fark etti. Sonuç olarak, alışkanlığını yenemeyecek kadar güçsüz olduğunu düşünmeyi kesti. İyileşmesinin önünde kendi düşüncesinden başka bir engel olmadığını açıkça anladı. Dolayısıyla, çok fazla zihinsel çaba sarf etmesi ya da kendisini zihinsel olarak zorlaması da gerekmiyordu.

Bilinçaltı kitabından alıntıdır

Son düzenleme:
B

Brock

Misafir
herşey önce bilgi ile okumakla başlar. kendini okuduktan sonra ve hatalarını kabul ettikten sonraysa bu bilgiye tutunup kavramaya çalışırız davranışlarla yani eskilerin tabiriyle amel ederiz o bilgiyle. bilinci de bu oluşturur. öğrendiğimiz bilgiler biranda bilince donüşmez bu yüzden bunun için zaman lazım yeterki o bilgiye tutunalım ve bırakmayalım. bizi bilinçlendirmicek bilgide bize yük olur

alexander666235

Venüs Yolcusu
Bu da olumlamaların bizim için ne kadar da önemli olduğunu gösteriyor.Yatmadan önce 10 kez yazılan bir olumlama cümlesi bilinçaltını baya etkiliyor.Aynı şekilde Bilinçaltının Gücü adlı kitapta da uyku ile uyanıklık evresi arasındaki o sürede bilinçaltınızın savunmasız olduğunu yani yapılan telkinlerle bilinçaltının değiştirilebileceği yazıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6