Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kurtuluş

kurtuluşasd

Yeni Üye
Katılım
26 Kas 2020
Mesajlar
16
Tepki puanı
4
Puanları
3
İyi akşamlar dostlar. Bu gün hiç ulaşamadığım bir sayıya ulaştım . Öyle 100 gün falan değil tabiki :) Neyse 16 . günümün akşamındayım. Aslında bu illetten kurtulabilmek için 100' lerce kez bırakmaya çalıştım. Genelde 5 günü geçmezdi . Sonradan çok anlamsız bir şekilde 10 uncu günü aşmışım. Zaman su gibi geçti ne olup ne geçtiğini anlamadım bile ve şuan 16. günümün akşamındayım. Güzel tarafı beynimin berraklaştığını hissediyorum . Ayrı yetten bir enerji patlaması yaşıyorum bazı zamanlar. Kötü kısmı bunun yanında kendimi düzgün bir yaşama yerleştiremediğim. Maalesef gün içinde çok boş işler yapıyorum . YouTube da komedi , dram tarzı videoları izliyorum . Normalde fazla dizi izlemem fakat bu sürüçte 3 tane dizi izlemeye başladım. Aşırı yemek yiyorum ve kontroller yavaş yavaş elimden kopuyor. Bir yandan bu saçmalıkları bırakmak istemiyorum . Çünkü dopamin eksikliğinden dolayı süreci her an bozabilirim diye. Gün içerisinde dersler ve yabancı dilimi geliştirmem gerekirken tam tersi hiçbir şey yapmıyorum . Neyse fazla konuştum. Kısacası kendime bir program kurup bunu yarın uygulamaya çalışmam gerekiyor . Umarım bunu yapabilirim . İnşallah 21 güne ulaşabilirim.
 

kurtuluşasd

Yeni Üye
Katılım
26 Kas 2020
Mesajlar
16
Tepki puanı
4
Puanları
3
Bu gün 21. günümün sonlarına doğru geliyorum. Bazen gün içerisinde çok enerji dolu hissediyorum. Maalesef bir düzen oturtamadım. Genelde gün içerisinde zamanımı boşa harcıyorum. Birde şöyle bir sorun var. Aklımda genellikle durumu bozacak mıyım veya bozmayacak mıyım sorusu dolanıyor. Bu da canımı çok sıkıyor. Bu arada bu sürece başlamadan önce kadınlarla pek ilgilenmezdim. Çok güzel bir kız geçse önümden yüzüne dahi bakmazdım. Fakat sürece başlayınca normal kızlara dahi bakıyorum . Onlarla konuşma isteğim oluştu. Fakat konuşamıyorum virüsten dolayı :) Bu arada önceden saçımda çok fena kepek olurdu. Fakat bu aralar kepek hiç görünmüyor acaba bu durumla bir ilgisi var mı bilmiyorum pek. Ama olduğunu düşünüyorum. Birde normalde hiç kimseye hayır diyemezdim. Bir şey istediklerinde hemen yapardım. Bu aralar genelde hayır diyorum . Bu konuya ben bile şaşırdım açıkçası . Hayatımdan şuan mastürbasyonu ve pornoyu çıkardım. Facebook ve Instagramı tamamen çıkardım. Bazı şeyleri ise 21. günden sonra çıkarmaya karar vermiştim. Bunların başında şeker, fazlasıyla yiyecek yemek, abur cuburları bırakmak, YouTube ve son olarak küfür geliyor. Yarından itibaren şeker ve abur cuburları hayatımdan çıkarmaya karar verdim. 1 hafta bu durumu sürdürüp gelecek hafta başka kötü bağımlılıkları bırakmaya çalışacam. Umarım süreci devam edip gelecek hafta buraya bir şeyler yazarım. Hoşçakalın.
 

ehbekardesim

Yeni Üye
Katılım
21 Ara 2020
Mesajlar
7
Tepki puanı
4
Puanları
3
27. günün gecesinde bozdum maalesef.

Dostum yazdıklarını okudum. Sana monk modunu denemeni öneririm, bu illerten gerçekten kurtulmak istiyorsan iradeni geliştirmelisin. Dediğin gibi şeker ve abur cubur gibi şeyleri de bırakman faydalı olabilir ama bir anda bütün bağımlılıklarından kurtulmaya çalışırsan çok ciddi çekilme semptomları yaşayacağını eminim biliyorsundur. O yüzden hayatta şu anki durumunu değerlendirip kendine uzun vadeli hedefler belirle ve buna yönelik günlük planlar yap.

