Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Meslek Seçememe Sorunu

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Merhaba arkadaşlar. Ben ne yapacağımı, ne olacağımı hiç birşey bilmiyorum. Tek bildiğim şey var ise oda çok büyük bir mucit olmak istediğim. Az önce mesela bir yazı yazdım buraya. Kafamda bile oturtamadığım için yazıyı full sildim. Ne yapmam lazım. Yaşımdan dolayı oluyor ise nasıl daha büyük olabilirim. Sadece yılların beni büyütmesini istemiyorum. Zihnen büyümek istiyorum. Ne yapmam lazım.

SniperTR

Mars Yolcusu
Yaşın cok genc belli endiseni anlıyorum.Ilk olarak vizyonunu genisletmek icin cabala.Kitap,film vs ufkunu genisletcek her turlu seye basvur.Kulturlu,birikimli insanlari takip et.Bu sadece birikim katmacak etrafinda olup bitenleri okuyabilme becerisi gelistirceksin.Fırsatlar illa karsina cikar ama asil onemli olan o firsatlar ciktiginda senin hangi seviyede oldugun onemli.Yani o firsati gercekten degerlendirebilecek kisi misin ?

Sana yazılımı veya tasarimciligi oneriyorum.Cunku yazilimla ilgilenebilmek icin herhangi bir ozel universiteye,yasa,cinsiyete,meslege ihtiyacin yok.Bir edebiyatci ,ogretmen,matematikci,tamirci vb olup ayni zamanda yazilimci olabilirsin.Internet cagindayiz ogrenmek istedigin her sey bir tık otende.Udemy kurslarina bak.Ordaki kurslardan merak ettigin bir alana baslayabilirsin.Asıl soru aslinda ne olcagim degil de olmak istedigim alanda nasil,yukselir,ön planda olur ve para kazanabilirimdir.Bunu kendin gorcen

Fapnofap

Ay Yolcusu
Gençler size bir tavsiye vereyim
Tıp dışında bir şey seçin
Tıpın geleceği gerçekten yok türkiyede
He yurtdışı yaşamak istiyorum derseniz tıptan daha kolay yurtdışına cikilabilecek meslekler var

izleyici1

Yoda
Yaşın cok genc belli endiseni anlıyorum.Ilk olarak vizyonunu genisletmek icin cabala.Kitap,film vs ufkunu genisletcek her turlu seye basvur.Kulturlu,birikimli insanlari takip et.Bu sadece birikim katmacak etrafinda olup bitenleri okuyabilme becerisi gelistirceksin.Fırsatlar illa karsina cikar ama asil onemli olan o firsatlar ciktiginda senin hangi seviyede oldugun onemli.Yani o firsati gercekten degerlendirebilecek kisi misin ?

Sana yazılımı veya tasarimciligi oneriyorum.Cunku yazilimla ilgilenebilmek icin herhangi bir ozel universiteye,yasa,cinsiyete,meslege ihtiyacin yok.Bir edebiyatci ,ogretmen,matematikci,tamirci vb olup ayni zamanda yazilimci olabilirsin.Internet cagindayiz ogrenmek istedigin her sey bir tık otende.Udemy kurslarina bak.Ordaki kurslardan merak ettigin bir alana baslayabilirsin.Asıl soru aslinda ne olcagim degil de olmak istedigim alanda nasil,yukselir,ön planda olur ve para kazanabilirimdir.Bunu kendin gorcen
hocam bende yazılım işiyle uğraşıyorum
ama o kadar kolay değil
uzun yıllar alıyor
ve yazılım binde bir kişinin yapabileceği bir iş
aç kalmak çok olası
bence yazılımı tavsiye etmemek gerekiyor
hevesli işini seviyorsa o başka!
çünkü çok küçük bir azınlığı kapsayan bir meslek
türkiye şartlarında düz işçi olmak daha kazançlı

shape1
shape2
shape3