Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kurtuluş Değil Sadece Daha İyi Bir Hayat

Süper Mario

Yeni Fapstronot
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu ilk yazım. Bi hata olursa affola. Bugün ilk kez rüyalanmamla birlikte sanırım chaser efekte yakalandım. 13 günlük süreç bozdum. Tamamen kendi hatam. Tetikleyicilere denk geldim. İrademi kullanmadım da diyebiliriz. İlk 1 hafta çok rahat geçmişti. Tetikleyici yoksa kriz(üreme isteği) de yok.
Tekrardan sürece başlıyorum. Yarın PKBY kitabını okuyacağım. Çok etkili olacağını düşünüyorum ayrıca zaten 11. sınıfım. Sınava hazırlanıyorum anlayacağınız. Genel olarak enerjimi derslere veriyorum. Spor yapmalı mıyım bilmiyorum. Bu konuda görüşlerinize açığım. Zayıf bir vücudum var. Ve istesem de kilo alamıyorum. Spor yapmak yerine pinpon oynuyorum daha çok.
Normalde zaten günlük tutuyorum. Günlük hayat, fikirler vs. Burada genel olarak PMO'yu bırakmak için yazacağım. Buraya yazarak süreci daha rahat geçirebileceğimi düşündüm. Hard-Monk karışık olacak biraz. Öyle bir mod yok ama hard modun üstü monk modun altı olacak diyebilirim.
Süreçte yapılacaklar

• Her gün planlı ve programlı ders çalış.
  • Her gün kitap oku.
  • İngilizce çalışmaya devam et.
  • Sosyal medya yok(1 yıldır silmişim arada Google'dan geçiyordum. Hiç geçmesem de olur. Zaten hesap kapatmayı düşünüyorum.)
  • Şekerle arana daha çok mesafe koy. Günlük 1-2 kurabiye ideal.
  • Yazı yaz.
  • Youtube'u faydalı kullan. (Haluk Tatar, Barış Özcan, ders videoları vs.)
  • Dopamin kaynakları bitmesin. Oyun şimdilik serbest.
  • Bahçe ile uğraş.
  • Tutkularını ve hobilerini bul.
  • Zamanını doldur.
Süreçte yapılmayacaklar

• Kimse için enerjini boşa harcama.
  • Tetikleyicilere bakma. Gerçek hayatta da sosyal medyada da prim verme.
Zamanla ekleme çıkarma yapabilirim. Hedefim 1 ay ya da 90 gün değil. Hedefim daha iyi bir hayat için neverfapı katalizör olarak kullanmak.

● Üzerinde yaşadığımız dünya, bizim daha iyi ya da daha kötü olmamıza göre, daha iyi ya da daha kötü olacaktır.
-Simyacı

Süper Mario

Yeni Fapstronot
Evet... Aradan geçen bir gün ve ben süreci bozmuş olarak geldim. Beynim beni kandırıyor ben de inanıyorum. "Sürece yeni başlamışsın, yarın bir daha başlar daha iyisini yaparsın." Klasik kandırmaca. Beyninizin oyununa gelmeyin. 3-4 saniyelik bir zevk için bedeninizi yormaya değmez. Başınızın ağırmasına değmez. Süreci bozmaya değmez. "Sadece şu fotoğraflara bakıp çıkacağım." Hayır sen bunu yapmayacaksın. Beyninin oyununa gelme. Taviz verme. Onlara bakmak sana ne zaman bir şey kazandırdı ki? Hiçbir zaman senin için bir şey yapmadı onlar. Sadece bu hayatta en önemli şeyi çaldılar senden: zamanını. Zamanını böyle boşa harcamayı gerçekten istiyor musun? 5 yıl sonra geriye dönüp baktığında bunları mı demek istiyorsun "Keşke daha çok okusaydım, keşke daha çok belgesel izleseydim, keşke İngilizce'yi zamanında öğrenseydim" keşke keşke keşke... Ne yapıyordun o sırada? Hiçbir şey. Tam anlamıyla zamanını öldürüyordun. Madem telefondan tetikleniyorsun. Telefona doğru şeyler için geç.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
GÜN 2
Kendimi derslerle yoruyorum. Günler gayet rahat geçiyor.
Kitap okuma +
Ders +
İngilizce +
Sosyal medya yok +

