Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Muhtemel Büyük İstanbul Depremi Ve Üniversite Tercihi

enessj

Yeni Fapstronot
İstanbul bana göre mükemmel ötesi bir şehir. Üniversite okumak için kesinlikle İstanbulu düşünüyordum. Ne olursa olsun Ankara üniversiteleri İstanbul üniversitesilerinin yanına bile yaklaşamaz diye düşünüyordum. İstanbulu gezip gördükten sonra Ankara harbi köyden öte bir şey değil gibi geliyor. Ancak bu tercihinde gözden kaçırdığım düşünmediğim bir şey var onun farkına vardım. Büyük İstanbul Depremi olursa ne olur? Ölümden korkum yok ama ölmezsekte İstanbulun hali ne olur? Yaşanmaz hale mi gelir? Kalan nüfusunu göç mü verir? Yerleştik üniversiteye 2 sene sonra deprem oldu diyelim üniversite kapanabilir mi? Ve ya kapanmasa bile akedemisyen göçü verebilir mi? O korkuyla o sene 10k ile bölümümüz seneye 50k ile alır belki daha kötü olur uzun süre İstanbulda eğitime ara verilir. Neler olabilir? Bunlar ihtimal dahilinde mi? İstanbul tercihi risk mi? Çalıştık ettik emeğimiz çöpe gidebilir mi? Bilgisi, fikri olan dostlarım düşüncelerinizi paylaşabilirmisiniz? Üni için İstanbul düşünen arkadaşlar ne düşünüyorsunuz?

İstanbul'u yazmanı kesinlikle önermiyorum. İstanbul'da yaşayan birisi olarak buradan en kısa sürede taşınmanın planlarını yapıyorum. Ankara'da da gayet güzel okullar var. ODTÜ, Bilkent gibi üniversiteler zaten ülkenin en iyi okullarından. Buraları kazanmayı hedefleyebilirsin.

Bir de hangi bölümü hedefliyorsun?

B

Brock

Misafir
İstanbullu olarak kızılay meydanı ve bahçelievlere de gitmiş biri olarak dediğiniz doğru. İstanbulun en basit semt meydanı ikisinin toplamı kadar nerdeyse bu tespiti gözümü şehrin doldurması bakımından yapıyorum öznel yani. İstanbul gerçekten güzel bir şehir her semti ayrı bir güzel

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Böyle saçma sapan şeyler düşünme. Büyük ihtimal yurtta kalacaksın zaten. İstanbul'da çok güzel yurtlar var. Güzel yurtları araştır. Youtubede Koç'un Bilkentin vb yurtlarını gösteren videolar var. Sen öncelikle kazanmaya bak.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Büyük İstanbul depremi gerçekleşecek buna şüphe yok ve birçok jeolog, yer bilimci bunu belirtiyor. Seçimlerini buna göre yapabilirsin tabii ki insan hayatı statü mevki vb. şeylerden daha önemli. Maalesef bunları düşünmemizin sebebi kötü bina yapıları vs. keşke bunu düşünmek zorunda bırakılmasaydık..

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Büyük ihtimalle bahsedilen olay olursa üniversiteler fazla zarar görmez ama bir süreliğine tatil edilir, halkın kendini toplaması için halka açılır. 1 dönem uzatılır. Bence puanın iyiyse çekinilecek bir durum yok. Ancak Ankara üniversiteleri genel olarak İstanbul ile aynı, sadece şehir büyüklüğü olarak düşünüyorsan senin tercihin. Orada kalacağın yurdu/evi depreme göre ayarla, üniversiteyi değil.

enessj

Yeni Fapstronot
Böyle saçma sapan şeyler düşünme. Büyük ihtimal yurtta kalacaksın zaten. İstanbul'da çok güzel yurtlar var. Güzel yurtları araştır. Youtubede Koç'un Bilkentin vb yurtlarını gösteren videolar var. Sen öncelikle kazanmaya bak.
Canımdan yana bir korku yaşamıyorum. Sorum İstanbul üniversitelerinde eğitim aksar mı? Değer kaybına uğrar mı? Akademisyen kaybı yaşar mı? Depremden sonra hayatta kalanlar anadoluya göç falan edebilir mi? Benim kaldığım yer sağlam kalsada hayalet bir şehir de yaşamak istemem. İstanbulun bugünki canlılığına güzelliğine bakarak İstanbulu tercih ediyorum.

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Canımdan yana bir korku yaşamıyorum. Sorum İstanbul üniversitelerinde eğitim aksar mı? Değer kaybına uğrar mı? Akademisyen kaybı yaşar mı? Depremden sonra hayatta kalanlar anadoluya göç falan edebilir mi? Benim kaldığım yer sağlam kalsada hayalet bir şehir de yaşamak istemem. İstanbulun bugünki canlılığına güzelliğine bakarak İstanbulu tercih ediyorum.
Gidenin yeri doldurulur. Bu memlekette boşta koltuk kalmaz. He İstanbul'da deprem olursa tüm ülkede eğitim aksar. Orası çok ayrı durum fakat hiçbir bölgenin de garantisi yok. Bence buna takılma. Kazanabiliyorsan hiç düşünme tercih et

Son düzenleme:

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Doğma büyüme İstanbul’dayım. İş imkanları yeterli düzeyde olsa karadeniz’e memleketime göç etmeyi çok istiyorum. İstanbul yaşanılacak bir şehir olmaktan çıkalı uzun zaman oluyor. Özellikle de mülteci vb. göçler aldıktan sonra daha kötü duruma geldi. Trafik ve ulaşım sorunları, kira fiyatları, ayrıca suç olayları üst düzeyde olan bir şehire bence gelmemelisin. Deprem’in ne zaman olacağını kimse bilemez. Bilinmezlik üzerine de bir plan yapmanı doğru bulmuyorum. Özetle; olması muhtemel bir olaya değil, kendine ve eğitim hayatına odaklanmalısın.

Zallana6666

Ay Yolcusu
Ben istanbulda yaşayan biri olarak söylüyorum istanbul artık yaşanmaz bir şehir oldu zaten nüfus başlıca bir sorun şehirde herşey çok pahalı kiralar suriyelisi afkanı arabı doldurmuş şehri resmen biz kendimizi yabancı hissediyoruz kimsenin kimseye tahammülü yok en başta evin yoksa veya bir tanıdığın çok zorlanırsın önerim başka şehir düşünmen.

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Ben istanbulda yaşayan biri olarak söylüyorum istanbul artık yaşanmaz bir şehir oldu zaten nüfus başlıca bir sorun şehirde herşey çok pahalı kiralar suriyelisi afkanı arabı doldurmuş şehri resmen biz kendimizi yabancı hissediyoruz kimsenin kimseye tahammülü yok en başta evin yoksa veya bir tanıdığın çok zorlanırsın önerim başka şehir düşünmen.
katılıyorum istanbulun ücra bir köşesinde oturmama rağmen heryer pakistanlı afgan suriyeli doldu birde şimdi üstüne üstlük ruslar türemeye başladı hele bayram zamanı bulunduğum yerin çarşısı sahilinde türk bulunmuyor 2 yıl öncesine kadar oturduğumuz yerde 1 tane yabancı aile bulmak çok zordu şimdi ise bizim mahalle birleşmiş milletler kordinasyon merkezi gibi her ırktan var para sıkıntı vs. gibi durumlarıda hesaba katarsak biraz katlanılması zor bir şehir

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6