Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Monk mode sürecime yardımcı olur mu?

kirk hetfield

Yeni Fapstronot
1 ay sadece monk mode yapsam duzelirmiyim? Bir süredir yapıyorum neverfap kendime günlük hedefler koydum fakat sıkıldığımda yapacaklarımı bırakıyordum. Artık olayı kökünden çözmek istiyorum açıkçası sıkılsam bile yola devam. Günlük hedeflerim 4 saat ders çalışma 2 saat ingilizce 5 saat de gitar çalışmaktı fakat sadece gitar çalışmayı basariyordum. Ayritten telefon vs ile ilişkimi keseceğim abur cubur yemiyorum aralıklı oruç yapıyorum.simdi ramazan ayı olduğu için oruç tutmak dahami hızlı düzeltir? En erken ne zaman düzelirim sizce ?

Çözüm
Monk Mode etkilidir. Ama bir anda kendini her şeyden uzak da tutamazsın. Yani bağımlılıklarını anında kesemezsin. Bu yüzden bir anda etki göremezsin. Monk Mode zordur ama etki oranı daha yüksektir. 1 ay ile olacak bir durum değil ama daha ileri günlere geldikçe Monk Mode'nin de yardımıyla daha iyi olduğunu fark edeceksindir. Düzelme, iyileşme zamanları kişiden kişiye değişmekle beraber, bilimsel olarakta bir alışkanlıktan kurtulmak veya uzak durmak için en az 90 gün gerekiyor. Ama bu herkes için geçerli değildir. Sen sürecinde daha iyi olmaya, kendini geliştirmeye ve de her yönden daha iyi bir sen olmaya bak. 1 ay içerisinde olmasa da, zamanla düzeleceksindir.

The White Rider

Emekli Moderatör
Monk Mode etkilidir. Ama bir anda kendini her şeyden uzak da tutamazsın. Yani bağımlılıklarını anında kesemezsin. Bu yüzden bir anda etki göremezsin. Monk Mode zordur ama etki oranı daha yüksektir. 1 ay ile olacak bir durum değil ama daha ileri günlere geldikçe Monk Mode'nin de yardımıyla daha iyi olduğunu fark edeceksindir. Düzelme, iyileşme zamanları kişiden kişiye değişmekle beraber, bilimsel olarakta bir alışkanlıktan kurtulmak veya uzak durmak için en az 90 gün gerekiyor. Ama bu herkes için geçerli değildir. Sen sürecinde daha iyi olmaya, kendini geliştirmeye ve de her yönden daha iyi bir sen olmaya bak. 1 ay içerisinde olmasa da, zamanla düzeleceksindir.

Çözüm

Enki

Satürn Yolcusu
1 ay sadece monk mode yapsam duzelirmiyim? Bir süredir yapıyorum neverfap kendime günlük hedefler koydum fakat sıkıldığımda yapacaklarımı bırakıyordum. Artık olayı kökünden çözmek istiyorum açıkçası sıkılsam bile yola devam. Günlük hedeflerim 4 saat ders çalışma 2 saat ingilizce 5 saat de gitar çalışmaktı fakat sadece gitar çalışmayı basariyordum. Ayritten telefon vs ile ilişkimi keseceğim abur cubur yemiyorum aralıklı oruç yapıyorum.simdi ramazan ayı olduğu için oruç tutmak dahami hızlı düzeltir? En erken ne zaman düzelirim sizce ?
Dostum monk mode 3. günümdeyim gerçekten çok zor bir süreç 1ay yapmak yerine 1 günle başla,sonra yavaş yavaş dozu arttır,ben öyle yapıyorum şu an.Haftalık deneyimlerimi de burada paylaşıyorum
Mesela gelecek hafta 3 gün interneti sadece ders çalışmak ve deneyimlerimi buraya aktarmak için kullanacağım
Belki 1 hafta sonrasında da 1 ay olur kim bilir :)
Kal sağlıcakla

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Kardeşim bence kendine aşırı zor bir hedef koymuşsun 11 saat boyunca aktif olarak bir şeyler yapmak çok zor. Bence programını hafiflet ve bu 1 ay monk mode ile olacak bir şey değil, çünkü irade zamanla kazanılan bir şey ve maalesef oldukça zahmetli, uzun bir yol.

Yapman gereken şeyleri az az başlayıp zamanla arttırmak daha iyi olacaktır, çünkü zorunlulukla yapılan işler insana zevk vermez, zevk almak ve sıkılmamak istiyorsan zaman tanıman ve yukarıda belirttiğim gibi zamanla iradeni geliştirmen gerekli.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6