Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Moderatörlük Sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Michael Scott

Emekli Moderatör
NF-TR'de ilk zamanlar işleyen fakat zamanla bozulan bir sistem.Bu sistemi oturturmak bu forumun önemli konularından biri olduğunda inanıyorum.Onun için moderatörlük ile alakalı bir başlık açmak istedim.Burada en iyi sistemi düşünebilir,diğer forumlarda ki sistemleri inceleyebiliriz diye düşünüyorum ? d

1601108205671.png

Şimdilik böyle görselleştirdim.Daha güzel hale getirirz. Program ismi freeplane. Edit:Justice

Moderatörün son düzenlenenleri:

Umut Bural

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
www.neverfapakademi.com
Geçmişte forumda aktif olan kişilere modluk verdik. Bunun yerine duyuru yapıp, form doldurtup özel olarak seçmemiz daha mantıklı olur. Daha az kişi mod olur ancak daha sürdürülebilir, daha sağlam bir sistem olur.

Michael Scott

Emekli Moderatör
Geçmişte forumda aktif olan kişilere modluk verdik. Bunun yerine duyuru yapıp, form doldurtup özel olarak seçmemiz daha mantıklı olur. Daha az kişi mod olur ancak daha sürdürülebilir, daha sağlam bir sistem olur.
katılıyorum ve modlar arasında görev dağılımının net olması taraftarıyım.Herkes bir bölge ile ilgilenirse sorunlar çözülür.Mesela x mod y bölgesinden sorumlu.Y bölgesinde sorunlar olursa x moduna hesap sorulabilir.Bu düzeni kurabilirsek işler sorunsuz ilerler diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Michael Scott

Emekli Moderatör
kesinlikle admin bey dikkate alınması gerek moderasyon sistemini.Bu konuda ne yapılması planlanıyor

admin

Admin
Topluluk Yöneticisi
çekirdek ekibi oluşturup yavaşça dallandırmamız gereken bir sistem bu.Şuan teknik problemler var diye üzerine kafa yoramıyorum. Ama aklınızda varsa birşeyler yazı çizip bir taslak oluşturabilirsiniz arkadaşlar.

admin

Admin
Topluluk Yöneticisi
Umut Bural sen bu konuda daha tecrübelisin. Senin dediğin gibi bir form taslağı bulmaya çalışıyorum. Onunda dışında sistem olarak bir tavsiyen varmı? Anlatabilirsen şematiğe döküp görsel olarak sitede bulunmasunu sağlayacağım.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Facebook grubunda moderatör olmak için bir form doldurmuştum. Formu tam hatırlamıyorum. Umut Bural düzenli olarak moderatörleri kontrol ediyordu. Ben forumla ilgilenip facebook grubuyla tam ilgilenememiştim. Yetkim alınmıştı. Çok güzel işliyordu.

Michael Scott

Emekli Moderatör
Jakenin dediği gibi resmiyet olursa ve her modun bağlı olduğu başka mod tarzında bir şey olursa keyfi uygulamalar son bulur.Başaramayanlar uzaklaştırılır.Bu sayede düzen sağlanır

Michael Scott

Emekli Moderatör
Dostlar lütfen oluşmasını istediğiz takımları,grupları felan söyleyin.Aklımdakiler;
1-Yönetim Konseyi(Yüksek Şura vs. Olabilir ismi.Burada Adminler ve üst düzey yöneticiler toplantı yapacaklar.)
2-Güvenlik Konseyi(Burada iç güvenlik mensupları takım liderleri eşliğinde toplantı yapacak,bilgi alışverişinde buluncak.)
3-Yazar Takımı(Edebiyat Kulübü,Ölü Ozanlar Derneği vs. İsimleri olabilir.Bu ekip sitemize makaleler yazacak,güzel yazıları internet çöplüğünde bulacak ve forumda gün yüzüne çıkaracak.Yine yönetici bir liderleri olacak)
4-Çeviri Takımı(Çevirmen dostlarımız kendini nasıl adlandırmak istiyorsa söylesin ? Çeviriden anlayan bir dostumuz kaptan olacak ve ekibi denetleyecek)
5-Manevi Danışmanlar( forumda insanlara yardımcı olanlardan seçilecek.Ekip lideri forumda gördüğü yardımcı olan dostlarımızı ekibine katacak.Artık bu iş adminlerin elinden alındı ? )
6-İstihbaratçılar(Mütfettişler,Ajanlar vs. Olarak isimlendirilir.Bu ekip direk olarak admine bağlılar.Her takımı ve forumu denetleme yetkisine sahipler.Ekip liderleri de dahil.Adminlerin forumda ki kolları olacaklar.)
..

Michael Scott

Emekli Moderatör
admin JakeDunn öneriliriniz ve yorumlarınızı bekliyorum.Taslağı bitirirsek şablon gibi yapmaya çalışacağım ?

Michael Scott

Emekli Moderatör
Bu arada moderatöre bir isim belirleyelim artık ? Önerim iç güvenlik daha iyi fikirleri olan varsa lütfen yazsın

Michael Scott

Emekli Moderatör
dostlar yol ayrımındayım.Sade isimleri ile mi kalmalı yoksa farklı ve orjinal isimler mi vermeliyim.Lütfen hangisi kulağa hoş geliyorsa söyleyin :D Birileri fikir söylemez ise bu iş yürümüyor dsfkmdfskdfsm

İlk Akıla Gelenler :
Admin ve Üst Düzey Yönetici Toplantısı: Yönetim Konseyi
İç Güvenlik Ekibinin Toplantı Grubu: Güvenlik Konseyi
Yazar Takımı
Çeviri Takımı
Manevi Danışmanlar
Mütfettişler

Orjinal(Aklıma gelen En azından :D ) :
Admin ve Üst Düzey Yönetici Toplantısı: Yüksek Şura , yuvarlak masa toplantısı
İç Güvenlik Ekibinin Toplantı Grubu: Forum Güvenlik Konseyi(FGK) İç Güvenlik Kurulu\Kurumu (İGK)
Yazar Takımı : Edebiyat Kulübü,Ölü Ozanlar Derneği(favorim(filmi de çok iyidi :D ) )
Manevi Danışmanlar :Şaman,keşiş,konuşmacı,manevi danışman
Müfettişler:İstihbaratçı,Denetleyici,Ajan

Michael Scott

Emekli Moderatör
hangisi peki dfsklmdsfkmdfs Daha spesifik ol lütfen jake :D

Michael Scott

Emekli Moderatör
tamam güzel.Hazır burdayken konuşalım şunu :D Şimdi hangilerini beğendin.Hangileri sence değişmeli

admin

Admin
Topluluk Yöneticisi
Benim Görüşlerim:
Admin ve Üst Düzey Yönetici Toplantısı: Yüksek Şura ,
// "iç güvenlik" yapılacak işi tanımlamıyor.Farklı bir isim bulmalıyız
Yazar Takımı : Makaleciler , // daha oijinal bir şey bulmalıyız.
Manevi Danışmanlar :Neverfap Şamanı ,
Müfettişler: İstihbaratçı Üye,Neverfap İstihbarat Teşkilatı , (NİT)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6