Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mutlu olamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hades

Satürn Yolcusu
Google Play'de var diyanetin kendine özel dijital kitap ı veya uygulaması da var.
Kitapları biraz pahalı gelebilir çünkü tamamı en detaylı şekilde olanları geçen sormuştum hangi yayındı bilmiyorum ama 250 falan demişlerdi.
Kütüphane de de mevcuttur ordanda alabilirsin.
Ama hangi yayın olduğuna çok dikat etmelisin.
Şimdi baktım 150-200 yazıyor. Uygulamalara bakıcam şimdi

Hades

Satürn Yolcusu
Dostum sana en yakın camiye gidip görevliden izin alıp onu alıp okuyunca geri götürmek en mantıklısı gibi ?
O da olur da ne bileyim ya ben konuşmaya utanıyorum böyle konuları nedense şeytan sanırım engelliyor gibi mesela nasıl isteyebilirim ki? Hocam tefsir varsa verir misiniz mi diyim gerçi hoca beni tanır herhalde kuran kursu için fln gitmiştim de

The White Rider

Emekli Moderatör
Şimdi baktım 150-200 yazıyor. Uygulamalara bakıcam şimdi
Diyanet'in tefsiri 5 ciltten oluşmakta. Arkadaşımızın da dediği gibi tefsiri Google Play'de bulabilirsin, kitap ile birebir aynılar. Diyanet'in kendi sitesinde 113 Tl gibi bir fiyatı mevcut. Artık dijital mi ya da direkt mushaf şeklinde mi okumak istersin o sana kalmış.
Ama Diyanet'in veya devletin de buna bir el atması lazım. Mesela Kitab-ı Mukaddes ülkemizde ücretsiz bir şekilde kargo bile ödemeden temin edilebiliyor. Üstelik ülkenin neredeyse tamamı İslam'a mensup. Bu konuda taraf tutmaksızın yanlışları olduğunu düşünüyorum. Buna da değinmek istedim, çünkü bu tarz konular bizim için sadece sözde ve de gösterişte kalıyor.

GAZAP

Deneyimli Üye
O da olur da ne bileyim ya ben konuşmaya utanıyorum böyle konuları nedense şeytan sanırım engelliyor gibi mesela nasıl isteyebilirim ki? Hocam tefsir varsa verir misiniz mi diyim gerçi hoca beni tanır herhalde kuran kursu için fln gitmiştim de
Dostum eğer namaz kılıyorsan her hangi bir zamanda cami e namaz vaktinden 10 dk faln önce git, camide kitaplık vardır herhalde yani vardır bence gittiğim tüm camilerde vardı ordada vardır herhalde her neyse, git bak varmı kesinlikle vardır. Namaz sonrası hocaya anat derdini tefsir okumaya niyet etim ve bulamadım camide varsa bana bir kaç günlûğune verirmisiniz BUKADAR verir varsa herhalde.
Ama hocayla konuşmakta utanma yani ne olacaktı git konuş

Hades

Satürn Yolcusu
Dostum eğer namaz kılıyorsan her hangi bir zamanda cami e namaz vaktinden 10 dk faln önce git, camide kitaplık vardır herhalde yani vardır bence gittiğim tüm camilerde vardı ordada vardır herhalde her neyse, git bak varmı kesinlikle vardır. Namaz sonrası hocaya anat derdini tefsir okumaya niyet etim ve bulamadım camide varsa bana bir kaç günlûğune verirmisiniz BUKADAR verir varsa herhalde.
Ama hocayla konuşmakta utanma yani ne olacaktı git konuş
Kılıyorum mu desem kılmıyorum mu bilemedim yani her zaman kılmıyorum hiçbir zaman gelmeyecek olan o isteği bekliyorum sanırım ama tatilde gidip sorarım

Karaoke

Yeni Üye
Neden mutlu olamıyorum ben anlamıyorum ne yaparsam yapayım olmuyor beyler yapamıyorum ya hani ne bileyim hayatta en çok sevdiğim şey hayvanlardır bu zamana kadar bir çok hayvan besledim ama yine mutlu olamadım. staj param ile kendime istediklerimin bazılarını aldım ablama küçük Bi kaç hediye aldım. Ya insanlara yardım etmeyi seviyorum hatta forum için de kendi çapımda araştırmalar teknikler paylaşmaya çalışıyorum ama gram mutluluk hissetmiyorum ya hayatta en çok istediği Bi şeye sahip olmuş Bi insan mutlu olmaz mı? sanki Bi eksiklik var gibi ben bu zamana kadar hiç olumsuz olmadım beyler olumsuz hiçbir şey düşünmedim ama beni yiyip bitiren Bi şey ortaya çıktı yaş neredeyse 18 olacak gelecek kaygısı arttı ama istediğim Bi iş var yapabileceğime inanıyorum ama ne bileyim beyler yani ya olmazsa, yapamazsam ben bu konuları gitsem aileme anlatsam bana diyecekleri tek şey "oku" üniversiteye git ya ama ben hazır değilim ki ben evdeyken kendimi daha çok geliştirdim pandemide kitap okuma alışkanlığı kazandım roman, polisiye, hikaye şimdi ise kişisel gelişime başladım o tür kitaplar okuyorum 3 tane bitirdim bile ama dediğim gibi ne olacak benim geleceğim? Üniversiteye gitmezsem çalışacağım 1 günlük tatilde de kendi işimi kurmayı istediğim şeye çalışmayı planlıyorum ama nasıl olacak bu ya dedim ya ben negatif biri değilim ama bu gelecek kaygısı her şeyi silip bitiyor lise bitti bitecek ama sorumluluk sınavım var bunu aileme söylemedim sınav hakkında bişey bilmiyorum da girdim 1 kere geçemedim konuları da bilmiyorum ya ben napıcam dönüp dolaşıp aynı şeyleri tekrar ediyorum birine dert yanmayı başını şişirmeyi de sevmem. çok şükür bazı şeyleri kendi kendime aştım ama bunu aşamıyorum aşamıyorum ne olur bana Bi akıl verin ya iyi kötü bütün düşüncelerinizi belirtin bana yardımcı olacak tek şey gerçekleri söylemeniz olacaktır
Mutlu Olabilmek için bazen kendinden daha beterlere bakmak yeterli oluyor.Bunun icin tavsiyem kabir ziyaretleri yap.Hastanedeki hasta ziyaretleri yap.Dertlesebilecegin bir dostun olsun.İçini ona dök.En iyisi eşin olur fakat daha yaşin genc oldugundan dost edin.

Hades

Satürn Yolcusu
Mutlu Olabilmek için bazen kendinden daha beterlere bakmak yeterli oluyor.Bunun icin tavsiyem kabir ziyaretleri yap.Hastanedeki hasta ziyaretleri yap.Dertlesebilecegin bir dostun olsun.İçini ona dök.En iyisi eşin olur fakat daha yaşin genc oldugundan dost edin.
Dost edinmeye çalışıyorum aslında utangaçlık yüzünden pek de kimseyle konuşmuyorum hem ne konuşacam ki? önce kültürlenmeye ve kelime haznemi geliştirmek için çalışıyorum sonra belki sohbet muhabbet. Tavsiyen için teşekkür ederim

GAZAP

Deneyimli Üye
Dostum internet dünyası çok yalan var benim güvendiğim 4,5 kişi tek var onları tek izliyorum.
Yani özelikle dini konusunu kendim eski alimlerin kitaplarından öğreniyorum.
Özelikle tavsiye ettiklerim ise;
İmamı GÂZALİ
İmamı NEVEVİ
İmamı RABANİ
h.z MEVLANA
ve daha bir çok İslam aliminin kitaplarını okuyorum bence en iyisi güvenilir bir kaynaktan kitapların günümüz Türkçe çevirisini alıp okumak.

Hades

Satürn Yolcusu
Dostum internet dünyası çok yalan var benim güvendiğim 4,5 kişi tek var onları tek izliyorum.
Yani özelikle dini konusunu kendim eski alimlerin kitaplarından öğreniyorum.
Özelikle tavsiye ettiklerim ise;
İmamı GÂZALİ
İmamı NEVEVİ
İmamı RABANİ
h.z MEVLANA
ve daha bir çok İslam aliminin kitaplarını okuyorum bence en iyisi güvenilir bir kaynaktan kitapların günümüz Türkçe çevirisini alıp okumak.
Bende takibe alıyorum hemen ?

Machiavellli

Mars Yolcusu
Benim haddime değil ama bu yeni nesil İslamcılardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Ve kişinin mutluluğu sadece kendinde bulacağını unutmayın. İyi akşamlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6