Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Müziği Bırakmak: İlk 30 Gün

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör

MÜZİĞİ BIRAKMA DENEYİ
Son zamanlarda müzik bağımlılığımın üretkenliğimi azalttığını, müzik dinlemeden bir şeyler yapabilmemi engellediğinin farkına vardım. Gerek forumu gerekse tüm interneti araştırdığımda tek tük kaynaklar dışında pek bir bilgiye rastlamadım. Müziği bırakıp deneyimlerini aktaran insanların sayısı gerçekten çok az. Bundan dolayı bir Samuray olarak kendimi sizin için denek olarak seçtim, müziği bırakıp etkilerini gün ve gün buraya yazacağım. Sistem basit zaten, spor dışında müzik dinlemek yok. Özellikle ders çalışırken çok fazla dinliyorum. Gerçekten de dersten sıkılmamı engelliyor ama sözel derslerde çuvallamama sebebiyet verdiğini hissettim. Özellikle fen gibi sözel-sayısal karışık bir derste müzik ciddi anlamda yorucu oluyor.

Deney Başlangıcı: 1 Temmuz 2023

Müziği azaltacağım ancak etrafta gürültü varken kulaklıksız çalışılmıyor... Rötar yaptık.

Son düzenleme:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bu süreci nasıl yöneteceğim hakkında tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Müziksiz geçen zamanda sıkılırsam neler yaparım, vs. Her tavsiyeye açığım. Deneyip göreceğiz.

emre0048

Merkür Yolcusu
Merhaba hocam,
Benim önerim Beethoven 'ın senfonilerini dinlemen olacaktır.
Çünkü hem rahatlatıp hem odaklanmamı sağlıyor.
Bende şuan müzik dinlemiyorum baya oldu.
Zaten dinlesemde zevk almıyorum.
Fakat genelde sakin klasik müzikler ve ruhu dinlendiren müzikler dinlemeye çalışıyorum şu son dönem dışında.
Belki bu önerim iyi gelebilir.
Sevgiler.

strongenough

Curious
Merhaba, açıkçası buraya tavsiye yazmam biraz ironik. Çünkü kendim de bir müzik bağımlısıyım. Yıl başlangıcında matematik çalıştığım zaman dinlediğim şarkılar sonrasında matematiği, her şeyi bırakıp dans ederek ya da hayal kurarak müzik dinlememe sebep oldu. Ama eskiden sadece boş zamanlarında veya ona bir olay bir şarkıyı hatırlatınca dinleyen biri olarak slow, sakin ya da alternatif şarkılar dinleyebilirsin. Böyle şarkılar bende bağımlılık yapmıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6