Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kriz Anlarında Neler Yapılabilir

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
1,101
Tepki puanı
2,975
Puanları
180
Hepiniz biliyorsunuz ki süreçte krizler en önemli şeydir. Kriz geldiği vakitler bunu çok normal karşılayıp kendimize hakim olmalıyız. Aksi halde sürecin tehlikeye girmesi veya bozulması kaçınılmaz olacaktır. Herkesin aşağı-yukarı uyguladığı vardır ancak toplu şekilde böyle bir konu bulunsun istedim.
Buraya süreçte olan herkesin kriz anlarında ne/neler yaptığını yazmasını istiyorum. İlk ben bahsedeyim. Kriz anlarında bunların ya hepsini yada birini uyguluyorum.

-Bilgisayar/telefon başındaysam hemen kapatıp çekebildiğim kadar şınav çekiyorum. Vücut bir anda yorgun düştüğü için şaşırıyor.
-Kulaklığımı takıyor, beğendiğim sakin bir müzik açıp balkona dışarıyı, insanları izlemeye çıkıyorum. (Hava soğuksa bile !)
-Forumda favorim olan krizlerime cidden iyi gelen şu yazıyı okuyorum .
-İçeriye ailenizin yanına gidip, muhabbet etmek bile iyi gelebiliyor.

Diğer arkadaşlarında belirtmesini, yazmasını rica ediyorum. Böylece kriz anlarında buraya gelip size o anda uygun olan herhangi bir tavsiyeyi seçip hemen uygulayabilirsiniz.
 
B

Blue_Ocean

Misafir
Ben kahve içiyorum. Spor yapıyorum. Arada bir müzik açarım. Krizlere alıştığım için pek umursamamayı tercih edip işimle ilgileniyorum. Aslına bakarsak uyguladığım bir iki rutin sayesinde krize de pek girmiyorum çünkü zaten kafam rahatlamış oluyor.
 

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
114
Tepki puanı
265
Puanları
84
Dışarıdaki gerçek kadınları düşünürüm. Pmo yüzünden gözümde yüce varlık gibi olmuşlardı. Halbuki basit sıradan insanlar. Çoğunun senden benden üstün tarafları yok. Ama pmo yüzünden kendimizi aşağılık görüyoruz daha ne olsun. Kurtuluyorum yavaş yavaş ama hala eski yıkık hissiyatım bazen geri dönüyor. Bırakmalıyız.
 

baron

Venüs Yolcusu
Katılım
2 Ara 2020
Mesajlar
40
Tepki puanı
89
Puanları
24
Bir kaç dakika önce krize girdim az kala yapıcaktım ama tabiki vazgeçtim.Benim taktiğim; ufak bir defter aldım oraya büyük harflerle bunun bana verdiği zararları yazdım ama kısa şekilde detay vermeden ve vazgeçtim yapmaktan ,ama çok tuhaf birşey sanki o an beynimi farklı birisi ele geçiriyor gibi
 

western53

Merkür Yolcusu
Katılım
25 Ara 2020
Mesajlar
82
Tepki puanı
215
Puanları
48
Kriz anında neler hissettiğini bir kağıda ayrıntılı bir şekilde yazarsın. Daha sonra krizi atlatırsan bu heyecanlanmanın ne kadar anlamsız olduğunu, yapmadığını ve hiçbir şey kaybetmediğini aksine kazandığını deftere yazarsın. Böylelikle birdahaki kriz için elinde çok sağlam bir kaynak olur. Eğer krizi atlatamayıp relapse olursan da bu sefer de ne kadar üzüldüğünü bütün bu heyecanın boşa olduğunu vs. daha iyi anlayacağın için daha etkili bir yazı hazırlayabilirsin. Ben bu taktiği çok kullandım/kullanıyorum ve kesinlikle işe yarıyor. Tek eksisi bu taktiği uygulamak için bir kriz geçirmeniz gerek ki kriz anında hissettiklerinizi güzelce yazabilesiniz. Bir de kriz anındaki yazıları yazarken uzun uzun düşünmeyin. Aklınıza o an ne geliyorsa hemen yazın. Göreceksiniz bu bile sizi rahatlatacak. Hepinize başarılı süreçler diliyorum. :)
 

colonel

Ay Yolcusu
Katılım
15 Ocak 2021
Mesajlar
23
Tepki puanı
66
Puanları
19
Sanırım herkesin kendine göre has yöntemleri var, ki bu çok güzel bir şey bence her bireyin farklı ve özgün düşüncülere sahip olduğunu görmek. Benim yöntemim de: Yürüyüş yapmak, bilgisayar başındaysam kalkıp dinlenmek, telefon da aynı şekilde ve bu düşüncelerimin sonsuza kadar devam etmeyeceğini bilmek.
 