Süper Mario

Yeni Fapstronot
GÜN 3
Zaman uçup gidiyor resmen. İşlerimi yapabiliyorum. Ama çok boş zamanım kalıyor yine de. Artan zamanda ya daha çok ders çalışıp kitap okuyacağım ya da yeni şeyler deneyeceğim. Sürekli bir şeylerle uğraşınca kriz falan gelmiyor. Lakin yatağı sadece yatmak için kullanmayı öğrenmem gerek. Daha önceki krizler yatakta boş boş uzanmaktan gelmişti.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
GÜN 6
Okulun açılması, dershane, top oynama vs. derken hiç enerjim kalmıyor. Bu çok güzel bir şey. İnsanlarla daha rahat konuşuyorum. Hiç düşünmeden cevaplar veriyorum. Kızlarla aynı şekilde olduğunu söyleyemem. Biraz daha ilerlemek lazım süreçte. Ayrıca benim de bu konuda aksiyon almam lazım. Ama öyle bir hedefim olmadığı için bu seneyi boş geçeceğim. Kızlarla arkadaş kalıp gerçekten insan gözüyle bakmak istiyorum. Her kıza potansiyel sevgili olarak bakmaktan bıktım.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
GÜN 10
Kriz atlattım. Dershane çok yoruyor bugünlerde. Ders çalışmaya enerjim kalmıyor. Neyseki bugün biraz daha rahattım. Eve arkadaşımla geldim. Çünkü evde kimse yoktu. Relaps ihtimali vardı. Relapslar genelde evde tek başıma olurdu. Arkadaşım gittikten sonra bir kriz geldi. Neyseki atlattım. Spor yapmayı denedim. Haftada en azından 1 kez yapmaya karar verdim. Enerjiyi mükemmel bir şekilde harcıyor.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
Küçük tavizler verdim. Bunun ilerisi relapse. Kendimi durdurmayı başardım. Chaser efekte dikkat etmem lazım şimdi. Telefonu kapatıp tüm enerjimi derse harcayacağım.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
Son 3 gün krizlere dolu. Bunları iyileşmenin bir parçası görüyorum. Beyin dopamin istiyor. Ben vermiyorum. Dopamin canavarına istediğini vermek yok.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
Relapse... Hafta sonu rüyalanmak istiyordum. Çünkü haftaiçi okul açık. Rüyalanma durumunda duşa geçemem. Bu 2 gün rüyalanma olmayınca tetikleyici bakıp yatayım dedim. Ah artık yapacak bi şey yok. Ders almak lazım yine. Ama bu rüyalanma mevzusu çok korkutuyor.

Tıp Fakültesi

Jüpiter Yolcusu
Bu hataya ben de düşmüştüm.Rüyalanmak için uğraşınca insan rüyalanamıyor aksine büyük ihtimal relapse oluyor.
Tavizler vermememiz lazım.Yeni, daha temiz bir sürece inşAllah.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
3. Günden selamlar
Fark ettiğim çok önemli bir şey var. Gerçekten zamanınızı doldurunca pmo düşünmeye bile vaktiniz kalmıyor. Okul ve dershane sağolsun. Hiç zamanım kalmıyor. Haftasonları daha zor geçiyor. Zamanımın hepsini dolduramıyorum.
Fark ettiğim bir şey daha var. Neverfap süreçlerine girip 7. günleri birkaç defa gördükten sonra bile geliştiğimi hissediyorum. Çünkü relapse olmama rağmen uğraşıyorum, didiniyorum. İnşallah bunu devam ettiririm. Kim bilir belki bu son süreç olur.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
9. Gün
Zamanım o kadar dolu ki nf diye bir şey olduğunu unutuyorum bazen. Ama hafta sonları sıkıntı oluyor. Hissediyorum bu son sürecim. Gelecek enerjiyi daha iyi bir hayat için harcayacağım(başlıktaki gibi). Arada buraya gelip yazacağım artık. Haftalık veya önemli olaylarda.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
Forum tarihinin en saçma relapsını yaşamış olabilirim. Penisim erekte olmuştu. Biraz dar bir boxer giymişim. Penisimi düzelttim. Ve boşaldım. Saçmalık. Ne oluyor dedim bir an. Bozmuş gibi de hissetmiyorum.

Tıp Fakültesi

Jüpiter Yolcusu
Bu kadar hassas olması için öncesinde çok uyarılması lazım.

Süper Mario

Yeni Fapstronot
Artık çok yüksek bir motivasyon ile başlamaya gerek yok. Motivasyon beni 2. haftadan öteye götürmüyor. Hatalarımı bulup önlem almam lazım. Sahaya inip savaşmalıyım. Kendi hayatımı uzaktan izleyemem. Acı çeke çeke ilerlemem lazım. Karşıma çıkan her engelde pes etmemem lazım.
Sanırım her şey kafada bitiyor. Kafada bitirmeyi öğrenmem gerek. Bu kafa yapısına bir günde kavuşamam.
"Yedi kez düşsen de, sekizinci kez kalk"

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6