Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mezuniyet Ve Teşekkür (121.Gün)

BetraS

Mezun
Merhaba arkadaşlar, sonunda 90. günü geçtim, hatta geçmekle kalmayıp bunun çok üstüne çıkmayı başardım. Ve sizlere hikayemi kısaca anlatmak istiyorum.

Pmo’ya başladığımda 12 yaşındaydım ve her gün pmo yapıyordum. Pmo’ya başladıktan sonraki süreçte, bu illet benden fiziksel, duygusal ve mental anlamda bir çok şey aldı götürdü. Bir süre sonra artık dibi görmüştüm ve bunu üniversite sınavına çalışmam gerektiğinde daha net farkettim. Çünkü ders çalışmaya başlamıştım. Odaklanamıyordum ve kafam hiçbir şey almıyordu. Bunların üzerine bir de baş ağrıları ve beyin uyuşukluğu illeti ile de savaşıyordum… Artık içine düştüğüm bu bataklıktan çıkmak için kendimi zorlayarak da olsa bir şeyler yapmam gerekiyordu. Aklıma gelen her şeyi denedim. Vitaminler, gözlük, 20'lik diş çektirme gibi alternetifleri ayrıca baş ağrısından kurtulmak için Trioit ilaçları vs denedim. Ama hayır, olmuyordu… Hala bütün sorunlarım devam ediyordu ve bütün kurtuluş ümitlerim bir bir soluyordu…

Artık yalama olmuş bu bitik hayatımda tam 3 kez üniversite sınavına girdim. Sıralamam 550-350-150 bin şeklinde oldu. Ardından iyi kötü bir bölüme tercih yaptım.

Son girdiğim üniversite sınavından sonra o yaz amcamın iş yerinde çalışmaya başlayarak ilk defa bir işte çalışmış oldum. Yaptığım iş berbat ötesiydi. Geri dönüşüm işi yapıyorduk. Çöpten boşaltılmış plastikleri makinelerin öğütmesi için seçip, ayırıyordum. Hergün o pisliğin içinde yoruluyor, eve geç geliyor, duşumu alıp yatıyordum. Bir zaman sonra artık o kadar çok yorulmaya ve çalışmaya başlamıştım ki iş dışında hayat olduğunu filan unutmuştum. Tabi bu durumun benim hayatımı kurtaracağını bilmiyordum. Ardından işe o kadar fazla kaptırınca kendimi bir şeyleri yapmadığımı fark ettim. Her gece pmo yoktu hayatımda artık. Bu boşluğun oluşmasını fark etmem ile aydınlanmam bir oldu. Biraz daha benlik olarak kendimi hissetmeye başlamıştım pmonun yokluğunda. Birazcık olsun sosyal ilişkilerim düzelmiş ve odaklanmam artmıştı. Kurtuluşun nofap olduğunu anlamıştım beyler…

Ardından dediğim gibi üniversite bölüm tercihlerimi yaptım ve o sıralar nofap olayını araştırmaya başladım. Kısa bir süre sonra ise bu forumu buldum.Foruma üye olduktan sonra Nofap yapmaya başladım. Daha sonra irade, dopamin reseptörü, androjen reseptörü, Allen Carr, PBKY kitabı gibi kavramlar hayatıma girdi. Bu kavramları ise forumda konu açan, başarı hikayelerini paylaşan kişilerden öğrendim. Foruma ilk üye olduğum zamanlar deliler gibi araştırma yapıyor; her yazıyı okumak istiyordum. Öğrendiklerim beni hayrete düşürüyordu. Yeterli sayıda yazı okuduktan sonra artık bilinçlenmiştim. Bu bilinçlenme beni sırasıyla 7-7-18-30 ve şu anki sürecimdeki 121. güne kadar getirdi. Bu yüzden forumda gerek konu açarak gerek yorum yaparak düşüncelerini, duygularını paylaşan herkese teşekkür ederim. İyi ki varsınız arkadaşlar. :)

Pmo'nun getirdiği bende ki olumsuz etkiler
-Sol testis ağrısı
-Sol beyin ağrısı-hissizlik
-Sol göz ağrısı-hissizlik
-Odaklanmada güçlük
-Huzursuz bacak sendromu
-Sinirlilik ve tahammülsüzlük
-İştahsızlık
-Enerjisizlik
-Asosyallik
Bunlar beni ciddi derecede etkileyen olumsuz etkiler. Her olumsuz etki benim hayatımı karartıp beni intahara kadar sürükledi. Hatta bu etkilerden ziyade tüm çabalarıma rağmen bunlara bir çözüm bulamamam beni intihara sürükleyen ana faktör oldu. Aklıma gelen her şeyi deneyip mücadele ettim ama nafile… Nihayet etkili bir çözüm olarak nofap bana yardım etti. Beni uyandırdı ve karanlıkta kalmış hayatıma ışık tuttu. Bu uyanma sonucu bu olumsuz etkilerin hepsi bitmiş durumda.

Öneriler

-Androjen reseptörünüzü arttırın ve daha fazla testesterona sahip olmaya başlayın. Peki nasıl ? Ağırlık kaldırarak, biraz güneşlenerek ve oruç tutarak. Bkz:
-PBKY kitabını okuyun
-Allen Carr'ın sigarayı bırakmanın kolay yolu videosunu izleyip dopamin canavarıyla tanışın.
Bkz:
-Son olarak Ciks abiye teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Kendisi ile beraber “Nf Takip” adında bir uygulama kullanıyoruz. Kendisinin yaptığı bir uygulama ve ben de foruma ilk kayıt olduğum zamanlarda uygulamayı kullanmaya başlamıştım. Kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde ilerledim. 90 günümü çoktan tamamladım ama kullandığımız uygulamadan da mezun olabilmemiz için belirlediğimiz 10.000 puanı geçmeyi bekledim.Ve sembolik olarak hem uygulamadan hem de nofapten artık mezun oldum. Herkese bu kurtuluş serüvenini yaşamasını ve tecrübe etmesini diliyorum. Savaş çebecinin de dediği gibi herkesee bol şans :)
tebrikler, inşallah bir daha yolun bu bataklıktan geçmez

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6