ertürk58

Yeni Üye
Katılım
25 Ara 2020
Mesajlar
5
Tepki puanı
8
Puanları
3
hocam kriz anında sizce yatağa sürtünmekte nofap sürecimi bozarmı
 

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
715
Tepki puanı
2,291
Puanları
200
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
hocam kriz anında sizce yatağa sürtünmekte nofap sürecimi bozarmı
Travmatik mastürbasyon yapmaktır. Hemen bu davranışından vazgeç. Süreç bozulmasa bile eninde sonunda bozmaya gidecektir. Biz NeverFap ile cinsel gücü sürtünerek harcamıyoruz. Dönüştürüyoruz.
 

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
1,101
Tepki puanı
2,975
Puanları
180
hocam kriz anında sizce yatağa sürtünmekte nofap sürecimi bozarmı

Bahsettiğin şekilde sürtünmekle de şehveti zevk aldığın için bir nevi masturbasyondur. Eddingten farkı yoktur. Devamı gelmesi kaçınılmaz olabilir, sürecini riske sokar. Üstte birçok öneri verildi, sana uygun olanları kriz anlarında denemelisin.
 

promanskins

Mars Yolcusu
Katılım
27 Ocak 2021
Mesajlar
76
Tepki puanı
120
Puanları
39
O anda ne yapıyorsam direkt bırakıyorum. Dün YKS videoları izlerken geldi, gittim videoyu duraklattım hemen balkona koştum. Biraz dışarıyı seyrettim, derin derin diyafram nefesleri çektim içime, daha sonra içeri gittim biraz ailemle oturdum ve devam ettim. Krizi tam geçirdi denemezde, %60'ını geçirdi diyelim rahatladım biraz. Soğuk duş alıyordum yaz aylarında ama kışın pek alasım gelmiyor :d
 

Luxx

Merkür Yolcusu
Katılım
12 Kas 2020
Mesajlar
138
Tepki puanı
208
Puanları
58
Ben eğer mümkünse belden aşağısına şu dökerim.
Eğer gece yataktayken krize girersem de kollarıma(ilkokuldaki gibi)çiçek yapıp başka şeylere odaklanmaya çalışırım.
Tabi en önemlilerinden birisi de kriz anında penis bölgesine minimum seviyede dokunmak/dokunmamak.
 

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
138
Tepki puanı
374
Puanları
91
Konum
İzmir
Chill rahatlatıcı bir oyun açıyorum ya da uyuyorum. Gevşeyince geçiyor kriz.
 

Turkuaz

Ay Yolcusu
Katılım
19 Şub 2021
Mesajlar
22
Tepki puanı
47
Puanları
16
Sürecimin ilk ayı doldu, neredeyse hiç krize girmedim. Tetikleyici herşeyi hayatımdan çıkarınca beni krize sokan tek birşey kaldı. Stres!

Stresli bir ruh halindeyken fap yapmaya o kadar alıştım ki ne zaman strese girsem krize giriyorum yavaş yavaş. Beni krize sokan tek şeyi biliyor olmanın getirisi artık ne zaman stres anı yaşasam hemen mantıklı olmaya, mutlu olmaya, rahatlamaya çalışıyorum ki kriz falan kalmasın.
 

cici panpa

Satürn Yolcusu
Katılım
16 Ara 2020
Mesajlar
139
Tepki puanı
308
Puanları
84
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Ben hiçbir şey yapmıyorum zihnimde yaparsan yarın tekrar 1 olucaksın diyorum bir de porno sektörü bu zamana kadar milyarlarca video çekmiştir zamanımı ayırmam ömrüm yetmez senaryo aynı oyuncular farklı artık gözüme soksalar izlemem çok '' kriz '' oldu yapıcam bişey olmaz yarın başlarım dersen ayvayı yedin pmo pusudadır eğer yapmicsm dersen kalkan alıp dolunay +9 la hedefi alnının çatından vurursun
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst