Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mezuniyete Doğru

Zem

Sonra değil, şimdi.
Merhabalar,

23 yaşındayım. 2018 civarından beri NeverFap'i biliyorum. Birçok sürecim oldu. Ne tam manasıyla vazgeçebildim ne de hayatımı mahvedecek kadar sık yaptım.
Pmo, ara ara olan bir şeydi benim için. Ama tamamen kopmak istiyorum çünkü varlığının gereği yok.

Zor olacağını düşünmüyorum. Her gün kısa kısa yazılar yazıp 90 günün sonunda mezun olacağım inşaallah.

Tecrübelerimden öğrendiğim mühim şey: zamanın ne kadar dolu olursa süreç o kadar kolay ilerliyor. Boş kalmak, NeverFap'in baş düşmanı. E-ticaret yaptığım ve sürekli kendimi geliştirmeye çabaladığım için boş kalıyorum gibi bir derdim yok benim.

Bir aksilik çıkmazsa inşaallah bu sonbaharda evleneceğim. Bunun da etkisi büyük 😅.

Hepinize süreçlerinizde başarılar.

Zem

Sonra değil, şimdi.
3. GÜN

Hayırlı geceler. Günlüğümü aşağı yukarı bu saat civarlarında yazacağım. Bu arada android telefonumda "MDF" adlı bir bağımlılık takip programı kullanıyorum. Relapse olduğumda sayacı sıfırlıyorum. Takvimde ne zamanlar relapse olduğunu görerek analiz edebiliyorsunuz. Bunu da belirteyim.

Relapse olarak zaman kaybettiğim için oldukça pişmanım. Şu an herhangi bir arzu yok. İyiyim.

bayGelişim..

Yeni Fapstronot
Öncelikle sürecinde başarılar dilerim mdf biraz karışık bana göre fapwatch daha basit gibi geliyor onu öneririm

Zem

Sonra değil, şimdi.
4. GÜN

Süreç normal bir şekilde ilerliyor. Henüz bir arzu hissetmedim. Yaşadığım pişmanlıktan sonra düşüncesi bile gelmiyor.

Bir süredir çalışma tempomu kaybetmiştim, yeterince çalışmıyordum. Çalışma tempoma geri dönmeliyim. Bunun için önümüzdeki gün itibariyle kendimi sıkmaya başlıyorum. Yapılacak çok şey var.

Zem

Sonra değil, şimdi.
5. GÜN

Şu anlık hiçbir sıkıntım yok süreçte. Ara sıra aklıma bazı sesler geliyor, hemen dikkatimi farklı yöne çekiyorum. Bunlardan da kurtulacağım inşaallah.

İş ile ilgili beni sevindiren güzel şeyler yaşadım bugün. Elhamdülillah. Şevkim daha da arttı. Çalışma süremi ve verimliliğimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum.

90 günü tamamlayacağımı düşünüyorum. Elbet sıkıntıları olacak, üstesinden geleceğim inşaallah.

Zem

Sonra değil, şimdi.
6. GÜN

Sandığımdan daha kolay ilerliyor. Umarım aniden bir kopukluk olmaz. Güzel gidiyor.

Bugün farklı bir şey olmadı. Bu yüzden söylenecek fazla bir şey yok.

Zem

Sonra değil, şimdi.
7. GÜN

Sabah 10 civarında uyandım. Biraz telefonla vakit geçirdim ardından ailemle alışverişe çıktık. Eve geldiğimizde iftara 1 saatten az vardı. İftardan sonra uyudum bir müddet ve ardından çay içtik.

Yani çalışma açısından 0 idi. Böyle olmasından rahatsız oluyorum. Yeterince çalışmıyorum.

Süreç konusunda ise bir sıkıntı yok. 1 haftayı geride bıraktım. Aynı bu şekilde 90 günü geride bıraktığım gün de gelecek inşaallah.

Zem

Sonra değil, şimdi.
8. GÜN

En son pmo olduktan sonraki birkaç gün ciddi bir güçsüzlük, diz ve bel ağrıları yaşamıştım ve sürekli yatmak istiyordum. O güçsüzlük geçti. Çok enerjik olduğum söylenemez fakat normalim.

Bugünüm köyde geçti. Temiz hava, yağmur, doğa.. Dejarş olduğum bir gündü. Yarın için güzel çalışma planım var. Umarım verimli bir gün olur.

183cm boyunda 99,5 kg ağırlığında biriyim. Ciddi bir yağ oranım var ve hayatımın her noktasını etkiliyor. Bunlardan kurtulacağım. Buraya kayıt altına alıyorum ki dönüp baktığımda ne kadar yol kat ettiğimi görebileyim.

Süreç konusunda, vesveseler gelmeye başladı. Ne kadar zevkli olacağı ve ne kadar rahatlayacağım konusunda vs. Fakat sonucunda ne yaşayıp ne hissedeceğimi çok iyi biliyorum. Bu yüzden bu vesveselere fırsat vermeyeceğim.

Zem

Sonra değil, şimdi.
9. GÜN

Bu sabah bir kriz geldi geçti. Üstünde çok durmadım. Oruç olduğumdan bir şey olmazdı fakat ileride daha güçlü şekilde ortaya çıkacak olması hoş değil.

Şunu fark ettim. Ben hayallerle kendimi yükseltiyorum. Kaşınıyorum bir nevi. Bundan vazgeçmem lazım çünkü küçük gibi görünen düşünceler çok kısa sürede devasa olabiliyor.

Bir de kriz vakitleri için eylem planı yapacağım. (Yazı okumak, müzik dinlemek, yazmak vs.) Bunun çok yararı olacağını düşünüyorum. Sadece neverfap sürecinde değil, insan hayatında insanı kolay karara sevk eden şey belirsizliktir. Bu belirsizliği kaldırınca işler daha kolay olacaktır.

Bugün kadir gecesinin olması kuvvetli bir gece. Sabır ve kararlılık için rabbime kendim ve bu yolda olanlar için dua edeceğim.

Zem

Sonra değil, şimdi.
10. GÜN(!)

Relapse!

Relapse durumlarında kendime çok fazla kızamıyorum. Kendim ettim kendim buldum. Düştüm, kalkar yoluma devam ederim kafasındayım. Tabii abartmamak şartıyla.

Bir kere yapınca çok önemli bir mesele çıkıyor ortaya. Yakın zamanda asla ama asla ikinciyi yapmamak. Çünkü devamı geliyor. Cheaser Effect çok ciddi bir şey. Buna dikkat edeceğim.

Zem

Sonra değil, şimdi.
(1) 1. GÜN

Parantez içindeki sayı relapse sayısını gösteriyor. Pişmanlıklı bir gündü.

Zem

Sonra değil, şimdi.
(1) 2. GÜN

Sabah bayram namazına gideceğim. Uyuma konusunda geç kaldım. Bir şey yazamıyorum, hemen gidip uyuyacağım.

B

Brock

Misafir
10. GÜN(!)

Relapse!

Relapse durumlarında kendime çok fazla kızamıyorum. Kendim ettim kendim buldum. Düştüm, kalkar yoluma devam ederim kafasındayım. Tabii abartmamak şartıyla.

Bir kere yapınca çok önemli bir mesele çıkıyor ortaya. Yakın zamanda asla ama asla ikinciyi yapmamak. Çünkü devamı geliyor. Cheaser Effect çok ciddi bir şey. Buna dikkat edeceğim.
Güzel zihniyet hocam. Sürecinizde kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Zem

Sonra değil, şimdi.
(2) 2. GÜN

Bayram yoğun geçtiği için haftasonu yazamadım. Ve bu arada "mo" ile bir relapse yaşadım.

İyi hissediyorum fakat yorgunum.

Zem

Sonra değil, şimdi.
-----------------------------------

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6