Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mezun Senesi Ve Yazılımcılık

UBERMAN

Ay Yolcusu
Merhaba dostlar, 17 yaşındayım (1 ay sonra 18'e gireceğim) şu an mezun senemdeyim ve belediyenin açtığı yks kursuna gidiyorum. Derslerde full yatıyorum ve dersler eskisi gibi ilgimi çekmiyor. (fen lisesi mezunuyum) Öyle aman aman hedeflerim de yok. 1. hedefim bitki koruma (ziraat mühendisliği) 2. hedefim de bilgisayar programcılığı. ilk önce bu sene ziraat mühendisliğini kazanmak ardından üni okurken bilgisayar programcılığı okumak yani anlayacağınız plan, hem baba mesleği olan çiftçiliği yapmak hem de kendi istediğim olan yazılımcılığı yapmak. bu şekilde bir plan oluşturdum kendime ve ilerde pişman olacağımı sanmıyorum. Dediğim gibi derslerde uyuyorum böyle olunca kendimi kötü hissettim ve bugün yazılımcılığa vakit ayırmaya karar verdim. Zaten günlerim kurstan sonra uyumak ve pmoyla geçiyor. Velhasıl dostlarım bu işe en temel seviyeden yani ingilizceyle başladım. günde minumum 3 saatimi ayıracağım. Şu an tek derdim ingilizce onu b1 seviyesine çıkardıktan sonra HTML ve CSS dilleriyle başlamayı ardından JavaScript ile web yazılımcısı olmayı hedefliyorum. Sizce dostlarım böyle bir yol izlemek mantıklı mı?

Bu arada bilgisayarım yazılım için pek iyi değil birkaç gün sonra elime 8 gb ramli bir notebook geçecek. Onunla yazılıma ilk adımı attıktan sonra daha büyük işler için daha iyi bir laptop alırız :)

Tanjiro

Merkür Yolcusu
mühendis olamazsın ama programlamacı olursun. yurtdışı hedeflerin yoksa en iyisini yapıyorsun çiftçilik öyle çok vakit alan bir şey de değil ekonomi kötü. hangi şehirde kalıyorsun ki. ona göre bir kaç şey söyleyeceğim ayrıca baba mesleği dedin kaç dönüm araziniz var. ne ekiyorsunuz.

UBERMAN

Ay Yolcusu
mühendis olamazsın ama programlamacı olursun. yurtdışı hedeflerin yoksa en iyisini yapıyorsun çiftçilik öyle çok vakit alan bir şey de değil ekonomi kötü. hangi şehirde kalıyorsun ki. ona göre bir kaç şey söyleyeceğim ayrıca baba mesleği dedin kaç dönüm araziniz var. ne ekiyorsunuz.
Gaziantep'te yaşıyorum. Tarlamız yok ama icar ettiğimiz tarlalar var. Pamuk, slaj ve fasulye ekiyoruz. Bugün derin bir araştırma yaptıktan sonra (freelancer siteleri vs.) html-css'in bana uygun olmadığını ve web tasarımcılığı yapıp bir yere varmanın zor olduğunu fark ettim. (çok fazla web tasarımcısı var yav :d) Ondan dolayı İngilizceyi hallettikten sonra phython, java'yı ve go dilleri üzerinde yoğunlaşmayı düşünüyorum.

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Gaziantep'te yaşıyorum. Tarlamız yok ama icar ettiğimiz tarlalar var. Pamuk, slaj ve fasulye ekiyoruz. Bugün derin bir araştırma yaptıktan sonra (freelancer siteleri vs.) html-css'in bana uygun olmadığını ve web tasarımcılığı yapıp bir yere varmanın zor olduğunu fark ettim. (çok fazla web tasarımcısı var yav :d) Ondan dolayı İngilizceyi hallettikten sonra phython, java'yı ve go dilleri üzerinde yoğunlaşmayı düşünüyorum.
Flutter'a bakmanı öneririm.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6