Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mesafe İlişkisi Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Google muyuz biz ? YouTubeda güzel videolar var bunun için izleyebilirsin. Kişilere göre değişir yürüten yürütüyor. Evlenme düşüncesi varsa arada bir buluşmalar olmalı. Sürekli telefon konuşması olmalı. Yoksa yürümez. Sağlıksız demek doğru olmaz tanıdıktan ve karar verdikten sonra bi süre ayrı kalmak gerekiyorsa mecburen, o süre boyunca yapılanlar önemli işte aramak buluşmaya çalışmak gibi. Eğer bunlar yapılmıyorsa içten gelerek, o kişi değer vermiyor demektir. Fazla uzatmadan bitirmek gerekir.

Lazkopat

Emektar Üye
Mesafe ilişkisi yürür mü? Mesafe ilişkisi sağlıklı mıdır? Mesafe ilişkisi olan var mı? Mesafe ilişkisinde nelere dikkat edilmelidir? (Sevgililik ve evlilik için)
Kardeşim ya da abicim lütfen önce bana şunu söyle: Ten teması mümkün mü böyle bir ilişkide? Mümkün değil e o zaman tabiki de yürümez. Geçenki mesaj için özür dilerim. Biraz fazla açık sözlü konuşmuşum. Kusura bakmayınız.

Skull

Venüs Yolcusu
Mesafe ilişkisi yürür mü? Mesafe ilişkisi sağlıklı mıdır? Mesafe ilişkisi olan var mı? Mesafe ilişkisinde nelere dikkat edilmelidir? (Sevgililik ve evlilik için)
Dostum sağlıklı değil ve yürümez.
Sağlıklı ve yürür (çok nadir durumlarda)
Aksini düşünenlerin ilişki dinamiği hakkında pek bilgileri olmadığını düşünüyorum.
Dediklerim tecrübe ile sabittir

nova

Merkür Yolcusu
Uzun mesafe ilişkisi... hmmm.
Nasıl ifade etsem...
...
...
Bir yemeği koklayarak doymaya çalışmak gibidir, hem yemek sogur hem sen doymazsın. Sonucunda sen açlığından dolayı sana yakın olan masalardan birindeki yemeği yemeye başlarsın, güzelim yemek de bozulduğu için çöpe gider.

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Evlilik gibi ilişkiler bence uzak ilişki ile sürdürülecek bir şey değil. Benim görüşüm bu yönde . En iyisi hep beraber olun. Gerçekten seviyorsan zaten bırak kalbin seni götürsün veya zaten ona deli gibi aşık isen ne yapar eder ona yakın olmaya çalışırsın (Tabiki kızda senden hoşlanıyorsa). Kendimden bildiğim için. Ama kafayı takma. Olmuyorsa bırak zorlama. Dünyada başka kızlar da var. Ben bunu çok geç anladım. :")

nova

Merkür Yolcusu
Eğer kişiler bir- birilerini gerçekten seviyorlarsa aşamayacakları engel yoktur.
İnan bana dostum, libido ve yalnızlık kafaya vurunca sevgi falan dinlemez; üstüne üstlük ilgi gören biriysen karşı cinsten bu durumu daha da vahim duruma sokar. Ayrıca kânımca uzun mesafe ilişkisi "keşke"lerin ilişkisidir; keske burada olsaydın, keşke yanımda olsaydın, keşke suan sende bunu görebilseydin vs vs.. Bir diger durum da şudur; verimli duygunuzu, zamanınızı sonu belirli olmayan bir sey için harcarsınız, ayrıca sevgiliniz bu konulara açık biriyse sexting olayı olma ihtimali var dolayısıyla mastürbasyona yakınlaştırabilir, bir diger durum şu bu mesafe iliskilerinin cogu lisede/mezunda baslayan ve üni yüzünden mesafe binen iliskiler ve inanin bana özellikle 21 22 yas öncesindeki iliskiler muhtemelen devamını göremeyeceginiz ve enerji harcarken bunu kafanıza kazımanız gereken iliskilerdir. Son olarak iyi yanları var mıdır evet, iki istisnası var ama yalnızca, yalnızca iki tane; bunlardan biri mesafenin bitisinin yakın oldugu (yani net bir tarih var ve bu tarih kesin olarak ort. 1 yıldan az, en belirgin örnek askerlik) ve sonunda tamamına erdireceginiz yani evleneceginiz veya beraber yaşayacagınız ilişki bicimidir. İkinci istisna benim de bir zaman uyguladığım size biraz gaddar gelebilecek bir iliski bicimi; diyelimki bir sure icin ,bu 6 ay ile 1 yıl arasinda olsun, bir iş ile bir proje ders vs ile uğrasmanız ve baska hicbir aktiviteyle ugrasmamanız gerekli (bu benim için uni sınavıydı) bu donem icindeki sosyallesme ve duygusal ihtiyaclarınızı zamanınızı cok almayacak sekilde (gunluk 30 dklık telefon konusması gibi) karsılayan ve sonucunda sizi isinizden alıkoymadan dikkatinizi ceken diger faktörlerden engelleyip isinize odaklanmanızı saglayan iliski modelidir (ayrıca benim icin bu depresyonda bir destek, ders calısmak icin motive eden bir kızla oldugu icin faydası da oldu, zaten kız onun ünisini kazanmam icin ugrasıyordu, bunu dile getirmedi ama bu açıktı. neyse). Bunun dısında da istisna yoktur. Vay ne konusmusum ???

nova

Merkür Yolcusu
vefa ahlak saygı acıma mevcutsa
uzun mesafe uzun yıllar engel değildir
İçinde sevgi ve cekim gücü yerine bunları barındıran (özellikle acıma) sey bir sevgililikten ziyade duygusal yüktür, her yük gibi bir yerde insana zarar verecek boyuta ulaşır; patlar.

izleyici1

Yoda
İçinde sevgi ve cekim gücü yerine bunları barındıran (özellikle acıma) sey bir sevgililikten ziyade duygusal yüktür, her yük gibi bir yerde insana zarar verecek boyuta ulaşır; patlar.
hocam söylediklerin yüzde 90 doğrudur!
ama yüzde 10 da yanlıştır!
sözünde durur doğru konuşursan 9 köyden kovulursun
iyi davranırsan 9 uda seni bozar
ama doğruluğa dürüstlüğe inanan yani allaha güvenen insanlarda vardır
ahdi yerine getirir vefaya öncelik verir
yıllar geçsede bekler emanete ihanet etmez
şimdi bu konuya gelirsek tahminimce bu kız yüzde 90 başka bir ilişki kovalayacak
sevgili yapıp ondan ona koşucak
türkiye şartları genelde böyle

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6