Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mastürbasyon Ve Duygusallık

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Herkese merhaba dostlar, bugün çok tuhaf bir şey fark ettim; uzun süre boyunca mastürbasyon yapmadığım zaman beynimin daha analitik çalıştığını ve daha az duygusal hayal kurduğunu keşfettim.

Günümüz dünyasında analitik olmak, olaylara duygusal yönden bakmamak çok ama çok önemli, çünkü rekabetin süregeldiği bir dünyada duygusal olmak insanı sona hazırlıyor. Bu insanlar arası ilişkilerde de böyledir; diyelim ki konuştuğunuz bir kadın var ama siz bu meseleye çok duygusal yaklaşıyorsunuz maalesef günün sonunda kaybeden siz oluyorsunuz, tabi ki size duygusal düşünmeyin her şeye taktiksel bakın demiyorum, ama şu bir gerçektir ki çoğu zaman duygusal düşünmek aklı büyük ölçüde körelten bir şeydir, insanı moronlaştırır.

Sürekli gerçekleşmesi neredeyse imkansız hayaller kurmak (aynı wattpad hikayeleri gibi) sizi gerçeklikten alıkoyar çalışma azminizi, motivasyonunuzu azaltır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, konu hakkında yaşadığınız diğer şeyler nelerdir ?

Ruh Adam

Ay Yolcusu
PMO'nun analitik zeka üzerinde ve kişinin gerçek kişiliğinde ciddi hasarlar bıraktığı konusunda kimsenin aksini iddia edeceğini düşünmüyorum ama burada asıl sorun şu PMO'nun zararı duygusallık değildir. Nasıl ki PMO analitik zekaya zarar veriyorsa aynı şekilde duygusal zekayada ciddi ölçüde zarar veriyor. PMO ile haşır neşir olunan zamanlardan yaşanan şey duygudurum bozukluklarıdır. Neverfaple beraber analitik zeka geliştiği gibi duygusal zekadan gelişmeye başlar.

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
PMO'nun analitik zeka üzerinde ve kişinin gerçek kişiliğinde ciddi hasarlar bıraktığı konusunda kimsenin aksini iddia edeceğini düşünmüyorum ama burada asıl sorun şu PMO'nun zararı duygusallık değildir. Nasıl ki PMO analitik zekaya zarar veriyorsa aynı şekilde duygusal zekayada ciddi ölçüde zarar veriyor. PMO ile haşır neşir olunan zamanlardan yaşanan şey duygudurum bozukluklarıdır. Neverfaple beraber analitik zeka geliştiği gibi duygusal zekadan gelişmeye başlar.
Katılıyorum

BloodRien

Yoda
Herkese merhaba dostlar, bugün çok tuhaf bir şey fark ettim; uzun süre boyunca mastürbasyon yapmadığım zaman beynimin daha analitik çalıştığını ve daha az duygusal hayal kurduğunu keşfettim.

Günümüz dünyasında analitik olmak, olaylara duygusal yönden bakmamak çok ama çok önemli, çünkü rekabetin süregeldiği bir dünyada duygusal olmak insanı sona hazırlıyor. Bu insanlar arası ilişkilerde de böyledir; diyelim ki konuştuğunuz bir kadın var ama siz bu meseleye çok duygusal yaklaşıyorsunuz maalesef günün sonunda kaybeden siz oluyorsunuz, tabi ki size duygusal düşünmeyin her şeye taktiksel bakın demiyorum, ama şu bir gerçektir ki çoğu zaman duygusal düşünmek aklı büyük ölçüde körelten bir şeydir, insanı moronlaştırır.

Sürekli gerçekleşmesi neredeyse imkansız hayaller kurmak (aynı wattpad hikayeleri gibi) sizi gerçeklikten alıkoyar çalışma azminizi, motivasyonunuzu azaltır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, konu hakkında yaşadığınız diğer şeyler nelerdir ?
Dediklerine katılıyorum verdiğimiz kararlar sürekli duygusal oluyo bu çok yanlış bir şey farkındalığımız yerinde olmalı .

BloodRien

Yoda
Arkadaş o anlamda duygudan bahsetmedi galiba karar verme açısından muhtemelen normal olarak evet duygusal zekayada zarar veriyo haklısın

vazgeçmeyeceğim1

Jüpiter Yolcusu

AŞIRI DOĞRU . HAYAL DÜNYASINDA YAŞATIYOR

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Çok haklısın, benim demek istediğim şeyi daha da iyi bir şekilde belirtmişsin. Dediğin gibi duygusallaştırmaktan çok, duygu dediğimiz kavramın ayarını bozuyor.

BloodRien

Yoda
Duygusallıkla kastettiğin sanıyorum mastürbasyonun gerçeklerden uzak hayal kurma bozukluğuna sebep olması; uyuşturucuyla aynı prensipte çalışmasından dolayı her ne kadar halisünasyonlara sebep olmasa da hayal kurma bozukluğuna sebep oluyor
Aga bende şey oluyodu sen yanımdaymışsın gibi seninle bir yol yürüyebilirim mesela bana bir kaç özelliğinden bahset örneğin mavi gözün var uzun saçın var boyun 186 kişilik özelliklerin mutlu arada depresif pop müzik dinleyen birisisin mesela sen yanımdaymışsın gibi düşünüp seninle sohbet ederek bir yol yürüyebilirim belki bir kaç kilometre sohbette boş değil senin kişilik özelliklerine bakarak sen şunu seç vaya şunı yapma gibi şeyler zihnimden diyodum mast yaptığımda bu çok oluyo yolun nasıl bittiğinin farkına bile varamıyodum .

Dot

Merkür Yolcusu
Aynen öyle.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6