Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Moral Bozukluğu

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Arkadaslar selam 2 gündür ağlamak istiyorum sürekli. Ortada net bir sebep yok hayatı sevmiyorum. Dışarı bakıyorum şükür yaşıyorum her şey güzel diyorum, sahip olduklarıma şükür ediyorum. Ama mutlu değilim, mutlu olmak da gerekmiyor belki ama en azından ağlamasam, huzurlu olsam diyorum. Hayatım boyunca depresif mi olacağım? Hep böyle şikayet mi edeceğim. Arada bir boyle oluyor bana, gerci normalleşti benim için. Dongusel de olabilir tabi. Ben abartıyor muyum? yoksa size de arada böyle oluyor mu? Hayattan nefret etme, ölme isteği bir kaçış isteği. Normal mi? Psikiyatri ve psikologa gerek yok. Bunca zamandır yaşadım, bu güne geldim çok çok zor durumda kalmadıkça gitmeyi düşünmüyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Modarotor neyini duzeltti imla mi ? afedersiniz hızlı yazdım
Ufak dokunuşlar yaptım, sorun yok. ?

Her insanın böyle duygular yaşadığını bilmelisin önce. Ben böyle bir duruma girdiğimde, öncelikle kendime biraz zaman tanırım. Yapacağım ilk iş, zevkli aktivitelere yönelmek olur. Bazen hiç bişey yapasın gelmez. Bizi asıl kötü hissettirende, bu boşluk duygusudur. Belki de hayatında bir boşluk olmuştur, yapacak birşey bulamamışsındır. Konfor alanına girmişsindir. Bunları fark edip, kendini bu durumdan çıkarman lazım. Bilmediğin şeyler yapabilirsin, şehrinde bilmediğin sokaklara git, tanımadığın insanlar ile sohbet et, şehirde kaybol,risk al.

Psikoloji der ki; Seni en çok korkutan seçeneğe git, çünkü büyümene yardım edecek odur.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Arkadaslar selam 2 gündür ağlamak istiyorum sürekli. Ortada net bir sebep yok hayatı sevmiyorum. Dışarı bakıyorum şükür yaşıyorum her şey güzel diyorum, sahip olduklarıma şükür ediyorum. Ama mutlu değilim, mutlu olmak da gerekmiyor belki ama en azından ağlamasam, huzurlu olsam diyorum. Hayatım boyunca depresif mi olacağım? Hep böyle şikayet mi edeceğim. Arada bir boyle oluyor bana, gerci normalleşti benim için. Dongusel de olabilir tabi. Ben abartıyor muyum? yoksa size de arada böyle oluyor mu? Hayattan nefret etme, ölme isteği bir kaçış isteği. Normal mi? Psikiyatri ve psikologa gerek yok. Bunca zamandır yaşadım, bu güne geldim çok çok zor durumda kalmadıkça gitmeyi düşünmüyorum.
Bunlar fiziksel sıkıntı ve müdahale oluşturmuyor ve devamlı değil ise çok normal ve daha ilerisi güzel şeyler. Nasıl mı? Mutluluk sürekli bir sevinç durumu olarak tanimalniyor ama bence bizim anlamamız gereken bu değil. . Sürekli mutlu olmak ister misin ? açıkçası ben istemem . Sabahları güneşe bakıyor musun? Aslında o sabah doğmaz ise hicbirimiz var olamayacağız . Buna rağmen hiç umrumuzda değil. Çünkü her gün geliyor zaten. Mutluluk her türlü duygunun hissedilmesidir bence. Şaşır ,üzül,sevin ,ağla,gül,pişman ol,şaşır .... Hayata isyan etme . Ölümü isteme. Dostoyevski ustadimdan bir kesit ile bitiriyorum:
"Ne olursa olsun hayat yaşamaya değer"

Son düzenleme:

BloodRien

Yoda
Bir şeylerin iyi olucağıyla ilgili hayeller kurmalısın hefedler koymalısın sanırım eğer yoksa bu seni kesinlikle motive eder ve yanlız kal arada kendi içini dinle ben ne istiyorum buraya nasıl geldim amacın ne gibi kendine sor ve nedeni beynine ver sonra hemen harekete geç .
Kendi kişiliğinde böyle olabilir depresiflik veya karamsarımsı bunada yine farklı amaçlar belirlemek ve mutlu olucağına kendini inandırman gerek kendi kafanı kandır Yalan söyle beynine ben hep böyle yaparım şu an mutsuzum ama umrumda değil çünkü hala hayattayım bir amacım var ve ileride mutlu olucam eğer mutlu olmaz isem ders çıkarıp yoluma devam edicem kafana bunu empoze etmelisin başarılar dilerim :)

BloodRien

Yoda
Ufak dokunuşlar yaptım, sorun yok. ?

