Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Küllenen Ateşi Yeniden Yakabilmek

The King

Deneyimli Üye
İçimde bir yerlerde; bir enerji, bazen yüksek bir motivasyon, kimi zaman dağları delecekmişçesine deli bir hissiyat oluşuyor. Bunun sebebini bilmiyorum. Ama bazen de anlık bir çöküş, kayboluş, umutsuzluk, motivasyonsuzluk, lanet bir his çöküyor.

Nasıl küllenmiş bu ateşi sürekli canlı tutacağım? İnsanlardan, olaylardan, konuşulanlardan etkileniyorum son 1 yıldır. Eski gözü kara, hedefi için dellenen adam yok gibi. Bir mesele, bir insan hemen zihin dünyamı, duygularımı etkiliyor.

Hedefe koşarken durmaksızın çabalayan, inadını/inancını sırtında kendisine aş eden, ağaçların gölgeliğini dağların ardındaki bahçelere değişmeyen biriyken, bir şeyler değiştirecek noktaya getirdi. Ben bu motivasyonu, bu kaybolmaz enerjiyi geri kazanmak istiyorum. İçimdeki potansiyeli yeniden açığa çıkarmak istiyorum. Kafama bir kariyer hedefi koyup, yılmadan kan ve terle ona ulaşmak istiyorum. Nasıl yapacağım? Nasıl yeniden o korkunç inadı geri getireceğim? Nasıl umursamaz olacağım? Nasıl?...

Soulless

Yeni Üye
Öncelikle içine dönmeni öneririm. Hangi duygu seni bundan alıkoyuyor? Yetersizlik ya da değerszilik duygusu mu? Yoksa önünde ki bu istekleri hak etmediğini düşünen bir bilinçaltı düşüncesi mi? Bu soruları kendine sorup içsel dünyanda seni İleriye götürecek bu duyguları bulup analiz etmelisin sonrası plan ve uygulamayla gelecektir.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bu aslında anlık gazla hissettiğin duygular... Başarılı olmak için bu duygulara ihtiyacın olmamalı çünkü zamanla gidip geliyorlar sürekli. Önemli olan motivasyondur ve motivasyon ile gaza gelmek karıştırılmamalı. Motivasyon gerçekten istemektir, sadece budur. Bir gaz veya tetikleyici gerekmez sevmen için. Sürekli istersen zaten yapma isteğin gelecektir. Bir şeyi istemezsen sadece anlık gazla kalırsın başlangıçta. Onun için o duyguyu her zaman kendinde tutamazsın. Çalıştıkça gelecektir ama o duygu.

N

neurosoft

Misafir
Gerçekten motivasyonunu sürekli tutan insanlar genelde anlık gazlarla ilgilenmezler. Anlık gazlar Samuray nın da dediği gibi motivasyon değildir. Büyük ihtimalle zihnin dopamin salınımıyla hissettiği öforidir.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
Bence nasıl sorusundan önce neden sorusu geliyor. Örneğin ben pilot olmak istiyorum diyen bir kişi önce nasıl olurum değil neden olayım demeli. Bu sayede her umutsuzluğa düştüğünde kendini toparlayabilir. Eğer net bir hedefin yoksa kesinlikle bir hedef belirle. Hedefini tamamladığında nasıl hissedeceğini, neler başaracağını düşün ve o ana dek bütün potansiyelin ile çalış. Motivasyonunun bittiği anlar olacak, çünkü motivasyon gelip geçicidir. Asıl mesele zaten o anlarda ayakta durabilmek. Nikola Tesla gibi adamlar 7 24 motivasyonlu muydu sence? Hayır. Elbette onların da çöküş yaşadığı dönemler oldu.

ŞimdilikSıradanBiri

Yeni Fapstronot
İçimde bir yerlerde; bir enerji, bazen yüksek bir motivasyon, kimi zaman dağları delecekmişçesine deli bir hissiyat oluşuyor. Bunun sebebini bilmiyorum. Ama bazen de anlık bir çöküş, kayboluş, umutsuzluk, motivasyonsuzluk, lanet bir his çöküyor.

Nasıl küllenmiş bu ateşi sürekli canlı tutacağım? İnsanlardan, olaylardan, konuşulanlardan etkileniyorum son 1 yıldır. Eski gözü kara, hedefi için dellenen adam yok gibi. Bir mesele, bir insan hemen zihin dünyamı, duygularımı etkiliyor.

Hedefe koşarken durmaksızın çabalayan, inadını/inancını sırtında kendisine aş eden, ağaçların gölgeliğini dağların ardındaki bahçelere değişmeyen biriyken, bir şeyler değiştirecek noktaya getirdi. Ben bu motivasyonu, bu kaybolmaz enerjiyi geri kazanmak istiyorum. İçimdeki potansiyeli yeniden açığa çıkarmak istiyorum. Kafama bir kariyer hedefi koyup, yılmadan kan ve terle ona ulaşmak istiyorum. Nasıl yapacağım? Nasıl yeniden o korkunç inadı geri getireceğim? Nasıl umursamaz olacağım? Nasıl?...
İki kişi düşün biri hedefini koymuş ve bunu güzelce detaylandırmış ve bunun için gerçekten de çabalıyor. Bazı günler motivasyonu kalmadığı o hedef için eski ateşinin yerinde olmadığını hissediyor. Ama yine de biraz daha düşük bir performansla da olsa devam ediyor.

Diğeri ise sadece süreçte ne kadar iyi olabileceğine odaklanmış. Onun motivasyonu şu her gün bir önceki günden daha iyi olmalıyım. Bu hedefe baştaki hedefe göre daha önce erişebilir ve her seferinde içindeki ateş canlı kalır (hastalandın ya da başına kötü bir şey geldi diyelim (yapılan iş bölü/ çalışılabilecek en çok zaman) çarpı olay katsayısı(hastalık vb bu katsayıyı belirleme sana kalmış oyun gibi düşün) .

Hangisi daha başarılı olur. (Baştakine başarısız olur demedim hangisi daha başarılı olur)

Artı şöyle de düşünebilirsin her kararında iki yol açılıyor (belki 4 belki 10 ama işte 2 say sen onu) biri seni olmak istediğin kişiden uzaklaştırıyor diğeri ise yakınlaştırıyor. Bir defter tut her kötü kararından sonra oraya eksi at. Her iyi kararında da o eksilerden birinin üzerinden bir çizgi daha geçir ve artı olsun. Eğer eksilerin bitti diyelim burada diyecek bir şeyim yok kötü kararlarım hep daha yoğunlukta oldu devamını da sen tamamla oyunu geliştiren sensin.

Verdiğim taktik başarısız olursa direkt çöpe at bazı şeylerle başlandı diye zaman kaybetme

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6