Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Monk Mod Hakkında

Dot

Merkür Yolcusu
Bu mod hakkında söylemek istediğim bir şey var. Eğer bu moda girecekseniz ciddi bir kararlılık plan ve azme ihtiyacınız var. Nitekim geçmişte ben bu moda girip bilgisayar şeker müzik mastürbasyon zevk veren her şeyi kesip tüm bunlara rağmen tembellik ve ataletimden dolayı sürekli düşündüğümü fakat hiçbir şey yapmadığımı hatırlıyorum.Süreç boyu bunalımda olduğum bu noktadan sonra bozunca da, hiçbir şey yapamamış süreci de sürdüremeyip dumura uğradığımı günler ve haftalar süren depresyonun boşu boşuna olduğunu hatırlıyorum ki chaser effecte sokuyordu. Bence bu mode a girecekseniz kararlı olun ve tembellik etmeyin. Hiçbir şey yapmamak bir şey yapmak değildir mastürbasyon yapmamak ya da tüm bu zevk veren şeyleri yapmamak tek başına kesinlikle yeterli değil. Aynı zamanda çok çalışmalıyız. Süreçlerinizde başarılar.

Son düzenleme:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Kesinlikle. Bizim de tavsiye ettiğimiz budur. Nf süreçlerine ilk defa başlayan kişiler ilk olarak Hard moddan başlamalıdır, sonrasında isterse Monk mod'a geçiş yapabilir. Veya birçok kişi gibi devamlı Hard mod uygulayabilir. Ancak Monk mod bir tercihtir, zorunluluk değildir. Fedakarlığı, zorluğu daha fazladır. Fakat başarabilirse iyileşme sürecini kat kat hızlandırmış olur.

Dot

Merkür Yolcusu
Kesinlikle haklısınız. Zaman sahip olduğumuz en değerli sermaye. Özellikle bu bağımlılıkla bu kadar süre kaybedenler için değeri çok daha büyük. Dolayısıyla bir an önce iyileşip mutlu ve başarılı olmaya çalışıyoruz hepimiz ki dediğiniz gibi hard modda başlayan süreç monk mod ile tamama ererse inanılmaz bir etki oluşturabilir.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Monk mode girmeden önce pmo bağımlılığınıdan en az bi 70-90 gün geçmiş olması gerekiyor çünkü diğer bağımlilıklarınızı anında pmoyla beraber birakınca irade çok yoruluyor iradede tıpkı kaslar gibi yavaş yavaş gelişir tavsiyem pmodan sonra 70 gün sonra şekeri bırakın 30 gün sonra bilgisayar oyunlarını bırakın böyle böyle yavaş yavaş bırakabilirsiniz iradede tam anlamiyla tükenmiyor bi anda bırakınca felaket yoksunluk oluyor pmoya geri dönüyoruz böyle olunca süreciniz daim olsun

Dot

Merkür Yolcusu
Yarın monke moda gireceğim epey hazırım akşamları foruma gireceğim sadece onun için hızlıca konuları tarıyorum. Sizce yapmalı mıyım görüş alayım.

Son düzenleme:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Sanırım ya buraya ya da yeni bir konu açıp daha demin yaşadığım kesinlikle eminim ki son ve nihai aydınlanmamı yazacağım. Bunu yapabilen bir insanın pmo ve bağımlılıklarından kurtulmaması bence mümkün değil.
Sizce yapmalı mıyım görüş alayım.
Bugün iki konunu onayladım, şimdi üst üstte olmasın. Mutlaka aklında tut veya yaz bir yere yarın veya sonraki gün bahsedersin. Biz de meraklanmış olalım :)

Dot

Merkür Yolcusu
Teşekkürler.

Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Monk mod çok zor kararlı olsak bile bir şey çıkıyor, taviz verince de insanın canı sıkılıyor. Bu yüzden ramazan ayında yapılabilir. Koşullara göre değişir tabi. Benim için mümkün olmadı tatlı yiyerek taviz vermiştim. Tatlıdan kaçamıyorum. Tatlı zaafım var. Daha önce yaptım mı hatırlamıyorum ama bir süre tatlı yemeden güzel bir sürecim olmuştu takıntı yapmasam belki de bırakmıştım çoktan.... bugün yazılarını okuyunca aydınlanma geldi ve biraz da pişmanlık.

srjhda

Ay Yolcusu
Bu arada hiç nofap yapmamış birisi nasıl hissediyor diye bir konu da açacağım. Neticede 20 yaşıma kadar elimi sürmedim. İnsanlar ne kaybettiğini görsün istiyorum. Sayısalda türkiyede 200 küsürüncü olmamda da etkisi var Nofabın bu da bir ipucu olsun. O konuyu da yarın ya da Pazar açacağım. Bu forumu olabildiğince insanların faydalanabileceği bir yer yapmak için çalışacağım.
Gerçekten yazını çok merak ediyorum.Sabırsızlandım şimdi

Dot

Merkür Yolcusu
Sanırım yazamayacağım. Aklıma bir şey gelmedi üzgünüm. Nofap yapmaya devam edin ama oldukça faydalı. Başarılar.

Son düzenleme:

Alper Bahçebaşı

Venüs Yolcusu
Monk mode girmeden önce pmo bağımlılığınıdan en az bi 70-90 gün geçmiş olması gerekiyor çünkü diğer bağımlilıklarınızı anında pmoyla beraber birakınca irade çok yoruluyor iradede tıpkı kaslar gibi yavaş yavaş gelişir tavsiyem pmodan sonra 70 gün sonra şekeri bırakın 30 gün sonra bilgisayar oyunlarını bırakın böyle böyle yavaş yavaş bırakabilirsiniz iradede tam anlamiyla tükenmiyor bi anda bırakınca felaket yoksunluk oluyor pmoya geri dönüyoruz böyle olunca süreciniz daim olsun
20. Günümde açlık uygulamaya başladım.(30dayım) 6 8 saatlik açlıklar. Baya hızlı kilo veriliyor. Vücutta biriken toksinler atılıyor. Abur cubur yemiyorum. Şeker olarak sadece meyve. İleri zamanlarda da oyunu da bırakmayı düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6