Her insanın böyle duygular yaşadığını bilmelisin önce. Ben böyle bir duruma girdiğimde, öncelikle kendime biraz zaman tanırım. Yapacağım ilk iş, zevkli aktivitelere yönelmek olur. Bazen hiç bişey yapasın gelmez. Bizi asıl kötü hissettirende, bu boşluk duygusudur. Belki de hayatında bir boşluk olmuştur, yapacak birşey bulamamışsındır. Konfor alanına girmişsindir. Bunları fark edip, kendini bu durumdan çıkarman lazım. Bilmediğin şeyler yapabilirsin, şehrinde bilmediğin sokaklara git, tanımadığın insanlar ile sohbet et, şehirde kaybol,risk al.

Psikoloji der ki; Seni en çok korkutan seçeneğe git, çünkü büyümene yardım edecek odur.
Evet kendine zaman tanımakda çok mantıklı bir fikir duygular kesin olarak geçicidir eninde sonunda her insan üzülücek ve mutlu olucak bütün kalpler kırılır ve herkes sevinci tadar kendine göre .

BloodRien

Yoda
Bunlar fiziksel sıkıntı ve müdahale oluşturmuyor ve devamlı değil ise çok normal ve daha ilerisi güzel şeyler. Nasıl mı? Mutluluk sürekli bir sevinç durumu olarak tanimaniyor . Sürekli mutlu olmak ister misin ? açıkçası ben istemem . Sabahları güneşe bakıyor musun? Aslında o sabah doğmaz ise hicbirimiz var olamayacağız . Buna rağmen hiç umrumuzda değil. Çünkü her gün geliyor zaten. Mutluluk her türlü duygunun hissedilmesidir bence. Şaşır ,üzül,sevin ,ağla,gül,pişman ol,şaşır .... Hayata isyan etme . Ölümü isteme. Dostoyevski ustadimdan bir kesit ile bitiriyorum:
"Ne olursa olsun hayat yaşamaya değer"
Çok haklısın bu arada sende hep mutlu olduğunu düşünsene kötü günler olucak ki daha çok ders çıkarıcaz ve öğrenicez no pain no gain gibi bir şey bu ve evet hayat yaşamaya kesinlikle değer çok kötü geçse bile dosteyevski bizim düşünemiyceğimiz duyguları hisleri karmaşaları yıllar önce söylemiş ve kaleme almış Allah razı olsun
Ve sen bu yazıyı açan arkadaş üzülmeye devam et büyük resmi felan görüceksin eninde sonunda güzel hayat ayrıntılarda saklı güneş ışığının suratımıza vurması gibi ;)

Hayattan nefret etmek, sevilmediğini hissetmek, kendini öldürme isteği vs... Çok sık olan şeyler ama alıştım diyebilirim. Bir süre sonra bu düşünceler gelince "salak saçma şeyler düşünüp kendini üzme a*k" dediğim oluyor.

Enki

Satürn Yolcusu
Gelip geçici düşünceler oluyor bunlar ya, takma demeyeceğim böyle şeyler düşünmen bile hayatına renk katıyor. Üstteki arkadaşın dediği gibi hep mutlu olunan bir hayat epey sıkıcı olurdu, iyisiyle kötüsüyle her günü yaşayalım zaten şuracıkta kaç yılımız var ki değil mi :)

Eff

Yoda
Bir süredir evdeysen veya aynı konumdaysan bundan kaynaklanıyordur. Dışarıya çıkıp şehrinin sevdiğin ya da fazla bilmediğin yerlerini dolaşabilirsin. İyi gelecektir.

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Bunun için çok güzel bir söz biliyorum" kendinize şu en rahatlatıcı sözü söyleyin: Bu da geçer. İşler yanlış gittiğinde umutsuzluk içinde debelenmek yerine, bu sıkıntının geçici olduğunu ve daha iyi yarınlar ummak için sayısız neden olduğunu hatırlamalısınız."

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6