Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kriz Için Etkili Tavsiyeler

bocchi

Uranüs Yolcusu
Katılım
19 Tem 2021
Mesajlar
211
Tepki puanı
440
Puanları
111
Web Sitesi
1000kitap.com
Öncelikle herkese merhaba. sürecinizde başarılar dilerim. Bahsedeceğim tavsiyeler sürecinizin kilit noktası, krizleri atlatmak bütün olay ve tabii bunları yaparken de kendinizi geliştirmelisiniz. Öncelikle bilimsel bir şekilde durumu açıklayalım. Beyninizde çok önemli 2 tane şey var ki bunları tahmin edebiliyorsunuzdur: dopamin ve dopamin reseptörü. Dopamin zevk verecek şeyler yaptığımızda reseptorune bağlanır böylece zevk durumu oluşur. masturbasyon, sigara, alkol gibi şeyler fazlaca Dopamin salgilattırır beynimize. Eğer sürekli ve çok fazla dopamin salgılarsa beyin, bizim dopamin reseptörleri uçup gider. Ama şayet neverfap yaparsak, kolay zevk veren şeylerden kaçıp, beyni zorlarsak beyin dopamin reseptörü üretir. Dopamin reseptörü üretimi de hayattaki asıl şeylerden zevk almamızı, kısa süreli zevkler değil de uzun süreli zevkler almamıza yardımcı olur böylece hayatta daha başarılı oluruz. Yani beyler sadece nfp'i değil bütün ani zevk veren her şeyden kurtulun, her şeyi dozunda kullanın. Şimdi işin bilimsel yönüne baktığımıza göre kriz anında ne yapmamız gerektiğini söyleyeceğim. Beyler kriz anında beyin reseptör üretiyor ne kadar çok boş zevklerden uzak durursanız beyin reseptör üretir ve hayattan daha çok zevk alırsınız, kriz anında dopamin reseptörü ürettiğinizi hatırlayın ve sabredin, kriz anında hemen kalkıp, durmadan zıplayın, şınav çekin, kriz anında ailenizin yanına koşun, krizin farkına varıp artık bu b*ktan kurtulun çünkü turk gençleri olarak böyle ezik, iradesiz olmamalıyız gençler. Herkese başarılar. no pain no gain
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst