Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mimiklerimi Kontrol Edemiyorum (Soru)

SENSEY

Ay Yolcusu
Bana yardım edin lütfen kaç aydır aynı durumdayım ne zaman bir ortama girsem mimiklerimi kontrol edemiyorum mesela gülüyoruz diyelim ki bende de gülüyorum sonradan yüzüm titremeye falan başlıyor (sosyal ortamlarda biraz heycanlanan biriyimdir ama bunun bu kadar olması çok garibime gitti)

Ali15210028

Venüs Yolcusu
Vücudunda kasılan başka yerlerin de vardır. Yavaş hareket etmeye ve ortamda alan kaplamaya çalış. Geniş otur. İnsanları çok önemseme ve her ay bir kişiyle zıtlaş. Çok pasif olma kendi fikirlerini dışarıda savunmak gibi çılgınlıklar yap :)

İsmail ismail

Yeni Üye
aynısı sosyal fobim olduğu zaman bende de vardı seni çok iyi anlayabiliyorum destek almak iyi geliyor..

purplesox05

Mars Yolcusu
Düşünmeyi bırak, hata yapmaktan korkma. İnsanlar bizi önemsemiyor, biz de onları önemsemeyelim.

SDG

Yoda
Bana yardım edin lütfen kaç aydır aynı durumdayım ne zaman bir ortama girsem mimiklerimi kontrol edemiyorum mesela gülüyoruz diyelim ki bende de gülüyorum sonradan yüzüm titremeye falan başlıyor (sosyal ortamlarda biraz heycanlanan biriyimdir ama bunun bu kadar olması çok garibime gitti)
Sosyal fobi gibi görünüyor. En fazla ne olur diye düşün. Bana eski anılarımı hatırlattın.

Lisedeyken voleybol oynuyorduk. Kızın biri gülme krizine girdi hani gülersin gülersin sonra nefes alırken böyle ağzından domuz sesi gibi bir ses çıkar. Bu sesi duyunca daha çok güldük. Bu sefer ben de gülerken aynı sesi çıkardım gülmelerimiz şiddetlendi. Baktığın zaman rezil bir olay mı belki evet. En fazla noldu ? Güldük.

Fakültedeyken sunum yapıyordum heyecandan sesim titredi, içime kaçtı. Sonra kusura bakmayın heyecanlandım deyip devam ettim. En fazla noldu ? Hiç bir şey.

Yemek yerken gülerken ağzındaki fırladı diyelim. Rezil mi oldun belki. Eee ? Sonra ? Sonrası yok hayata devam edicen.

Hayatı rezil anılarımız şenlendirir. Herkesin ama Herkesin rezil anısı vardır. Kılıçdaroğlu nun bi tane halk konuşmasında mikrofonla LEVENT Gök yerine yanlışlıkla g*t demesi gibi.

Rezillik mi belki. Ama herkes yaşıyor kasma rezil olur muyum vs diye. Gülünür geçilir. Heyecanlanmak normal

King Elessar

Mars Yolcusu
Aynı SDG'nin de yazdığı gibi, başkalarının senin hakkında ne düşündüğüne çok takılmamaya çalış. Bu hemen olabilecek bir şey değil ama bunu yapmaya başladığın zaman birçok problemi de aşabiliyorsun. Senin bir ortamda heyecanlanıp yüzünün titremesine bu kadar anlam yükleyen sadece sensin.

İlla başka arkadaşlarının da kendince kötü duruma düştüğü olmuştur, bunların hangisini şu anda hatırlıyorsun? Neredeyse çok azını hatırlarsın çünkü bu tarz durumlara yüklenilen anlam karşıdaki için bir hiçtir. Anlık olarak gülünüp geçilir belki de 10 dakika sonra unutulur. Ortam içinde daha rahat olduğunda ve bu tarz küçük şeylere gereksiz anlam yüklemeyi bıraktığında bu tarz problemlerin çok rahat üstesinden gelebilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6