Bunların başında şeker, fazlasıyla yiyecek yemek, abur cuburları bırakmak, YouTube ve son olarak küfür geliyor.

Bunlardan uzak durmak bile sürecini olumlu etkileyecek. İyileşmek zaman alıyor sabırlı ol. Sürecin bittiğinde seni neyin tetiklediğini fark et bunlardan uzak dur. Unutma aynı şeyleri yaparak farklı sonuç bekleme. Başarılar :)
 

kurtuluşasd

Yeni Üye
Katılım
26 Kas 2020
Mesajlar
16
Tepki puanı
4
Puanları
3
Dostum yazdıklarını okudum. Sana monk modunu denemeni öneririm, bu illerten gerçekten kurtulmak istiyorsan iradeni geliştirmelisin. Dediğin gibi şeker ve abur cubur gibi şeyleri de bırakman faydalı olabilir ama bir anda bütün bağımlılıklarından kurtulmaya çalışırsan çok ciddi çekilme semptomları yaşayacağını eminim biliyorsundur. O yüzden hayatta şu anki durumunu değerlendirip kendine uzun vadeli hedefler belirle ve buna yönelik günlük planlar yap.Bunlardan uzak durmak bile sürecini olumlu etkileyecek. İyileşmek zaman alıyor sabırlı ol. Sürecin bittiğinde seni neyin tetiklediğini fark et bunlardan uzak dur. Unutma aynı şeyleri yaparak farklı sonuç bekleme. Başarılar :)
Dostum zaten önceki sürecinde Instagram ve Facebook u bırakmıştım. Yalnızca Twitter ve YouTube a giriyordum. Şimdi senin kelimelerinle bunları da mı bırakayım? Gerçi sıkıldım artık. Bu illetten kurtulmak istiyorum. Bu yüzden fedakarlıklar yapmaya hazırım. Monk mod tam olarak ne oluyordu? Bütün bağımlılıklarımızı bırakıyor muyuz? Eğer toptan hepsini silersem daha mı çabuk iyileşiriz. Bu arada yazın için teşekkür ederim.
 

ehbekardesim

Yeni Üye
Katılım
21 Ara 2020
Mesajlar
7
Tepki puanı
4
Puanları
3
Nofap modlarıyla ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsin. Bütün bağımlılıklarının hepsini bir anda bırakırsan iş daha da zor olabilir monk modu önermemin sebebi de pmo haricindeki bağımlılıklarının seni pmoya sürüklemesiydi yani diğer yaptığın şeyleri de kontrol altına almazsan iş dönüp dolaşıp pmo yapmaya geliyor. En iyisi hard moddaki kuralların üstüne kendin bir şeyler daha ekle. Gün içinde faydalı şeylerle ilgilenmeye çalış. Bazı şeyler kişide bitiyor dostum sen kendini benden iyi tanıyorsun kendini en iyi yönlendirecek kişi de sensin güç sende :) Şu anki alışkanlıklarının yerine yenilerini koymaya başla.
 

kurtuluşasd

Yeni Üye
Katılım
26 Kas 2020
Mesajlar
16
Tepki puanı
4
Puanları
3
İyi akşamlar dostlarım. Bu saatten sonra yeni bir döneme başlıyorum. Yukarıdaki değerli dostumun dediği gibi hard modun üzerine bir şeyler ekleyerek devam edeceğim. Önceki sürecimde 27 gün dayanabildim. Fakat o süreçte maalesef hiçbir fayda sağlayacak bir şeyler yapmıyordum. Bu yüzden bu sürecimde kendime baya faydalı olacak şeyler yapmayı istiyorum. Artık gün içerisinde şunları yapacağım. Akşam 10 da yatıp 6 veya 7 gibi uyanacağım. 1 hafta sosyal medya hesaplarının hiçbirine girmeyeceğim. Günümün büyük çoğunluğu derslere çalışacağım. Her gün 1 saat kitap ve 1 saat yürüyüş yapacağım. Şeker ve abur cuburla ilişiğimi kesiyorum. Şimdilik böyle haftaya salı gelip buraya yapıp yapamadığımı yazacağım . Umarım başarırım.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst