Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Lustral İlacini Kullanan Var Mı?

lee0

Yeni Fapstronot
Bugün psikiyatriye gittim ilk defa ve sorunlarını anlattım. Sınava hazırlanıyorum, gelecek kaygım var, son zamanlarda kalabalık yerlerde kendimi baskı içinde hissediyorum antisosyal bi kişiliğe büründüm, derse konsantre olamıyorum vb. Lustral adında bi ilaç yazdı sordum sınav için bi sorun teşkil eder mi diye yok hayır sersemletici bir etkisi yok dedi doktor. Sizce nasıl bi ilaç kullanan var mı arkadaşlar?

altıkırkbeş

Ay Yolcusu
Lustral fena bir ilaç değil ben kullandım iki yıla yakın bir süre. Kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir, benim depresyon tedavimde kullanılmıştı

lee0

Yeni Fapstronot
peki şu soruyu da eklemek istiyorum ileride asker polis bekçi olacağımdan değil de bu mesleklere engel olur mu bu ilacı kullanmam?

B

Brock

Misafir
Yıllarca kullandım. Açıkcası yararı bendeki herhangi tedavi edici etkiden ziyade şimdiki sorunları biraz ertelemesiydi. Buda zamana bırakmamı sağlamıştı çünkü o aradaki zamanda ilaçlar olmasa muhtemelen daha kötü olabilirdim. Bu kazandırdığı zamandan sonra da zor bırakmıştım. Eğer psikoloğa gitme seçeneğiniz varsa ilk önce öyle yapın derim çünkü benim öyle bi imkanım olsa ilk etapta öyle denerdim şansımı. Eğer olmasaydı ilaç tedavisine başlardım. Ama maddi yükü ağır geldiğinden şartlardan dolayı. Olumsuz bir etkisini görmedim açıkcası ilacın ayrıca. İkinci sorunuza gelirsem eğer size herhangi bir tanı koyulursa etkisi olur diye biliyorum .

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Bu ilaçlara başlanırken az yada çok geçici yan etkiler görülebilir. Mesela ilk haftalarda mide bulantısı, sersemlik, kusma isteği, uyku bozukluğu gibi. Sonrasında rahatça ilaca devam edebilirsiniz. Endişe edilecek bir durum yok.

Baktınız ki ilaç sizi çok rahatsız ediyor, doktorunuza söyleyip değiştirmesini veya doz değişikliği yapmasını istersiniz. Sağlık durumunuza göre 1-2 yıl kullanmanız gerekebilir.

Çok yüksek dozda (1000 mg. gibi) ağır ilaçlar olmadığı için, mesleki açıdan bir sorun olmayacaktır.

lee0

Yeni Fapstronot
Cevaplar için teşekkürler yks süresince kullanmayı planlıyorum bende. Sonrasında durumum iyiyie giderse kontrole gidip devam etmem ilaca veya aynı dozda belli bir süre daha devam ederim. Tek korkum psikiyatriye gidince ilaç yazdırınca işte ileride karşına çıkar polis asker olamazsın bağımlılık yapar gibi düşünceleri söylemişti bans herkes bu da bende biraz korku yaratmıştı😅

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6