Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kurtuluş Bildirisi

MİKE

Mezun
Selamlar arkadaşlar. Önce size kendi hayatımdan kesitler verip daha sonra da bunları yorumlamak istiyorum.

PART 1: İlkokul ortaokul
İlkokulda ortamın eğlencesi olan çocuk, sınıftaki herkesin sevdiği öğretmenlerin gözdesi çocuk var ya işte o bendim. Ortaokulda evimizden uzak bir yerde okumaya gittim. Ailem tereddüt etti. Yeni bir ortam, yeni çocuklar(bu okul değişikliği köy okulundan kent okuluna doğruydu), acaba bizim çocuklar orada ezilir mi diye düşündüler ancak gittiğim okulda da sınıfın yine gözde öğrencisi ve arkadaş ortamının maestrosu ben olmuştum. Kız arkadaşım var, harika arkadaş ortamım var, dersler şahane... Anlayacağınız hayatı yaşıyordum.

PART 2:lise
Lise yılları kötü yıllardı. Arkadaşlarımdan uzaktaydım ve yeni ortam çok samimiyetsiz, kasıntı, rekabetçi bir ortamdı. Ben de kendimi kenara çekmiştim. Asgari düzeyde iletişim kuruyorum okuldan eve dönmek için can atıyordum. Ortaokuldan sarılmaya fırsat bulamadığım(hep arkadaşlarla bir şeyler yapardık) pmo yakama yapışmıştı. Her gün daha çok , daha çok çok çok ... Bu böyle gitti ta kii bir gün saatlerce sanal chat yaptıktan sonra eşcinsel bir adam beni kandırıncaya kadar(kendini kadın diye tanıtıp kamera açtı).
İğrendim ve dedim ki ben ne yapıyorum, bundan zevk falan almıyorum. Sonra araştırmaya başladım ''pmo nasıl bırakılır'' diye. Bu süreçte eksik bilgilerle başladığım için kendimi yalan yanlış yargıladım. Pmo'yu ilk bıraktığınız zamanlar sabah ereksiyonlarınız azalır daha az erekte olursunuz gün içinde. Kendime '' lan erkekliğimiz mi gitti neden artık o kadar olmuyor'' diye soruyordum. Bu ve buna benzer yargılamalar(lan yoksa erkeklere mi bakıyorum, bu geçen adama mı baktım) canımı sıkmaya başladı. Bu can sıkıntısı ve pandemi ve de sınav aynı döneme gelmez mi sosyalliğim 0 a indi. Sabah akşam kendimi yargılıyor, yanlış ve eksik bilgilerle başladığım sürecim bozuluyordu.

Buradaki en büyük hata bu sitede bilgi kirliliği olmasıdır. Kardeşimi siteyle tanıştırmak istiyorum ancak yanlış bilgilerle kafasını bulandırıp depresyona girmesin diye söylemeye korkuyorum. Eleştirimizi de yaptık. Konumuza dönelim.

Lisede işler kötüydü ancak ben vazgeçmedim ve bataktan kurtulmak için sabah akşam okumalar yaptım(sistematik bir bilgi olsa ya da PBKY biraz daha geliştirilse bu en baştan çözülürdü). Bu okumalar arasında Allen Carr'ın sigarayı bırakma kitabı ve PBKY çok işime taradı ve anahtarın bir kısmını bulmama yardımcı oldular. Ancak iki kitapta da yer almayan ve yer alması gerektiğini düşündüğüm kısımlar var. Mesela bağımlı kişi bağımlılık döneminde yaşadığı, oluşturduğu ; sosyal izolasyon, depresyon , okb gibi durumlarla pmo yu bıraktıktan sonra uğraşmazsa aklında şöyle düşünceler dolanmaya başlıyor '' pmo'yu bıraktım ama neden hala mutlu değilim, benim daha özel sorunlarım var demek ki, iyileşemeyeceğim'' bu düşünceler de bizi tekrar pmo'ya döndürüyor. Bunu önlemek için süreç bittikten sonra pmo dışındaki sorunlarınızı da çözmenizi tavsiye ederim. Peki bunu nasıl yapacağız?

Öncelikle stoa kitapları hariç hiçbir kitapta ya da youtube kanalında görmediğim psikolojik yaklaşımı benimseyen İzzet Güllü adında bir adam var. Onun okb ve depresyon videoları içinde bulunduğum yanlış durum algısından kurtulmamı sağladı. Bence her fapstronot o videoları izlemeli çünkü bağımlılıkta kazandığınız yanlış zevk algısını yok etmeniz için yol gösterici olacaktır o videolar , bunun yanında sahip olduğunuz hatalı his algısından da kurtulmanızı sağlayacaklar. Beni süreçte en çok batıran şey bu hatalı his algısıydı.

Arzu hissini yanlış yorumlamak, arzuyu pmo ile eklemleyip her cinsel istek geldiğinde pmo isteği gelmiş gibi davranmak, pmo düşünceleriyle savaşmaya ya da onlardan kaçmaya çalışmak ... böyle uzayıp giden bir algı karmaşasından çıkmamı sağlayan videoları izleyin.

Onun dışında book of pook var onu da okumalısınız ve artık açtığınız yeni sayfada kızlarla flört etmeye çalışmalısınz.
iyi hissetmek diye bir kitap var onu okumayın. Düşüncelerinizle kavga etmeye başlarsınız.

Stoa felsefesi öğrenin.

Aklıma gelenleri düzeni göz ardı ederek yazdım okuyun beyler.

lafayette

Ay Yolcusu
Pbky kitabını 2 kez okudum en uzun 34 gün ve bir önceki sürecimde 13 gün sürdü zaten bunların çok da bir önemi yok ben hayatımın sonuna kadar bırak istiyorum sizce birdaha okumalıyım pbky kitabını? ve bu sefer bazı önemli yerlerin altını çizeceğim.

lafayette

Ay Yolcusu
Bu arada book of pook kitabının tamamına ücretsiz bir şekilde ulaşabileceğim yer varmıdır?

MİKE

Mezun
Dostum olay algındaki değişim yani zevk ile pmo arasında kurulu devreler var. Sen bunun zevk vermediğini bilinç seviyesinde anlayabilirsin yani zekanla, okuyarak kavrayarak dersin ki lan bu felaket bir şey ancak bu tek başına yeterli olmaz yoksa tüm bağımlılıklardan birkaç saatte kurtulurduk. İşin diğer kısmı bilinçaltın. Bunun için kendine düzenli ve sürekli telkinler vermelisin(PBKY'nin son kısmında bir cümle ile geçmiş ) '' Tanrıya şükür bir daha bu batağa düşmeyeceğim'' buna benzer bir telkin oluşturabilirsiniz. Kesinlikle de adamı takip et. Orada benim anlattıklarım çok daha geniş anlatılmış.

MİKE

Mezun
liebgene gir oradan book of pook un ingilizcesini bulup adım adım çevirebilirsin. Ben öyle yapıyorum.

lafayette

Ay Yolcusu
Dostum olay algındaki değişim yani zevk ile pmo arasında kurulu devreler var. Sen bunun zevk vermediğini bilinç seviyesinde anlayabilirsin yani zekanla, okuyarak kavrayarak dersin ki lan bu felaket bir şey ancak bu tek başına yeterli olmaz yoksa tüm bağımlılıklardan birkaç saatte kurtulurduk. İşin diğer kısmı bilinçaltın. Bunun için kendine düzenli ve sürekli telkinler vermelisin(PBKY'nin son kısmında bir cümle ile geçmiş ) '' Tanrıya şükür bir daha bu batağa düşmeyeceğim'' buna benzer bir telkin oluşturabilirsiniz. Kesinlikle de adamı takip et. Orada benim anlattıklarım çok daha geniş anlatılmış.
Adamı takip et derken anlayamadım kimi?

cyber20

Yeni Fapstronot
Pbky kitabını 2 kez okudum en uzun 34 gün ve bir önceki sürecimde 13 gün sürdü zaten bunların çok da bir önemi yok ben hayatımın sonuna kadar bırak istiyorum sizce birdaha okumalıyım pbky kitabını? ve bu sefer bazı önemli yerlerin altını çizeceğim.
Benim taktiğim şu önemli yerlerin kopyalayıp Word dosyasına yapıştırıyorum. Bi nevi kitabın özeti oluyor yani. Daha sonra o özeti belli aralıklarla okumak gerekiyor. Mesela ayda 1 gibi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6