Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mezuniyet Yazımı Nasıl Yazayım?

Mezuniyet yazımı nasıl yazayım?

• Kullanılan toplam oy
    43

Ciks

Mezun
Merhabalar, neredeyse 5 yılın ardından sonunda mezun oldum. Uzun zamandır mezuniyet yazısı yazmanın hayalini kuruyorum. Benim aklımda geçmişimi ve pmo bağımlılığımın nasıl ilerlediğini ayrıntılı olarak anlatıp uzun bir yazı yazmak var. Ama sıkıcı olup da okunmaz mı diye de merak ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Ankete katılırsanız sevinirim.

ibendobekindabuns

Mars Yolcusu
Yazını bekliyor olacağız Ciks, gelişimin daim olsun!

Ben detaylı bir şekilde PMO'dan önceki hayatın PMO ile hayatın ve mezun olana kadar neler yaptın uzun uzadıya anlatmanı isterim herkes bu bilgilerden faydalansın.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Başarın daim olsun dostum benim ben de geliyorum oraya bekle beni.
Bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım mod bey silmiş hatamız varsa affola diyelim

Merhabalar, neredeyse 5 yılın ardından sonunda mezun oldum. Uzun zamandır mezuniyet yazısı yazmanın hayalini kuruyorum. Benim aklımda geçmişimi ve pmo bağımlılığımın nasıl ilerlediğini ayrıntılı olarak anlatıp uzun bir yazı yazmak var. Ama sıkıcı olup da okunmaz mı diye de merak ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Ankete katılırsanız sevinirim.
Doğal bir şekilde ve kendini olabildiğince en iyi ve en detaylı şekilde anlatman daha iyi olur diye düşünüyorum. Mesela benim mezuniyet yazım PMO ile tanışmamdan önceki dönemden başlayıp sonrasında başıma neler geldiğini, neler yaşadığımı detaylı bir şekilde anlatıp sürece başladıktan sonra neler yaptığımı yazmıştım.

vallabusondu

Venüs Yolcusu
Kesinlikle sıkıcı olmaz. Hepimiz fırtınalı denizlerin tayfası olarak senin atlattığın fırtınaları, yanaştığın limanları ve diğer hikayelerini dinlemek isteriz. Dört gözle bekliyorum hikayeni. Lütfen her detayıyla anlat. Sen de biliyorsun ki kaç defa kimlerin uzun yazılarını okuyor buradakiler ben de dahil. Çünkü zaman zaman kendimizi karanlıkta görüyoruz ve bizimle aynı karanlığı yaşamışların hikayeleri umut oluyor. Kendimizden bir parça bulduğumuz şeyler daha da etkileyici oluyor.

izleyici1

Yoda
Çok güzel bir haber bu
Bende 5 senedir bu pis işten çıkmanın yolunu arıyorum
Tavsiyem detaylı uzun bir zazı olsun
Bebeklikten başla hikayeni anlatmaya
5 senedir nerede hatalar yaptın bunuda yaz
Süreçteki yapılan hatalar zorluklar
Faydalar zararlar
Diğer bağımlılıklar
Yanlış bilinen doğrular vs

Eff

Yoda
Bence geçmişten kısaca bahset. Bu 5 yıl içinde yaşadığın deneyimleri, taktikleri, duygu ve düşünce biçimini açabilirsin.

Bebekzyzz

WE'RE ALL GONNA MAKE IT BRAH!
Çok güzel bir haber bu
Bende 5 senedir bu pis işten çıkmanın yolunu arıyorum
Tavsiyem detaylı uzun bir zazı olsun
Bebeklikten başla hikayeni anlatmaya
5 senedir nerede hatalar yaptın bunuda yaz
Süreçteki yapılan hatalar zorluklar
Faydalar zararlar
Diğer bağımlılıklar
Yanlış bilinen doğrular vs
5 yılda tamamen bitirme olmasa da en azından azaltabildin mi?

Ciks

Mezun
Beş yıl içinde oldukça azalttım. Özellikle aşırı cinsel isteğe rağmen dayanabilmeyi öğrendim. Hatta sana şöyle bir veri aktarayım. Bu 5 senenin ilk 6 ayı hariç bütün relapselerimin kaydını tuttum. Sana yıl yıl relapse ortalamasını hesaplayıyim. (Yani ortalama kaç günde bir relapse olmuşum.

2019 : 9,94 gün ( 36 relapse )
2020 : 20,28 gün ( 18 relapse )
2021 : 18,20 gün ( 20 relapse )
2022 : 19,16 gün ( 19 relapse )
2023 (ilk yarısı) : 20 gün ( 9 relapse )

Aslında böyle bir sonuç beklemiyordum ben de şaşırdım. İlk 1,5 seneden sonra rakam olarak pek ilerleme kaydedememisim. Bunda cheaser effect lerin etkisi var sanırım. Uzun süreçlerden sonra ardarda relapseler olmus olabilir.

Ciks

Mezun
Arkadaşlar yorumlarınız, iyi dilekleriniz ve ankete katılımınız için teşekkür ederim.

Anketten de anlaşılacağı üzere ayrıntılı bir yazı yazmaya çalışacağım. Uzunluğu ne kadar olur bilmiyorum.

Yıllardır bu yazıyı yazmanın hayalini kuruyordum. Boş kaldığım zaman kafamda hep kendi kendime yazıyordum.

Yazmayı seven ve bu konuda kabiliyeti olan birisi olarak hikaye-roman tadında bir şeyler yazacağım inşallah.

Ayrıca Nofaptaki ilk yıllarımda eski forumda PBKY kitabı tarzında bir yazı yazmıştım. O yazıyı da ileride güncelleyip paylaşacağım inşallah.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6