Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Motivasyon Kaybı

RapinaxS

Yeni Üye
Arkadaşlar 26 yaşımdayım ve benimde pmo sorunum var

Bunu yenmek içinde bi uğraşı ile meşgul oluyorum

İngilizce ya da kendimi geliştirebilecek bişeyler öğrenmek için çabalıyorum malesef ki her zaman yarıda bırakıyorum çalışmıyorum. Karınca adımlarıyla yavaş yavaş öğreneyim diyorum ama bunu düşününce uzun bir süreçmiş gibi gelip çalışmıyorum kafamda bitiriyorum ve böyle kısır döngüye giriyorum

Her seferinde motivasyonum canlanır ve söner.

Ama yılmamalıyım çalışmalıyım diyorum ertesi gün tekrar o motivasyonum düşüyor

Bazen yaşımıda düşünür geç kaldım hissiyatına kapılırım.

Bu sorunu nasıl aşarım.

Yardımcı olur musunuz sizinde böyle sorununuz var mı?
Şimdiden teşekkurler.

Zallana6666

Ay Yolcusu
Hiçbirşey için geç kalmadın erkende değil hemen şimdi başla hayatına çekidüzen vermeye herkesin zamanı farklı bu hayatta halen nefes alıyorsak bence bulundunuz ana bakmalıyız.

John constantine

Mars Yolcusu
Arkadaşlar 26 yaşımdayım ve benimde pmo sorunum var

Bunu yenmek içinde bi uğraşı ile meşgul oluyorum

İngilizce ya da kendimi geliştirebilecek bişeyler öğrenmek için çabalıyorum malesef ki her zaman yarıda bırakıyorum çalışmıyorum. Karınca adımlarıyla yavaş yavaş öğreneyim diyorum ama bunu düşününce uzun bir süreçmiş gibi gelip çalışmıyorum kafamda bitiriyorum ve böyle kısır döngüye giriyorum

Bu sorunu nasıl aşarım.

Yardımcı olur musunuz sizinde böyle sorununuz var mı?
Şimdiden teşekkurler.
Yaş olarak evet, biraz kaybın olabilir ama daha kazasız belasız uzun bir hayatın var.silkelen kendine gel ne yani geriye kalan koca hayatını kocaman bir hiç olarak mı yaşayacaksın? Ben senden küçüğüm (19) ama hedefe sürekli 5. viteste ilerlemem gerektiğini biliyorum.
motivasyon kaybın varsa hedefini Parçala ve planlı bir şekilde sonuca ulaş.jordan Peterson' un tam senlik bir kitabı (hayat için 12 kural) var kesinlikle okumalısın.

G

gordon

Misafir
Verebileceğim en büyük tavsiye disiplin kazanman olur. Disiplin kazanmak seni duygu durumundan bağımsız olarak yapman gereken işi yapmanı sağlar. İşlere başlama kısmında da 5 saniye kuralını uygulaman iyi olacaktır.

Ayrıca birkaç şey daha eklemek istiyorum. Hedefin olmalı ki uğruna emek ve zaman harcayabileceğin birşey olsun. Kitabı okumak için okuma, sporu sadece spor yapmış olayım diye yapma. Bunları da bir felsefi temele dayandır ki bir olayı onunla açıklayabil. Mesela pmo krizi yaşıyorsun beyin gitgel yaşıyor yapsam mı yapmasam mı diye burada felsefi düşüncen devreye giriyor. Örnek verecek olursam ben kriz geldiğinde zararlarından öte kendime yakıştıramadığım için her seferinde tereddüt etmeden reddederim bu düşünceyi.

Gerçekliğin de farkında varmak gerekiyor, evet belki geç kalmışsındır ama daha da geç kalırsan pişmanlıklarınla yaşayacaksın bunu da bil.

Tüm bunlar, işlerin yoluna girmesi zaman alıcaktır sabırlı da olmak gerekiyor. Belki yoluna girmeyecek daha da kötü olacak. Bazen işler yoluna girmeden daha kötü olur. Riskleri göz önüne alarak bu yola giriyorsun zaten. Süreci de fazla takma ufak adımlarla yola devam et ilerlemeyi göreceksin zaten.

skywalker

Venüs Yolcusu
İşte burada disiplin devreye giriyor,bir işe motivasyonla başlarsın disiplin ile de devam ettirirsin. Ayrıca sana tavsiyem Jules Payot İrade Terbiyesi adlı kitabı okuman sana yardımcı olacaktır.

foraynır123

Yeni Fapstronot
Verebileceğim en büyük tavsiye disiplin kazanman olur. Disiplin kazanmak seni duygu durumundan bağımsız olarak yapman gereken işi yapmanı sağlar. İşlere başlama kısmında da 5 saniye kuralını uygulaman iyi olacaktır.

Ayrıca birkaç şey daha eklemek istiyorum. Hedefin olmalı ki uğruna emek ve zaman harcayabileceğin birşey olsun. Kitabı okumak için okuma, sporu sadece spor yapmış olayım diye yapma. Bunları da bir felsefi temele dayandır ki bir olayı onunla açıklayabil. Mesela pmo krizi yaşıyorsun beyin gitgel yaşıyor yapsam mı yapmasam mı diye burada felsefi düşüncen devreye giriyor. Örnek verecek olursam ben kriz geldiğinde zararlarından öte kendime yakıştıramadığım için her seferinde tereddüt etmeden reddederim bu düşünceyi.

Gerçekliğin de farkında varmak gerekiyor, evet belki geç kalmışsındır ama daha da geç kalırsan pişmanlıklarınla yaşayacaksın bunu da bil.

Tüm bunlar, işlerin yoluna girmesi zaman alıcaktır sabırlı da olmak gerekiyor. Belki yoluna girmeyecek daha da kötü olacak. Bazen işler yoluna girmeden daha kötü olur. Riskleri göz önüne alarak bu yola giriyorsun zaten. Süreci de fazla takma ufak adımlarla yola devam et ilerlemeyi göreceksin zaten.
Hocam kacinci gun?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu

5 saniye kuralı nedir? Hocam dışarıda yürüdüm az önce ama işkence gibi geldi, çok sıkıldım. Sabır da edemiyorum pek.

G

gordon

Misafir
5 saniye kuralı nedir? Hocam dışarıda yürüdüm az önce ama işkence gibi geldi, çok sıkıldım. Sabır da edemiyorum pek.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Bunun 3 saniye olan versiyonunu duymuştum. Ben işe başlamakta değil yaparken sıkılınca sorun yaşıyorum. Bunu evde spor yaparken çok yaşıyorum. İşkence gibi geliyor azıcık spor bile.

Rayther

Mars Yolcusu

Bu sorunu nasıl aşarım.
Dostum 19 yaşındayım ve geç kalmışlık hissini inanılmaz derecelerde yaşadım daha o yaşta yani bu normal bunu umursama her yaşta var bu his

Eğer bir işe başlıyorsan arkasında bir nedenin olmalı, bir temelin olmalı
Kendine sor "Ben neden İngilizce öğrenmek istiyorum?"
Klasik nedenleri sayabilirsin ancak senin asıl amacın ne?
Mesela ben insanlarla konuşmak ve farklı biri olmak için öğrenmek istiyorum. Globalde insan tanımak istiyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6